Родимка в оці: види невусів, лікування та профілактика

Родимка в оці досить поширена особливість. Причиною такої мітки є надлишок меланіну на певній ділянці тіла, в тому числі це стосується і очі. Варто зазначити, що саме від меланіну ми отримуємо певний колір волосся, очей та шкіри. Якщо його трохи, то волосся мають світлий відтінок, а коли його зовсім немає – з’являється сивина.

Такий наріст в оці має наукову назву невоидная пухлина або ж просто невус. Як правило, це доброякісне утворення, тому хвилюватися завчасно без причини не варто.

В залежності від того, на якій частині ока вона виникає, невус може бути конъюнктивным або хориодейным.

Невус кон’юнктива: особливості родимки, її види

Кон’юнктива являє собою тонку прозору оболонку ока. Невус на ній, як правило, розташовується у внутрішньому куточку ока або слізному місяці, тому несильно помітний. Однак іноді можна зустріти і родимку на райдужці ока, яка виглядає як маленьку темну плямочку.

Що цікаво, ця особливість на райдужці не впливає на зір. Виглядати цей наріст може по-різному. Як вже було сказано вище, тут все залежить від кількості «фарбувального» речовини.

Родимка може перебувати на сітківці ока, бути бляклої або мати чорний або червоний колір. Дуже часто вона взагалі безбарвна і тому непомітна.

Невус кон’юнктиви можна поділити на три види в залежності від фактора освіти:

  1. судинні родимки. Вони мають червонуватий відтінок, оскільки основою їх служать капіляри кон’юнктиви;
  2. меланиновые родимки. З’являються відповідно через скупчення меланіну;
  3. кистообразный невус. Причиною такої освіти є поєднання лімфатичних судин.

Невус хориодеи: особливості родимки в оці

Цей наріст утворюється вже безпосередньо в хориодее, кровоносної оболонці ока. Людина може і не знати, що в його оці живе такий цікавий гість. Виявити невус хориодеи можна тільки при дослідженні у офтальмолога, наприклад, при просвічуванні очного дна. Це означає, що неозброєним поглядом її не визначиш. Вона може «ховатися» на сітківці або ж зовсім в очному дні.

Цей тип наросту має чорний або сірий відтінок, хоча дуже часто він залишається невидимим, так як безбарвний. Кількість людей, у яких спостерігається родимка хориодеи, становить близько 12 відсотків, це не рахуючи тих, у яких вона не проглядається. Цікава особливість: такі мітки набагато частіше зустрічаються у світлошкірих блондинів, ніж у жителів південних країн.

Лікування і профілактика

Люди, які страждають невусом хородеи або ж невусом кон’юнктива, повинні спостерігатися у офтальмолога щорічно. На щастя, такі родимки дуже рідко перероджуються в меланому, однак, ризик все-таки є.

Невуси можна поділити на два класи за динамікою зростання:

  • стаціонарні;
  • прогресуючі.

До першого класу відносять родимки, які не змінюють свій розмір і форму, а також постійні в кольорі. Якщо у вас є такий невус, то можете бути спокійними, поки він знаходиться в «сплячому» стані.

Що стосується людей з невусом хориодеи і кон’юнктиви, який має динаміку зростання, форми і кольору, то краще всього звернутися за допомогою до лікаря.

Звичайні шкірні родимки дуже часто в таких випадках видаляються, але, на жаль, операція на оці досить небезпечна і складна.

Якщо все ж без хірургічного втручання не обійтися, то зробити це можна наступними способами:

  • мікрохірургія;
  • радіохірургія;
  • лазер.

Якщо ви виявили у себе таку освіту, то в якості профілактики зростання необхідно носити сонцезахисні окуляри, особливо в літню погоду. В крайньому випадку підійде кепка з захисним козирком.

Як видно, відповідь на питання, що означає родимка в оці, залежить від індивідуальності організму, і не розшифровується, як особливість характеру або відмітка долі.

Залишити коментар