Сентиментальність — плюс або мінус характеру?

Що таке сентиментальність в людях? Зазвичай це слово відноситься до тим, хто зберігає безліч речей у пам’ять про минуле, причому не важливо, антикварні чи це ваза або театральний квиток. Таким чином, деякі люди прив’язують свої емоції до предметів, і, зберігаючи їх, можуть знову і знову відчувати хвилювання, душевний підйом або смуток при погляді на пам’ятну річ.

Інше, більш широке поняття сентиментальності — це риса характеру, завдяки якій людина схильна сприймати деякі або всі події в своєму житті через почуття, а раціональна оцінка того, що відбувається у нього на другому плані.

Величезне значення для сентиментального людини мають не тільки почуття до себе, але і здатність співпереживати, співчувати — серед таких людей частіше зустрічаються эмпаты. Хоча сама по собі така риса зовсім не означає, що перед вами людина добрий і милосердний.

Чи варто переживати через свою чутливість?

Отже, ви схильні до сентиментальності — це добре чи погано?

Відповідь буде простою: якщо ваша самооцінка, ваш імідж або навіть ваші стосунки з оточуючими страждають від цього, то, напевно, вам варто попрацювати над тим, щоб зменшити прояв емоцій в самі невідповідні моменти.

З іншого боку, яскраво переживати позитивні емоції і вміти співчувати ближньому — цінні якості, які допомагають наповнити життя сенсом.

Не намагайтеся викрити інших або звинувачувати себе в тому випадку, коли емоції виражаються адекватно і нікому не заважають.

Якщо ви незадоволені своєю реакцією на різні емоційні ситуації, у вас може з’явитися відчуття невпевненості або навіть провини за надмірну сентиментальність. У тому, щоб відчувати незручність і усвідомлювати, що будь-яка дрібниця (зворушливий фільм, фотографії, місця, з якими у вас пов’язані спогади) може викликати у вас сльози, доброго мало. Тому немає нічого дивного, що ви бажаєте подолати цю звичку.

Як позбавитися від зайвої сентиментальності

Дуже важливо навчитися розрізняти моменти, коли ваша чутливість доречна, а коли немає ніякої необхідності її показувати. Наприклад, якщо все йде добре, у вас і ваших близьких прекрасний настрій, то раптовий порив почуттів або сльози від якої-небудь дрібниці можуть зіпсувати їх, і ваш теж.

Коли ви знаходитеся в суспільному місці, на прийомі, на роботі — ваша надмірна реакція просто неприпустима, так як може зірвати робочий процес, розмова та інше.

Однак коли вас ніхто не бачить, ви можете дозволити собі провести кілька замислених хвилин наодинці з собою, щоб повністю віддатися почуттям всередині себе. Таким чином, всьому свій час і місце.

Ще одна порада полягає в тому, щоб вміти м’яко себе зупинити, коли накочують сльози:

  • рішуче переведіть думки на щось протилежне;
  • стисніть собі кисть руки;
  • почніть жувати жуйку;
  • випийте газованої води або просто напій з яскравим смаком (кава, какао, лимонад);
  • згадайте, що у вас заплановано на сьогодні.

Відучуйте себе від слізливості, звички схлипувати на людях в тому випадку, якщо відчуваєте переживання, зрозумілі і доступні в цю хвилину вам лише одним.

Не плутайте це з плачем від образи або справжнього болю.

Щоб позбутися від небажаних проявів, деякі намагаються привчити себе стримуватись, однак такий підхід призводить до емоційного зажиму, погано позначається на здатності спілкуватися, а іноді стає причиною погіршення здоров’я (наприклад, підвищується артеріальний тиск). Зайва сентиментальність рідко зустрічається у чоловіків, але якщо все-таки представнику сильної статі притаманна ця манера, з нею краще боротися, оскільки така якість нерідко розглядається оточуючими як прояв слабкості.

І хоча при цьому чоловік може бути успішним, розумним людиною, люди можуть повісити на нього ярлик неврівноваженого або гиперэмоционального.

Тому сентиментальність, як у чоловіків, так і у жінок, потребує коригування, а не в придушенні. Невиражені емоції ховаються глибоко всередині і виходять назовні в самий невідповідний момент.

Можливо, вам здалося, що контролювати цей процес дуже складно, але насправді це допомагає стати більш раціональної особистістю.

Розвивайте в собі тільки ті риси характеру, якими ви будете пишатися!

Залишити коментар