Розвантажувальні дні для вагітних, щоб знизити вагу

В нормі за весь період виношування малюка жінка повинна набрати не більше 12 кг, А зайва маса тіла не тільки доставляє дискомфорт, але і може стати причиною розвитку серйозних недуг. Якщо ви хочете після розродження швидко прийти у форму, влаштовуйте розвантажувальні дні для вагітних. Ось і тема сьогоднішньої розмови.

Здорова вагітність

Всі представниці слабкої статі, які вже народили первістка, знають, що в період виношування дитини зайва вага – невід’ємна складова цього природного фізіологічного процесу. Тільки ось часто жінки стикаються з відхиленням від норми, коли вага зашкалює і значно перевищує нормальні показники.

Як відомо, надлишкова маса тіла чинить тиск на всі внутрішні органи, людині важко ходити, з’являється задишка, змінюється рівень артеріального тиску і т. п. А уявіть, що до всього цього всередині вас розвивається нове життя, концентрація гормонів змінена. Щоб малюк народився здоровим, а період його виношування став для майбутньої мами найщасливішим часом в житті, потрібно влаштовувати розвантажувальні дні при вагітності.

До 20 тижня жінка набирає приблизно 40% додаткової ваги, решта 60% долучаються з цього терміну і до розродження. Чому ж одні набирають вагу вище норми, а інші навіть в період вагітності відчувають себе легко? Вся справа в харчуванні. Висококалорійний і незбалансований раціон стає першопричиною набору зайвої маси. Також на це впливають і інші фактори, зокрема, порушення функціонування ендокринної та серцево-судинної системи, генетична схильність і т. п.

Профільні лікарі настійно рекомендують періодично робити розвантажувальний день для вагітної, щоб знизити вагу, при появі наступної симптоматики:

 • набряклості нижніх кінцівок;
 • задишки;
 • підвищення артеріального тиску;
 • порушення у функціонуванні печінки або нирок;
 • порушення в роботі серцевого м’яза.

Вищеперелічена симптоматика повинна насторожити будь-яку жінку. Крім погіршення самопочуття, існує загроза повноцінному розвитку плоду, і найчастіше це загрожує кисневим голодуванням.

Обов’язково профільний доктор призначає розвантажувальний день, якщо під час вагітності жінка набирає понад 400 г в тиждень. Такий показник вважається нормою, все інше – відхиленням.

Позбавляємося від зайвої ваги

У глобальній мережі на різних форумах можна відшукати консультації і приблизний раціон на розвантажувальні дні для вагітних у 2 триместрі. Запам’ятайте, що влаштовувати розвантаження можна тільки після 28 тижня виношування плоду. Саме до цього моменту у майбутнього малюка сформувалися всі життєво важливі органи. Якщо безконтрольно намагатися схуднути на ранніх термінах, то можна завдати істотної шкоди дитині. До 28 тижня малюк потребує максимальній кількості поживних, мінеральних і вітамінізованих елементів.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що раціональним буде рішення влаштовувати розвантажувальні дні для вагітних в 3 триместрі. Не намагайтеся самостійно спланувати раціон. Ви не повинні голодувати, а розвантаження не означає відмову від їжі. Харчування має бути низькокалорійним, але в той же час збагаченим вітамінами і необхідними мікро — і макроелементами.

Деякі псевдолікарі, направо і наліво дають цінні вказівки і поради на форумах, рекомендують обмежувати себе в харчуванні і розвантажуватися протягом трьох діб. Ні в якому разі цього не робіть, адже така розвантаження може негативно позначитися на вашому самопочутті, і на здоров’я дитини.

Попередньо проконсультуйтеся зі своїм провідним лікарем, адже тільки він при наявності певних показань може призначити дієтичний раціон і при цьому скласти збалансоване меню, яке принесе мінімум калорій і максимум користі і мамі, і малюкові.

При дотриманні розвантажувальних днів в період виношування плоду потрібно враховувати такі важливі аспекти:

 • протягом 7-8 діб дозволяється тільки один розвантажувальний день;
 • кількість споживаних калорій на добу повинно становити 1500 одиниць;
 • раціон одного дня ділимо на 5-6 прийомів їжі через рівні проміжки часу (в ідеалі це 3-4 години);
 • поряд з розвантаженням потрібно підтримувати водний баланс: 2000 мл відфільтрованої води на добу – це необхідна норма;
 • якщо почуття голоду вас долає, то робіть правильні перекуси, не забиваючи травний тракт порожніми вуглеводами;
 • будь-які фізичні навантаження в такі дні заборонені, а ось тривалі прогулянки на свіжому повітрі тільки вітаються.

Мінімум калорій, максимум користі

Як тільки жінка, чекаючи поповнення, чує від лікаря, що маса її тіла стрімко зростає і потрібно влаштовувати розвантажувальні дні, вона починає в поспіху шукати відповідне меню. Розвантажувальний день для вагітних може скласти тільки профільний доктор. Це його прерогатива. При складанні раціону лікар обов’язково врахує термін вагітності, вік майбутньої мами, її загальний стан, масу тіла та інші фізіологічні особливості.

Найбільш популярними вважаються такі розвантажувальні дні:

 • яблучний;
 • соковий;
 • компотний;
 • кавуновий;
 • овочевий;
 • кисломолочний;
 • фруктовий;
 • рисовий;
 • м’ясний;
 • рибний.

Тепер докладніше про кожен з них. Яблука – це не тільки плоди знань, але і дуже цінний і корисний продукт, збагачений залізом. А як відомо, залізо просто необхідно для підтримки нормального рівня гемоглобіну, особливо в період виношування плоду.

Протягом такого розвантажувального дня допускається з’їдати не більше 1,5-2 кг свіжих яблук. Якщо ви не любите такі плоди в чистому вигляді, то з них можна зробити салат, розбавивши його смак свіжою морквою, зеленню і оливковою рафінованою олією. Любите готувати? Тоді запечіть яблука в духовці. Тільки пам’ятайте, що цукор в цей день під забороною.

Кавуни – це сезонні ягоди. Якщо ваша вагітність припала саме на цей період, то ви сміливо можете влаштувати розвантаження для свого організму, з’їдаючи протягом одного дня м’якоть кавуна. 1,5 кг м’якоті – це норма. Зверніть увагу, що жінкам, які страждають на цукровий діабет, від розвантаження на кавуновій м’якоті слід відмовитися, оскільки ця ягода містить велику кількість цукру.

Соки можна пити тільки натуральні і бажано фреші. Виберіть будь-який на свій смак сік і випийте протягом доби приблизно 1 л. А якщо ви любите фрукти, то вони можуть стати основою раціону розвантажувального дня. Дозволяється все, крім винограду і бананів.

Свіжі овочі також стануть відмінним рішенням для розвантаження. Ви можете їсти свої улюблені овочі, наприклад, огірки, томати, моркву, капусту і т. п. Додайте зелень і зробіть салат.

Якщо вам порекомендували розвантаження на м’ясному або рибному філе, то варто вибирати низькокалорійні сорти. Що стосується рисової розвантаження, то таке меню обов’язково потрібно погоджувати з лікарем.

Під час вагітності ви несете відповідальність не тільки за своє здоров’я. Не намагайтеся влаштовувати розвантажувальні дні безконтрольно і самостійно, щоб зберегти ідеальні пропорції фігури. На першому місці – здоров’я дитини. Розвантажувальні дні – це рекомендація лікаря при наявності особливих показань, а не модна тенденція. Будьте здорові!

Залишити коментар