Рятуємося від бур’янів на городі

Коли закінчується посів культур, наступають нелегкі дні для дачників – час прополки. Звичайно, для тих хто має невеликі ділянки і вирощує зелень для душі, це не викликає особливих проблем. А ось у власників 20-30 соток справи йдуть інакше.

Адже зовсім не хочеться провести все літо над грядками. Тому все більше дачників використовують останнім часом спеціальні засоби, які, безсумнівно, полегшують їм життя.

Кошти, призначені для знищення бур’янів

Існує два способи боротьби з шкідниками:

  • механічний;
  • хімічний.

До першого способу відносять стрижку або прополку ділянки. Не варто бути впевненим в тому, що, після того як рослини-шкідники зникнуть, газон назавжди залишиться в ідеальній чистоті.

Слід проводити цю процедуру регулярно, особливо щодо таких представників флори, як кульбаба, мокриця, берізка. Вони найбільше заповнюють культурні посадки.

Правила догляду за газоном:

  • використовуйте садову вилку або інший інструмент для ручного методу боротьби з бур’янами, так як ця робота досить копітка, вимагає багато часу і сил;
  • уважно стежте за тим, щоб не порушити грунт і видаляти шкідника разом з коренем, використовуючи інструмент. Інакше бур’ян з легкістю виросте знову.

Стрижку на газоні потрібно проводити регулярно, щоб такі рослини, як ромашка, кропива, кульбаба, в’юнок та інший бур’ян не могли розмножуватися. Багато хто вважає, що найшкідливіший представник – мох. Щоб боротися з ним, потрібно проводити аерацію ґрунту, її прочісування і проколювання граблями.

Хімічний спосіб полягає у застосуванні гербіцидів. Це засоби для знищення тривалої проблеми повністю. Препарати слід застосовувати тільки тоді, коли газон зміцніє. А це не раніше, ніж через рік після посадки. Не всі види газонної трави позитивно переносять вплив цих препаратів.

Після обробки таких бур’янів потрібен особливий догляд. Приміром, якщо застосовувалися препарати сильного впливу, стригти траву можна тільки через 3 дні. Використовувати хімію рекомендується в суху безвітряну погоду. Перед використанням уважно ознайомтеся з інструкцією.

Боротьба з бур’янами за допомогою народних засобів

  • Використання спирту. Щоб культура на дачі зросла добре і не заростала травою, її потрібно дезінфікувати. Для цього спирт розводять водою у співвідношенні 1:10 і цим розчином обробляють землю навколо посадок. Існує припущення, що на такій землі шкідливі рослини не будуть рости, принаймні, в наступному сезоні;
  • Застосування гербіцидного мила. Це дуже ефективний метод. Щоб своїми руками зробити його, потрібно в рівних пропорціях перемепшать сіль, оцет і натерте господарське мило. Суміш рівномірно розпиліть на бур’ян;
  • Застосування оцту і солі в якості засобу від бур’янів. Безумовно, покупні гербіциди є ефективними препаратами. Однак вони коштують дорого, та й використовувати в городі хімію більшість городників зайвий раз не бажають. Тому багато власників ділянок замінюють куповані препарати народними. В якості простого і безпечного методу використовується оцтова кислота.

Для обприскування грядок застосовують 5%-й розчин. Щоб обробити весь двір, використовується більш дієвий народний засіб – оцет із сіллю. Готується воно наступним чином. У відро потрібно налити 4 літра оцту 9%-го, насипати півсклянки солі, додати рідкого мила і все ретельно перемішати. Використовувати його треба так само, як і хімічні препарати: обприскувати дуже обережно, щоб краплі не потрапляли на культурні рослини. Найкращим часом для обробки вважається раннє ранок.

Кошти від бур’янів на газоні

Якщо не було вироблено попередньої обробки шкідників в перший сезон, вони почнуть заповнювати вільні містечка дуже активно. І тому боротьба з ними буде тривати досить довгий час.

Щоб позбутися від однорічних рослин, потрібно скосити їх разом з травою ще до настання цвітіння. Тоді вони не встигнуть утворити насіння і поширитися по майданчику. Перші відрізки кореня однорічників не зникнуть, але рослина ослабне. А наступний скіс остаточно позбавить від шкідників. Стригти газони треба в міру зростання, але не рідше ніж раз у 2 тижні.

Крім однорічників існують повзучі бур’яни, які не підпадають під висоту стрижки і зростають далі. Це мокриця, в’юнок та інші. Щоб позбутися від них, потрібно прочесати галявину граблями, тоді можна буде придушити коріння повзучих рослин.

Найнебезпечніший ворог газону – багаторічник з могутнім корінням. Це кульбаба, подорожник, осот, ромашки. Косаркою їх не візьмеш, так як у випадку стрижки на коріннях практично миттєво прокидаються сплячі бруньки, з яких проростає ще більше небажаних «гостей». Даний тип шкідників в першому році життя газону видаляється тільки вручну, і при цьому краще постаратися витягнути весь корінь. Найменший залишок формує нову рослину.

Якщо проводити всю процедуру власноручно, то слушний час для цього після дощів, щоб коріння легко вислизали з мокрої землі.

Як назавжди позбутися від бур’янів народними засобами

Існує способи, з допомогою яких можна боротися з бур’яном досить ефективно.

Сіль – це один із найдоступніших продуктів. Досить посипати навколо грядки, відступивши трохи від неї, але не менше 30 см, невелику кількість солі і незабаром шкідники будуть гинути. При цьому після чергового поливу, соляний розчин буде проникати в шар ґрунту і стане перешкоджати розвитку зростання нових рослин.

Сода – натуральна домашня луг, яка використовується дачниками досить активно і допомагає у боротьбі з бур’янами.

Для цього досить полити маленький сорнячок содовим розчином, і довго чекати себе ефект не змусить. Відстань до культурних рослин не повинно бути менше 30 див.

Оцет буквально спалює живцем рослини, і тому для поширення такої кислоти краще використовувати пульверизатор. Будьте дуже обережні, оцет негативно впливає і на культурні рослини.

Також чудово допомагають папір або тирсу. Восени до настання перших морозів засипте краю грядки і садові доріжки тирсою. Через рік їх можна буде перенести на грядку, перекопати з землею, а по краях насипати нові «бар ‘ єрчик».

Кошти від бур’янів, що застосовуються в городі

Народні методи, безсумнівно, хороші, але діє не завжди ефективно. І тоді на допомогу приходять хімічні препарати. Обробка проводиться гербіцидами – одними з найефективніших способів боротьби з бур’янами. Засоби марки «Торнадо» або «УраганФорте» та інші речовини допомагають дачникам вже не перший рік. Вони наносяться на поверхню рослин, які надалі гинуть, поглинаючи шкідливі речовини.

Важливо те, що ці кошти є безпечними для ґрунтового покриву і після обробки хімією можна сміливо висаджувати в цьому місці городні культури. У кожного препарату свій термін дії, який залежить від складу. Важливу роль грає ступінь стійкості шкідливої трави до гербіцидів. Зазвичай на повне звільнення ґрунту від шкідників потрібно не менше 14 днів, і боротися такими засобами з проблемою потрібно особливо обережно. Отрути, що містяться в препаратах, знищують бур’яни і будь-які рослини, тому хімічні засоби розбризкують далеко від грядок з посадками.

«УраганФорте» – це універсальний препарат, що застосовується до всіх видів бур’яну. Він проникає в рослину через стебла та листя, і через 4 тижні воно гине. Засіб можна використовувати протягом усього сезону. Вже через тиждень після нанесення «Торнадо» рослина починає жовтіти і в’янути, а через 3 тижні воно гине. Це нешкідливий препарат для ґрунту, і тому після кількох днів обробки можна спокійно садити культурний посів.

Також ефективним засобом від непотрібної трави є «Раундап». Він назавжди знищує бур’яни протягом пари тижнів.

Потрібно використовувати гербіцидів відповідно до інструкції, тоді вони не завдадуть шкоди ні вам, ні вашим культурам, тільки на бур’яна.

Як виявилося, боротися з бур’янами на городі нескладно. Головне, підібрати правильний засіб, щоб повністю їх знищити.

Залишити коментар