Родинне дерево своїми руками: як зробити?

Генеалогічне дерево – це свого роду данина пам’яті предкам. Таким чином ми намагаємося висловити всю вдячність і любов своїх родичів: бабусь, дідусів і праотців. Зробити родинне дерево своїми руками досить просто, особливо якщо родовід відома заздалегідь.

Як правильно скласти генеалогічне дерево?

Варіантів складання родоводу величезна кількість. Ви можете намалювати дерево родини олівцем своїми руками, так і скористатися вже готовим шаблоном. Однак перш ніж приступати до роботи, продумайте заздалегідь основні моменти:

 1. Наскільки добре ви знаєте свою сім’ю? І мова йде не тільки про бабусь, дідусів, мамі з татом і тіток. Подумайте про більш глибоких сімейних коріннях. Для цього розпитайте своїх родичів або погортайте сімейний архів з фотографіями.
 2. Потім продумайте саму суть побудови дерева і складіть приблизний нарис. Розташовувати фото бажано в двох напрямках: знизу вгору або навпаки. Але врахуйте, що на древі повинна простежуватися чітка взаємозв’язок одного члена сім’ї з іншим.
 3. Крім імен і прізвищ, можна вказати дати народження, а також ким є саме вам той чи інший людина. Звичайно, якщо немає такої інформації про всіх членів сім’ї, то займатися цим не варто.
 4. Ви можете прикрасити свій родовід різними способами. Наприклад, придумати або наклеїти вже готовий сімейний герб, розмістити на полотні віньєтки – маленькі фотографії в рамці, а також написати ім’я родича красивими вензельными літерами.

Для створення родинного дерева своїми руками знадобляться і готові шаблони. Виносимо на ваш розгляд декілька основних варіантів:

 1. Для учнів початкових класів підійде простий шаблон у формі квіточки.
 2. З маленьким розумником зі старшої групи дитячого садка можна скласти просте дерево, а за основу взяти ескіз з ведмедиками.
 3. Дуже яскраво і наочно буде виглядати древо з вклеєними фотографіями родичів. Для цього візьміть за основу таку картинку.

А тепер, коли всі аспекти розглянуті і шаблони обрані, настав час переходити до практики.

Збираємо всіх родичів і предків разом

Цей майстер-клас пропонується в якості наочного прикладу, як зробити генеалогічне древо сім’ї своїми руками. Ви можете змінити його на свій розсуд. Наприклад, спробуйте замість листочків вклеїти фотографії родичів або розфарбувати древо різнокольоровими фарбами.

Необхідні матеріали:

 • фоторамка у вигляді книги;
 • товстий кольоровий картон;
 • ручка;
 • діркопробивач у формі листочків;
 • клейовий пістолет;
 • сухі гілочки.

Опис процесу:

 1. Для початку необхідно з картону вирізати по одному на кожного члена сім’ї листочку. Весь цей процес з дироколом займе близько хвилини. А якщо такого пристосування в будинку немає, то доведеться вирізати листочки від руки.
 2. Тепер на кожному листочку пишемо ім’я члена сім’ї, а також ким він вам доводиться. Наприклад: бабуся Емма, тітка Марина і так далі.
 3. Виходимо на вулицю і відламує кілька тоненьких гілочок з сухого дерева. Потім кожну гілочку розламуємо на більш дрібні частини, щоб потім їх зручно було приклеїти.
 4. Відкриваємо фоторамку і прямо по центру картини за допомогою клейового пістолета приклеюємо гілочки в довільному порядку, але так, щоб вони нагадували дерево.
 5. Ось тепер прийшов час на кожну гілочку «поселити» члена своєї сім’ї. Внизу наклейте листочок зі своїм ім’ям, трохи вище – батьків, а у самої крони дерева — прапрадедушек.
 6. Закрийте рамку і повісити генеалогічне дерево в центрі кімнати.

Оригінальні ідеї розміщення родоводу в інтер’єрі

Як намалювати родинне дерево своїми руками, ми розібралися, тепер прийшов час визначитися з варіантами його оформлення в інтер’єрі квартири. І тут, по правді кажучи, способів може бути величезна кількість.

Гордістю квартири або великого затишного будинку, звичайно ж, стане генеалогічне дерево, що намальоване на стіні. Для цього потрібно розвісити фотографії родичів по гілках залежно від родинних зв’язків. Сам стовбур можна виконати у вигляді розпису стін або вирізати основу з різнобарвною клейкої стрічки.

Вправним майстрам і рукодільниця по силам буде створити справжнє дерево, наприклад, з гіпсу. Головне — заздалегідь продумати схему розміщення фотографій і підготувати для кожної з них окреме місце на різних ділянках стовбура.

Не менш красиво з естетичної точки зору виглядає родовід у звичайній фоторамці. Тут можна проявити фантазію і прикрасити дерево на свій смак.

Ви добре в’яжете або шиєте, а може бути, володієте вишивкою хрестиком? Чому б не застосувати ці навички на практиці, створюючи унікальні предмети інтер’єру? Це може бути оригінальна подушка з вишивкою, скатертину або гарні серветки з родоводом.

Древо такого плану можна надрукувати на комп’ютері, для цього існує безліч онлайн сервісів. Головне — підібрати правильний шрифт і красиву папір. Непогано буде виглядати родовід на глянцевому папері для фотографій. Готове генеалогічне дерево можна повісити в рамці на стіні або зберігати разом з сімейними фотографіями.

Створення генеалогічного дерева – дуже хороша і правильна ідея. Завдяки такому підходу до сімейним зв’язкам можна познайомити наймолодших з далекими родичами або давно покійними предками. Крім того, готовий шаблон залишиться з вами на довгі роки і, можливо, в далекому майбутньому стане в нагоді вашим праправнукам.

Залишити коментар