Розтяжки на попі: чому вони з’являються, як прибрати розтяжки на попі у підлітка

Така інтимна частина тіла, як сідниці, прихована від поглядів сторонніх. Але це не позбавляє багатьох людей, у яких з’являються розтяжки на попі, від переживань і пошуків засобів для позбавлення від цієї проблеми.

Чому з’являються розтяжки на попі?

Розтяжки з’являються на попі, не можна віднести до віковим особливостям. Вони можуть проявитися як у вагітної, так і у жінки з великим життєвим стажем.

Не обходить ця проблема і підлітків. Навіть обсяги тіла не відіграють особливої ролі – білі смуги можуть проявитися і у худенькою школярки, і біля гладкої пані.

Виною всьому – надмірні навантаження, що призводять до розриву тканин у верхніх шарах епідермісу. Спочатку сідниці покриваються кольоровими тяжами. Потім вони знебарвлюються і перетворюються на білі розтяжки на попі.

Щоб зрозуміти, чому з’являються розтяжки на попі, слід розглянути фізіологічні особливості вікових груп.

 • У підлітків йде активний ріст організму, за яким не завжди встигає шкірний покрив. Підшкірний шар спочатку до межі натягується, а потім починає лопатися.
 • У жінок причина криється в перебудовах гормонального фону. Гормональні сплески спостерігаються під час статевої зрілості, вагітності, клімактеричного періоду. Але і захоплення гормональними препаратами може дати поштовх до утворення розтяжок на попі.
 • Навіть втрата ваги жінкою після пологів може проявитися такими мітками на попі, як розтяжки. Але найчастіше це пов’язано в даний період з надмірним напруженням сідниць при пологах, коли малюк прагне з’явитися на світло.
 • Люди з надмірною вагою – це основна група ризику, якої не уникнути такої проблеми, як розтяжки на попі. Ожиріння стає причиною стоншування шкіри – вона починає рватися, покриваючись дрібними травмами. А так як при подібному стані спостерігається порушення в обмінних процесах, йде збій у виробленні колагену і еластину, життєво необхідних клітин епідермісу.

Якщо взяти до уваги описані особливості, то і у зрілих людей і жінок на стадії вагітності, і у підлітків є шанс уникнути появи мікротравм на сідницях.

Загальні фактори, що призводять до розтяжок

Від чого ще з’являються розтяжки на попі?

Тут можна виділити загальні причини, властиві всім категоріям (від підлітків до людей похилого віку):

 • Неправильне харчування збіднює організм, позбавляє його корисних вітамінів, мінералів і мікроелементів. З-за цього розвивається в’ялість шкірних покривів, які потім не витримують ні фізичних навантажень, ні гормональних перебудов.
 • Сухість тканин настає від дефіциту вологи. Порушення водного балансу також призводить до крихкості покривів.
 • Чим інтенсивніше людина займається спортом, тим успішніша стають м’язи на сідницях. Але і тим складніше шкірі їх обтягувати. А якщо вона ще й суха, то рубців не уникнути. Застосування кортикостероїдів прискорить цей процес.

Але все це були описані причини, яких можна уникнути. Спадковий же синдром усунути не можна (наприклад,хвороба Марфана або Кушинга).

Як позбутися від розтяжок на попі?

Стовідсотково позбутися від розтяжок на попі не можна ніякими засобами, навіть якщо косметологи будуть проводити комплексну терапію, працюючи разом з ендокринологами та дерматологами.

Хірургічне втручання тут не передбачено, консервативна корекція зводиться до наступних процедур:

 • Косметологічні процедури з застосуванням апаратів можуть прибрати вади, але повністю позбавитися від розтяжок все одно не вдасться.
 • Коригуюча косметика, продається в аптеках, також користується попитом, але до кінця проблему не вирішує.
 • Непогані результати дає народна терапія, яку досить легко застосовувати в домашніх умовах.

Як супутні способи усунення проблеми, призначаються масажі і спеціальні гімнастики.

Лікування розтяжок у підлітків

Для зростаючого організму розтяжки – це тимчасове явище, яке здатне пройти самостійно. Але якщо у підлітків спостерігається надмірна вага, який ніким не контролюється і не коригується, то це ускладнює проблему. Адже ожиріння призводить до гормонального збою. Тому без участі фахівців не завжди можна обійтися.

Чим більший набір причин, що спричинили утворення стрий на попі у підлітків, тим складніше і довше буде процес позбавлення від них.

Апаратне втручання в даному випадку призначається так само, як і дорослим.

 • Мезотерапія для підлітків є не тільки безболісною, але і безпечною процедурою. Завдяки введеному під шкіру ліків йде стимуляція відновних процесів в тканинах.
 • Лазерна шліфовка – більш дорога процедура, тому рідко використовується для корекції сідниць у підлітків. Але ефект дає майже миттєвий.

Для підлітків також підбираються спеціальні косметологічні препарати, що дозволяють підживити шкіру і допомогти їй з регенерацією. До складу таких засобів повинні входити силікон і колаген.

Популярна косметологія

І для підлітків, і для спортсменів, і в моменти вагітності, а також літнім людям виявляться корисними косметологічні засоби, що допомагають в усуненні розтяжок.

У числі найбільш популярних можна виділити наступні препарати:

 • Stretch Mark Control допомагає утворенню у волокнах тканин колагену, що робить їх більш пружними і еластичними. Тривале використання допоможе усунути неоднорідність шкірного покриву.
 • Body Biovergetures – гелеподібний поживний склад, добре зволожує епідермальний покрив, роблячи його еластичним. Це сприяє загоєнню утворилися мікротріщин.
 • Firming anti-stretch mark gel-cream має унікальний набір, доповнюється цілющими маслами. Допомагає не тільки на ранніх стадіях, але і здатний візуально практично усунути білясті розтяжки на попі.
 • Anti-Stretch Cream також відмінно розгладжує рубці білястого кольору завдяки натуральному продукту – дарутосиду. Це сприяє поповненню в шкірі коллагенного дефіциту.

В аптеках можна знайти й іншу, не менш цілющу косметику від розтяжок. Але треба навчитися уважно вивчати склад препаратів.

Домашня терапія

Доклавши чимало зусиль, можна домогтися гарних результатів у боротьбі з проблемними рубцями з допомогою підручних домашніх засобів.

Вони є нешкідливими, так що цілком прийнятні і під час вагітності, і для лікування підлітків.

 • Зменшити шрамики і зробити їх не такими помітними допоможуть скраби на основі меленої кави, крупної солі, цукру.
 • Баночний масаж з медом сприятиме припливу крові, а це стимулює регенеративні процеси. Ефірні масла, що застосовуються під час таких процедур, прискорять процес загоєння.
 • Компреси, обгортання, маски на цю інтимну частину тіла тричі на тиждень сприятимуть усуненню проблеми.
 • Муміє, доданий в дитячий крем, стане хорошим щоденним засобом, що дозволяє позбутися рубців на шкірі.

Боротьба з проблемою буде успішною, якщо включить в себе ряд профілактичних заходів.

Профілактика

Щоб домогтися ефекту усунення рубців на попі, слід дотримуватися ряду правил повсякденного життя.

 • Для організму важливий водний баланс – у добу потрібно 1,5-2 л води.
 • У раціон харчування варто вводити продукти, що забезпечують живлення клітин: овочі, морепродукти, м’ясо курки, горіхи і т. п. Жирну ж їжу, фастфуди потрібно виключити повністю.
 • Навантаження на будь-яку частину тіла повинні бути збалансованими.

Залишити коментар