Розпізнати овуляцію: як можна «зловити» сприятливий день по відчуттях?

«Зловити» овуляцію часом буває дуже непросто. І особливо часто, за законом підлості, з різнорідними збоями в цьому плані стикаються дівчата та жінки, які відчайдушно хочуть завести малюка.

Як «підловити» овуляцію?

Під словом «овуляція» мається на увазі процес, в ході якого дозріла з фолікула яйцеклітина проникає в черевну порожнину з яєчника, готуючись до запліднення. У нормі цей період припадає на короткий проміжок між фолікулярної і лютеїнової фазою, тобто, приблизно на тринадцятий або чотирнадцятий день менструального циклу.

Жінок з регулярним циклом досить просто вирахувати «сприятливі» дні для зачаття з банального календарем.

Але що ж робити всім іншим?

Деякі дівчата, намагаючись зловити потрібний день, звертаються до спеціальних струменевих тестів, які реалізуються в будь-якій аптеці.

Такі тести використовуються як звичайні тести на вагітність – смужка опускається в свіжу ранкову сечу і демонструє позитивний або негативний результат. Але на жаль, на відміну від других, тести на овуляцію не відрізняються високою точністю та надійністю, крім того, застосовувати їх потрібно безпосередньо в «передбачувані» дні.

Кожна жінка, що не використовує календарних методів і графіків зміни базальної температури, може розпізнати овуляцію за внутрішнім відчуттям, і навіть піхвовим виділенням. Це легко зробити в домашніх умовах, не вдаючись ні до яких допоміжних засобів. Єдина умова – потрібно прислухатися до свого тіла і уважно відслідковувати всі зміни самопочуття, що, на жаль, вдається не кожної молодої леді. Як можна розпізнати наступаючу овуляцію самостійно?

Навіщо вам потрібно знати «симптоми» овуляції?

Успішно ідентифікувати настання овуляції може кожна з вас. Однак не всі дівчата розуміють, навіщо це потрібно. Особливо це стосується тих, хто не поспішає з потомством і поки не планує заводити дітей. Тим не менш, відслідковувати протягом свого менструального циклу важливо і корисно всім жінкам репродуктивного віку.

Ознаки овуляції різноманітні, і, в більшості своїй, індивідуальні. Однак існує ряд «універсальних» проявів, які характерні практично для кожної статевозрілої представниці прекрасної статі, яка не має конкретних проблем в сфері гінекології.

Навіщо вам потрібно визначати овуляцію:

  • По-перше, так ви зможете вирахувати день, найбільш сприятливий і продуктивний для зачаття малюка. Це особливо актуально для тих, хто мріє обзавестися дитиною в найближчий час;
  • По-друге, ви зможете, навпаки, запобігти запліднення і настання небажаної вагітності, якщо поки не плануєте мати дітей, чи не хочете мати їх зовсім. Однак у цьому випадку ви повинні мати чіткий і точний менструальний цикл, без яких-небудь збоїв і розладів. Також варто сказати, що захист шляхом природного планування сім’ї підходить тільки дуже організованим, відповідальним і зібраним дівчатам, які готові попередньо спостерігати за своїм «жіночим» організмом протягом кількох місяців, при використанні консервативної контрацепції. Вам доведеться не тільки відслідковувати зміну своїх відчуттів, але і будувати певні графіки, вимірювати температуру і проводити щоденні обчислення, щоб напевно захиститися від зачаття;
  • По-третє, ви зможете спланувати стать дитини. У середовищі акушерів-гінекологів існує думка, що в день овуляції відбувається переважно запліднення хлопчиками, а за день до її активної фази – дівчатками. Це пов’язано з тим, що сперматозоїди, що несуть в собі «дівочі» хромосоми менш рухливі, а ті, що сприяють зачаттю хлопчика, енергійні і швидкі, тому миттєво досягають своєї мети при наявності зрілої яйцеклітини. При цьому у «жіночих» сперматозоїдів підвищена життєздатність, і їх життя зберігається в тілі жінки на 1-2 доби.

Зрозуміло, третій пункт не є гранично серйозним, але має під собою цілком собі офіційні медичні підстави. Втім, розраховувати на нього на всі сто відсотків все ж не потрібно: якщо ви будете практикувати сексуальні контакти з метою запліднення протягом усього періоду овуляції, ви не зможете бути впевнені в тому, в який конкретно настане момент зачаття, і яким буде стать дитини.

Визначаємо настала і наступаючу овуляцію

Як вже згадувалося, деякі жінки зовсім не відчувають змін власного самопочуття в цей цікавий період.

Але як же все-таки розпізнати овуляцію в домашніх умовах?

Для початку, ми все ж порадив би вам завести спеціальний календар менструального циклу, і заповнювати його в кожні «критичні дні». Так ви будете знати, як можна розпізнати день овуляції не тільки з відчуттями, але і за конкретного графіку.

Особливо корисним в цьому плані скачувати спеціальні програми на мобільний телефон.

Вони не тільки стануть складати графіки за вас, але і будуть регулярно сповіщати вас про майбутню овуляції до менструації, і навіть ПМС (передменструальному синдромі). Орієнтуючись на конкретні дні, вам буде легше відстежувати власні відчуття і стежити за своїми піхвовими виділеннями.

Як можна розпізнати овуляцію по відчуттях?

Для цього у кожної дівчини є свої власні симптоми. Вони можуть різко коливатися від випадку до випадку, тому не варто покладатися тільки на поради подруг, у яких в цей період, скажімо, збільшуються молочні залози. Ви повинні бути ознайомлені з повним спектром відчуттів, які присутні у різних жінок в овуляторний період, щоб відстежити деякі з них у себе.

Ознаками овуляції можуть стати:

  • Гормональні висипання (досить щільні, об’ємні та болючі прищі без гнійного вмісту, які з’являються безпосередньо в середині циклу);
  • Посилення апетиту і тяга до вредностям (навіть якщо ви практикуєте правильне харчування і дотримуєтеся здорового способу життя, саме в цей час вас може спіткати сильна тяга до піци або гамбургерів);
  • Короткочасні болі внизу живота, що приблизно в області шийки матки (ці відчуття, тим не менш, не завжди бувають м’якими, і часом мають досить вираженою інтенсивністю, аж до іррадіації в крижі і поперек);
  • Болі в яєчнику (вони можуть проявлятися неприємним тягне відчуттям в паху з однією з сторін);
  • Зміна настрою (в період овуляції жінка може вести себе навіть гірше, ніж в ПМС – припливи безпричинного гніву і агресії у неї періодично змінюються всеосяжної волелюбністю і ніжністю);
  • Здуття живота (також у цей період може початися загострення метеоризму, що часто приносить жінкам певний дискомфорт);
  • Загострене сексуальне бажання (в період овуляції жінка стає найбільш фертильної, і природа передбачила для ймовірного запліднення не тільки запуск внутрішніх «плідних» механізмів, але і зміна в поведінці жінки; навіть сама безпристрасна особа в цей період може відзначити різке підвищення лібідо і відчайдушне бажання зайнятися сексом).

Деякі жінки, особливо ті, що страждають ановуляторными циклами, звертаються до лікарів за відстеженням періоду овуляції. В особливо складних випадках пацієнтки проходять УЗД в динаміці, щоб відстежувати поточний стан фолікула.

Проте розпізнати настання сприятливих для зачаття днів гінеколог може і при звичайному гінекологічному огляді в дзеркалах. При цьому він побачить, що шийка матки стала більш рихлою і м’якою, змінила своє становище, а її зів злегка відкривається при незначних змінах положення тіла.

Виділення під час овуляції

Найбільш вірним способом визначення періоду сприятливих днів є відслідковування характеру та обсягу вагінального слизу. На весь період овуляції виділень стає трохи більше.

Як ще розпізнати овуляцію по консистенції виділень?

Цей момент практично не можна упустити, оскільки при цьому виділення стають густими, тягучими, пінистими. Зазвичай вони нагадують білок сирого курячого яйця. Якщо ви спостерігаєте у себе подібні зміни – це вірна ознака того, що настав сприятливий день. Або, навпаки, «небезпечний», який потребує утримання або адекватної контрацепції.

Дружите зі своїм організмом, і ви ніколи не зіштовхнетеся з проблемами в частині здоров’я.

Залишити коментар