Рубці і шрами – видаляємо дефекти за допомогою лазера

Процедура лазерного видалення рубців сьогодні вважається найбільш прийнятною як серед лікарів, так і серед пацієнтів. Раніше для цих цілей використовувалися спеціальні косметичні операції, кислотні пілінги і місцеві препарати для розсмоктування рубцевої тканини, проте всі вони тягнуть за собою певну небезпеку, або не були надто ефективними.

Чому саме лазерна операція?

В першу чергу, через характеристик самого впливу лазерного променя. Він володіє знезаражувальним дією, надійно захищаючи тканини і кров від інфікування в процесі процедури.

Він також є інтактним, тому не зачіпає здорові тканини. Промінь має коагулюючу дію, що дозволяє гарантувати протекцію від кровотечі навіть тим людям, що страждають тромбоцитопенією (слабким рівнем згортання крові).

І звичайно, в цьому сенсі не можна не згадати виражений естетичний результат, який забезпечується лазером. Апаратна процедура допомагає усунути навіть самі застарілі і грубі шрами, розгладити шкіру в місцях їх локалізації, адаптувати її тон і мікрорельєф до здорових тканин.

Видалення шрамів після операції чи травми видається нам досить складним і дорогим процесом.

Дійсно, процедуру лазерної корекції не можна назвати дешевою, якщо вона виконується з застосуванням високотехнологічного обладнання кваліфікованим фахівцем. Проте це того варто, адже ефект зберігається перманентно, і повторювати сеанси постійно не доведеться. Ліквідація післяопераційних рубців за допомогою лазера поверне вам впевненість в собі і любов до власного тіла. А головне – забезпечить вам видимий результат без шкоди здоров’ю.

Що таке рубець, і як він формується?

Не секрет, що в клітинному матриксі нашої шкіри присутній еластин-колагеновий каркас, який відповідає за пружність і тургор шкіри, її скоротливу здатність та еластичність. Коли м’які тканини порушують цілісність внаслідок травм або хірургічних втручань, волокна колагену і еластину пошкоджуються, утворюючи «порожнечі» у цих місцях. Ці «порожнечі» заповнюються грубої фіброзної (сполучної) тканиною. Візуально весь цей процес проявляється у формуванні рубців.

Коли колагену в організмі занадто багато (це явище називається аномально активним неоколлагенезом), а роботу включається і він, через що шрам стає м’яким і масивним, що підноситься над поверхнею шкіри. Келоїдний рубець вважається найбільш важко устраняемым, оскільки колагенова тканина схильна до посиленого росту, а отже, рецидив формування рубця практично неминучий.

Якщо в якості видалення післяопераційних рубців і шрамів вами була обрана лазерна методика, знайте – ви на правильному шляху. І ви вибрали дійсно якісний варіант ліквідації неприємних естетичних дефектів раз і назавжди.

Постакне

Особливої уваги заслуговують рубці від прищів на обличчі. Зазвичай дівчата з постакне використовують гормональну мазь, щоб залікувати їх і візуально наблизити уражені місця до здорового стану. Однак це не завжди вдається, особливо якщо вугрова хвороба була застійною, і тканини вражені на великій глибині від поверхні. До того ж, занадто великий ризик рецидиву, особливо якщо сам акне дає про себе знати постійно і не піддається адекватній терапії.

Тут лазер «вбиває двох зайців одним пострілом» – впливає на самі шрами і забезпечує ефективну боротьбу з патогенними мікроорганізмами, які провокують появу прищів.

Ці бактерії називаються Propionibacterium acnes, і вони дуже бояться» антисептичного лазерного променя.

У підсумку ви отримуєте не тільки вирівнювання шкірного покриву в місцях локалізації застійних явищ, але і забезпечуєте собі придатну терапію самого захворювання.

Також у цих цілях можна використовувати кислотний пілінг, однак він дасть виключно косметичний ефект.

Мазі

Серед мазей для видалення рубців і шрамів найбільшу популярність здобув препарат «Контрактубекс». Спочатку мазь була розроблена з метою пом’якшення посттравматичних контрактур у суглобах, щоб розм’якшувати сполучну тканину, що росте в них через їх тимчасової нерухомості (гіпсової іммобілізації). Вона відмінно проявила себе і в лікування шрамів.

Правда, препарат не допомагає досягти стійкої регенерації пошкодженої ділянки шкіри, а значить, не справляється з дійсно об’ємними і вираженими рубцевими змінами. До того ж, він не несе в собі ніякого лікувального дії. І головне – щоб досягти результатів, «Контрактубексом» потрібно користуватися постійно і довго, а сама мазь досить дорога.

Як проходить видалення рубців лазером?

Залежно від обсягу і глибини рубцевих змін шкіри, вам може знадобитися до 7-10 сеансів процедур. Зазвичай буває достатньо 3-4 візитів до косметолога, щоб візуальний ефект задовольнив пацієнта.

Для лазерного видалення рубців на обличчі після прищів потрібно всього 1-2 сеансу. Справа в тому, що кровопостачання нашого обличчя оптимально для прискореної регенерації – тут розташована маса дрібних судин і капілярів, миттєво реагують на стимуляцію місцевих біохімічних процесів в клітинних структурах. Кровопостачання тіла і кінцівок набагато слабкіше, тому лікування може затягнутися.

Крім того, кваліфікований та добросовісний фахівець завжди враховує «фізику м’язів».

Наприклад, якщо ваш шрам розташований на передній частині гомілки, лікар може сказати вам про те, що будь-яке втручання тут безглуздо, оскільки в результаті ходьби, тканини незабаром візьмуть своє початкове положення і шрам утворюється знову.

Тому ми закликаємо вас звернутися до декільком фахівцям, які зможуть оцінити специфіку вашої проблеми і встановити, наскільки доцільна терапія у вашому індивідуальному випадку.

Як проходить процедура:

  • Лазерна корекція в обов’язковому порядку повинна проходити в амбулаторних умовах спеціалізованої клініки, у відповідності з усіма нормами асептики і антисептики. Лікар повинен володіти спеціальними ліцензіями та дозволами на використання лазерного обладнання. Не соромтеся запитати у нього ці документи для ознайомлення перед виконанням процедури;
  • Спочатку пацієнта опитують і збирають його анамнез, щоб виключити наявність абсолютних протипоказань до лазерного впливу (вони рідкісні, але все ж є);
  • Далі робоча поверхня очищається від функціональних забруднень – пилу, бруду, шкірного сала, декоративної та доглядає косметики;
  • Шкіра поблизу від шрамів обробляється антисептиком, і на неї наноситься спеціальний в’язкий гель для поліпшення контакту з лазерним променем;
  • При бажанні виконується місцева анестезія инфильтрационного або аплікаційного типу. Зазвичай це не потрібно, оскільки сама процедура є досить комфортною і безболісною. Однак люди з низьким больовим порогом можуть запросити знеболювання в будь-якій клініці;
  • Лікар включає прилад і направляє його насадку точно на рубець;
  • Лазерний промінь проникає в тканини і починає свою «відновлювальну роботу»;
  • Весь сеанс триває не більше 30-40 хвилин. Стаціонарного спостереження і реабілітації після нього не потрібно, тому ви відразу можете залишити клініку і повернутися до своїх повсякденних справ;
  • У завершенні процедури косметолог розповість вам про нюанси догляду за обробленої областю, а також призначить дату наступного сеансу.

Післяопераційний період

Якщо ви вдавалися до видалення рубців і шрамів на обличчі, вам не слід обробляти його поверхню водою і милом (а також мылосодержащими косметичними продуктами) протягом доби. Не рекомендується користуватися декоративною косметикою до повного загоєння шкіри (тональний крем, ВВ і СС-креми, пудру краще виключити).

Через кілька днів на місцях впливу сформуються щільні кірочки, які ні в якому разі не можна зривати до їх самостійної ліквідації. Дозвольте вашій шкірі регенеруватися самостійно, і не втручайтеся в цей процес.

Якщо вам знадобилося видалення келоидного рубця після хірургічного або терапевтичного видалення родимки, обов’язково проконсультуйтеся з дерматологом. Якщо до ліквідації родимки у вас не спостерігалося келоидной хвороби, це заслуговує особливої уваги.

Можливо, вам також потрібно буде відвідати онколога і здати відповідні аналізи.

Будьте красиві, незважаючи ні на що!

Залишити коментар