Розрив зв’язок колінного суглоба

У результаті великого навантаження виникає така травма, яка називається розрив зв’язок коліна, це небезпечне пошкодження, що виникає в побуті або під час заняттями спортом. Найчастіше, з таким захворюванням стикаються активні люди, які не тільки отримують пошкодження після навантаження, але і після удару, а також після тиску на гомілку.

Як правило, з таким порушенням пацієнти скаржаться на сильний біль в області коліна, на неможливість пересуватися, а в деяких випадках суглоб відтікає. Щоб правильно і швидко вжити заходів, необхідно знати, як можна пошкодити зв’язки коліна, як відбувається лікування і відновлення суглоба.

Три основні категорії ушкодження колінного суглоба

Медицина розрізняє три основні ступені порушення зв’язок коліна, це розтягнення, надрив і розрив. Розтягнення, як правило, є результатом саме велике навантаження або неправильного пересування, це перша ступінь пошкодження, до якої належать також і невеликі розриви зв’язок.

Друга категорія порушень – це надрив зв’язки колінного суглоба, в цьому випадку порушується цілісність тканини коліна, захворювання супроводжується помітними змінами, а також запальним процесом.

Остання і третя категорія порушення – це розрив зв’язок коліна, коли функції його повністю порушені. Враховуючи тип травми, порушення можуть бути, як в передній частині коліна, так і в задній області. Хрестоподібна зв’язка, як правило, знаходиться спереду, тому основне навантаження припадає саме на цю частину, тому і травм вона частіше схильна. Крім цього, бічні зв’язки також можуть отримати розтягнення або розрив.

Симптоми порушень зв’язок коліна

Ознаками пошкодження є, в першу чергу, біль, а також відтік, в результаті якого обсяг коліна збільшується, і поява запального процесу, шкіра в області пошкодження червоніє.

Крім того, потерпілий постійно скаржиться на біль у нозі, яка триває, як у стані спокою, так і під час пересування, йому важко рухатися.

Розтягнення зв’язок супроводжується, в першу чергу, сильним болем, це можна пояснити тим, що в цій області знаходяться судини і нервові закінчення, крім того, вони ще й є причиною появи гематоми. Тільки при незначних пошкодженнях біль може з’явитися трохи пізніше, при цьому, поступово збільшуючись. Про пошкодження зв’язок кажуть больові відчуття, коли на ділянку натискають пальцем, наприклад, лікар при пальпації, а також під час навантаження на цю ж ділянку.

Надрив або розрив зв’язок супроводжуються зайвими рухами, немов бовтається частина. Це відбувається тому, що порушені зв’язки не можуть виконувати свої функції і правильно фіксувати суглоб в його нормальному положенні. Про появу порушень може свідчити і звук – хрускіт або болісний удар, що відчувається людиною під час пересування. Гематома, набряк або відтік з’являються не відразу, але також є симптомами пошкодження зв’язок коліна.

Лікування зв’язок колінного суглоба

Для відновлення зв’язок коліна знадобитися тривалий період часу, перш, ніж починати лікування, необхідно визначити ступінь пошкодження та його місцезнаходження.

Коли зв’язки суглоба розтягнуті, доктора призначають таке лікування, як:

  • Повний спокій і розслаблення для пошкодженої ділянки.
  • Максимально обмежити пересування.
  • Місце пошкодження необхідно перев’язати, накласти тугу пов’язку.
  • У місці травми прикладати холодний компрес.

Крім цього, лікарі призначають і медикаментозну терапію, у деяких випадках фіксація колінного суглоба здійснюється за допомогою гіпсової пов’язки. Терапія триває місяць. Найбільш радикальні методи передбачають хірургічне втручання, найчастіше це буває, коли постраждала хрестоподібна зв’язка коліна. В цьому випадку, під час операції лікарі зшивають пошкоджені тканини зв’язки, а після такої процедури пацієнт мінімум місяць повинен знаходитись на постільному режимі, щоб відновити коліно. З розривом зв’язок колінного суглоба в частих випадках стикаються саме спортсмени, особливо хокеїсти.

Іноді травма буває такою складною, що і терапія важко проводитися, так як забезпечити повний спокій суглобу не завжди виходить. Тому в перші дні, лікарі призначають пацієнтам повний спокій, щоб суглоби могли повністю відновитися. Якщо травма незначна, тоді відновлення і лікування пройде швидше, а щоб максимально зміцнити зв’язки та налагодити роботу суглоба необхідно займатися лікувальною фізкультурою. Крім того, відновлювальний період передбачає додатковий масаж або використання бандажа, щоб не допустити розпущеності суглоба коліна.

Буває і таке, що травма серйозна, але рухатися необхідно, в такому випадку на допомогу приходять такі прості пристосування, як спеціальна паличка для ходьби, милиці або брейс. Найбільш відомим вважається брейс, але такий засіб не допомагає знімати навантаження, його основне завдання захистити хворе коліно від зайвого руху.

Ефективніше буде використовувати спеціальну паличку, яка дозволить і зняти навантаження з пошкодженого суглоба, і полегшить пересування.

Найвищу користь при надрив зв’язок надають милиці, хоча ними мало хто користується, особливо це стосується спортивних людей. Вони воліють використовувати брейс або на крайній випадок, паличку, травма гоїться, звичайно, але на це потрібно більше часу.

Перша допомога при травмі зв’язок колінного суглоба

Якщо вчасно і правильно надати першу допомогу потерпілому, можна значно спростити відновлення і прискорити ваш процес. По-перше, необхідно з області колінного суглоба зняти повністю всю навантаження, краще всього укласти потерпілого. По-друге, необхідно прикласти холодний компрес, для виготовлення якого використовують лід і пластиковий пакет, тканина. Від холоду кровоносні судини звужуються, що запобігає відтік і гематому. Зменшити набряк пошкодженої ділянки коліна допомагає нога піднята вгору, таким чином, зменшується приплив крові.

Холодний компрес допомагає в перший день отримання травми, у наступні добу для зменшення набряку і гематоми, а також поліпшення кровообігу, використовують теплі компреси.

У деяких випадках, щоб зменшити біль і запалення, потерпілий приймає протизапальні засоби, це нормально, але необхідно розуміти, що ліки заспокоять біль, але не допоможуть, як лікування, ефект буде тимчасовий.

Важливо! Якщо потерпілий взяв протизапальні ліки, це не говорить про те, що можна і далі рухатися, це призведе до ще більшого пошкодження зв’язок коліна.

Лікування розрив зв’язок колінного суглоба народними засобами

Кожен постраждалий повинен розуміти, що лікування народними засобами має бути правильним і ефективним, тому таку терапію краще використовувати, якщо дозволив лікар. Доктор оцінить ступінь пошкодження і напише свої рекомендації, в тому числі і що стосується народної медицини.

В народі, щоб вилікувати пошкодження колінного суглоба, використовують картопляні бульби. Овоч необхідно почистити і подрібнити, якщо додати цибулю, капусту і цукор, можна отримати найкращий результат. Склад, схожий на кашу, прикладають до місця пошкодження, бажано на всю ніч. Крім картоплі, можна використовувати часник, невелика його кількість очистити і нарізати, потім покласти в ємність, залити тваринним жиром і прокип’ятити, додати подрібнені листя евкаліпта. Суміш остудити і процідити, така мазь втирається в місце, де болить, пару разів за день.

Глина добре допомагає при розтяжках або надривах зв’язок колінного суглоба. Для отримання суміші, глину змішати з водою і яблучним оцтом, можна додати часник, якщо в області травми є подряпини. Суміш викладається на бавовняну або льняну тканину і прикладається на місце пошкодження, зверху обгорнути поліетиленовим пакетом і теплим шарфом, залишить на 3 години. У добу можна робити 3 процедури, глину змінювати і під час компресу повністю виключити будь-які рухи.

Додаткову інформацію, як правильно лікувати і відновлювати надрив зв’язок колінного суглоба, розповість відео

 

Залишити коментар