Секрети парфуму, або Крапелька духів як мистецтво

Парфум — невидимий, але дуже важливий аксесуар, тонко завершальний створюваний образ. Це візитна картка, яка скаже про вас навіть більше, ніж вам, бути може, цього хотілося б.

Аромат здатний підняти настрій і посилити враження, а може зіпсувати і те, і інше. Поговоримо про тонкощі вибору парфумів і про те, як їм правильно користуватися.

«Нотна» грамота

При описі того чи іншого аромату використовується поняття нот. Вони бувають верхні, середні і нижні, базові.

  • Верхні — перше, що ми відчуваємо, вдихаючи аромат. Це легка і дуже нестійка серпанок, яка випаровується вже через 5-10 хвилин.
  • Середні — це основний запах парфуму, його серце. Їх часто так і називають — ноти серця. Це те, що відчувається після того, як розчинилися верхні «нюанси».
  • Базові — найдовший, найбільш стійкий аромат, його післясмак. Те, що тягнеться останнім шлейфом і тримається довше.

Азбука парфуму

Розрізняються парфумерні засоби між собою не тільки запахом або брендом. Від ступеня концентрації масел залежать інтенсивність аромату і його стійкість. Саме в залежності від цього показника всі парфумерні засоби, якими ми користуємося, поділяються на різні категорії.

  • Духи — 20-30%, найвища концентрація ароматичних масел. Найбільш стійкий і самий дорогий парфум. Найяскравіше виражені базові, шлейфові ноти. По призначенню найбільше підходять для вечірнього часу доби і холодного сезону.
  • Парфумерна вода. Містить 12-20% запашних речовин. По стійкості ненабагато, але поступається духам за рахунок переважання середніх нот. Більш підходить для денного застосування.
  • Туалетна вода — 8-10%. По стійкості значно поступається першим двом категоріям. Має яскраве звучання верхнього «регістру». Краще використовувати влітку, а також у світлий час доби. Вимагає кількох оновлень в день.
  • Одеколон. Сама слабка концентрація аромату — 3-10%. Із-за малої стійкості випускається зазвичай з більш різким запахом. В основному використовується чоловіками.

Різні дезодоранти, креми, лосьйони та інші косметичні засоби з концентрацією 3% і менше виконують інші завдання, володіють ледве вловимим запахом.

Концентрація — не єдиний показник, що впливає на стійкість парфумів. Багато у цьому плані залежить і від букета. Якщо він відносяться до легких (таким як квіткові, морські або цитрусові), то навряд чи буде триматися довго. Більш стійко ведуть себе важкі шипрові, мускатні або так звані деревні букети. Але слід пам’ятати, що вони доречні далеко не завжди і не скрізь.

Стійкість і навіть деякі нюанси аромату залежать і від того, як і на які місця наносити парфуми або туалетну воду. Дівчата часто задають питання, як же правильно духариться. Розберемося в цьому детальніше. До речі, дорогі дівчата, таке слово в пристойному суспільстві краще не вживати: це моветон.

Парфуми — це вишукані поєднання простоти і стилю, моди і натхнення. Вони, як ліки, повинні точно дозувати і прийматися до часу. Додамо — і до місця. Аромати володіють магічною силою, але вони дуже підступні і не терпить недбалого відношення. Делікатність і почуття міри — ваші найкращі друзі в усьому, що стосується парфумерії. І ще одна деталь: парфуми — це не те, на чому можна безкарно заощадити.

Залишити коментар