Самозапильні сорти огірків для відкритого грунту

Багато городники-любителі вважають, що вирощувати смачні овочі можна тільки в теплиці. Насправді ж це не зовсім так, особливо якщо мова йде про огірки. Вони чудово почуваються навіть на звичайній грядці, звичайно, за умови, що ви правильно вибрали розсаду. Самозапильних сорти огірків для відкритого грунту підходять найкраще. Про них і піде мова.

Що посієш, те й пожнеш

Давно пройшли ті часи, коли насіння для посіву огірків обмежувалися 10-20 найменуваннями. Сьогодні Державний селекційний реєстр налічує близько 1000 різновидів даного овочу — гібридні, полугибридные, корнішони, середньо — і великоплідні. З таким розмаїттям вибір правильного сорти навіть для досвідченого господаря може стати суттєвою проблемою.

До недавнього часу дуже популярними були короткоплодные і горбкуваті огірочки, процес запилення яких багато в чому залежить від якості роботи бджіл. Але сьогодні все гілку першості захопили так звані партенокарпічні або самозапильних гібридні сорти, що дають плоди гладкі і здатні рости на відкритій місцевості. Крім того, вони стійкі до захворювань, раніше дозрівають і дають досить великий урожай.

Так само, як і інші види огірків, гібриди відрізняються не тільки за своїм зовнішнім виглядом і смаком, але і по часу, який відводиться на збір врожаю. Так, ранні самозапильних сорти огірків для відкритого грунту дозріють через 40-50 діб. Вони дуже соковиті і ароматні, тому просто ідеальні для салатів.

Середньостиглими і средньопізніми видами можна поласувати через 50-60 днів після сходів. А ось пізні самозапильних сорти огірків для відкритого грунту дозріють не раніше, ніж через 70 днів. Такі плоди вважаються найбільш придатними для домашньої консервації та засолу.

Кращі партенокарпічні сорти огірків можна визначити за такими ознаками:

 • Інтенсивне галуження стримує зростання головного стебла, при цьому з гілок повинен формуватися масивний кущ з рясним і тривалим плодоносінням.
 • Листочки на гілках зазвичай не дуже великого діаметру. Крізь них легко помітні плоди.
 • Жіночі суцвіття практично не містять пустоцвіту, швидко і багато плодоносять.
 • Огірки насиченого темно-зеленого кольору, циліндричної форми з великими горбиками, не жовтіюче після соління або консервації.
 • Кущ з огірками практично не піддається ніяким інфекцій, не хворіє і не гниє.

Але головна особливість овочів, вирощених з самоопыляемых гібридного насіння – відсутність великих зерен всередині. А це є великим плюсом для домашньої консервації, адже в таких огірочки ніколи не утворюються порожнечі.

Огірковий калейдоскоп: вибираємо сорт за смаком

Партенокарпічні рослини наділені особливою перевагою перед традиційними сортами огірків. Так, у дощову і похмуру погоду, коли бджоли не літають, урожай бджолозапильних сортів значно знижується, а ось гібридні огірки продовжать плодоносити навіть при грозових умовах.

Які самозапильних сорти огірків для відкритого грунту краще, сказати досить складно, адже у кожного садівника-городника свої переваги. Тим не менше ми спробували зібрати для вас найпопулярніші види:

 • Сорт «Герда» можна сміливо віднести до середньостиглих різновидів огірків. Термін дозрівання плодів після сходу перших листочків становить до 40 днів. Зав’язей на одному вузлику від 3 до 5, причому всі огірочки невеликого акуратного розміру, а іноді можуть досягати до 10 сантиметрів в довжину. Сам сорт вважається універсальним: огірочки чудово підійдуть для салату, але і не втратять смаку навіть після засолювання.
 • Назва наступного сорти огірків — «Весна» — говорить сама за себе. Плодоношення такого куща починається досить рано. Самі плоди короткі – рідко коли зустрінеш огірок 8 сантиметрів в довжину. Кущ стійкий до більшості захворювань, огірочки наділені м’яким солодкуватим присмаком.
 • Гібрид універсального призначення «Персей» підійде для посадки у відкритому грунті, так і в теплиці. Перші огірочки на гілках з’являються через 44-46 доби. Кущ сильно гіллясте, а ріст бічних пагонів і зовсім обмежений. Зате огірочки володіють яскравим світло-зеленим кольором, горбисті і досягають 9-12 см в довжину.
 • Сорт «Засолювальний» відноситься до середньораннім огірочків, які починають дозрівати через 43-47 днів після посадки у відкритий грунт. Плоди темно-зелені з чорними шипами, досягають в довжину від 9 до 12 сантиметрів. Один такий огірочок буде важити від 100 до 120 грамів. На смак вони ніжні, з стійким характерним запахом і дуже соковиті. Цей сорт просто ідеальний для домашньої консервації на зиму.
 • Спеціальний засолювальний гібрид з неабияким назвою «Антошка» починає плодоносити на 53-55 день і вважається пізнім сортом огірків. Стиглий плід нагадує веретено з чорними вкрапленнями по всьому тельцю. Його довжина рідко перевищує 12 см, а вага — 85 грамів. Цей сорт популярний серед городників за рахунок того, що огірочки при засолюванні виходять особливо соковитими і хрусткими.

Крім перерахованих вище сортів, на відкритій грядці досить привільно себе почувають «Омелько», «Бригантина», «Вірні друзі», «Делікатесу» і «Прекрасний». Вибирати сорт варто виходячи з власних уподобань та можливостей. Уважно прочитайте все, що написано на упаковці. Якщо фірма-виробник заявляє, що кущ зі слабким плетінням, значить, посадити зернятка слід ближче один до одного. А коли розміри городу дозволяють виростити «джунглі», сміливо купуйте кущисті сорту.

Що потрібно знати дачникові про вирощування огірків?

Загортання насіння в грунт — завдання досить проста і буде під силу навіть початківцю городникові. Але от у процесі вирощування важливо пам’ятати кілька простих правил догляду за овочевими культурами:

 • Щоб огіркова плантація добре плодоносила, коріння рослини слід підгодовувати один раз в сім днів мінеральними або органічними добривами.
 • Навіть найменше поява бур’янів треба усувати негайно, так як трава душить коріння і заважає розвиватися рослинам.
 • Огіркові батоги завжди потрібно прищипувати, оскільки це значно збільшує приріст врожаю.
 • Не забувайте регулярно поливати культуру, адже суха грунт при дозріванні плодів дає огіркам неприємну гіркоту, а вирішити її можна лише зрізавши шкірку.

У всьому ж іншому самозапильних сорти огірків, призначені для посадки у відкритому грунті, не вимагають яких-небудь фізичних або грошових затрат, зате плодоносять з лишком. Так що сумніватися при покупці не варто, важливо визначитися з назвою. Ми ж сподіваємося, що ця інформація стала для вас корисною.

Залишити коментар