Різновиди вагінальних свічок: протизаплідні, протигрибкові та інші

У лікуванні гінекологічних захворювань часто застосовуються супозиторії. Протизапальні препарати можуть бути вагінальними і ректальними. Вони відрізняються якістю, ціною, формою випуску, умовами зберігання та складовими.

Форма вагінальних свічок може бути яйцеподібної, сфероидной, подовженої з конусоподібним кінцем. В їх основі лежить гліцерин, желатин і активна речовина.

Переваги, недоліки, показання до застосування

Переваги:

 • швидке дію за рахунок вбирання в слизову;
 • вони не потрапляють в ШКТ, не провокують алергію;
 • можуть зняти запалення практично відразу;
 • замінюють ін’єкції, швидко усмоктуються в кров; тільки місцеву дію.

Недоліки:

 • кишкові розлади (свербіж, печія, запор, метеоризм);
 • ректальні протипоказані при захворюваннях прямої кишки, травмах заднього проходу, анальних кровотечах, виразці.

Показання до застосування:

 • сухість, свербіж, дискомфорт у піхві;
 • порушення циклу;
 • захист слизової оболонки від інфекцій;
 • тягнуть болі внизу живота;
 • запалення статевих органів;
 • хронічно патології;
 • порушення репродуктивної функції.

Як правильно вставляти вагінальні свічки

 1. Помити руки без мила. Заздалегідь приготувати супозиторій і щоденну прокладку;
 2. Вставляти в положенні лежачи. Деякі свічки мають аплікатор для більш глибокого та правильного введення. Потрібно підтягнути коліна до грудей, вставити аплікатор, ввести свічку, повільно і акуратно вийняти аплікатор. Неглибоко вставлена свічка розчиниться і витече;
 3. Після введення спокійно полежати чверть години;
 4. Скористатися прокладкою, так як частина розчиненої свічки витече.

Протизапальні вагінальні свічки

Кольпіт – запалення слизової піхви. Існує грибковий, гонорейний і трихомонадний кольпіт. Супроводжується захворювання густими белями з неприємним запахом, болем внизу живота, свербінням і палінням, можуть бути болісними і частими сечовипускання. Лікування передбачає протизапальні препарати місцевої дії.

Призначаються спринцювання настоями ромашки та шавлії, антисептики. Протизапальні пригнічують інфекцію.

При кольпіті використовують такі препарати, як Тержистан, Вокадин, Геналгин, Пімафуцин з Метронідазолом. Призначаються свічки виходячи з типу збудника інфекції і занедбаності захворювання.

Гарднерельоз провокують однойменні бактерії. Вони відносяться до умовно-патогенних, а при дисбалансі активізуються, провокуючи появу дискомфорту. Для лікування захворювання застосовують супозиторії з метронідазолом. До таких відноситься Гиналгин, Кліон-Д, Микожинакс, Тержистан.

Генітальний герпес – підступне захворювання, що виявляється пузырчатыми висипаннями в області статевих органів, сильним свербінням. Терапія передбачає противірусні препарати і спринцювання. Призначають Вітапрост та/або Віферон. Запалення і висип на шкірі усувають мазями, компресами і гелями. Протизапальні дозволяють зупинити розвиток патології та її ескалацію.

Аднексит, ендометріоз, запалення, що зачіпають шийку матки, і інші захворювання, спровоковані патогенними мікроорганізмами, супроводжуються ріжучими, ниючими болями в зоні ураження. В першу чергу для лікування таких потрібні антибіотики, внутрішньовенні інфузії, ін’єкції.

У комплексі лікування також задіяні нестероїдні протизапальні, які на додаток надають аналгетичний та жарознижувальний ефект. Ректальні супозиторії для лікування захворювань репродуктивної системи – Моваліс, Фламакс, Беладони Екстракт. Також можна ставити кошти, основним компонентом яких є метронідазол (пр. Утрожестан). Протизапальною дією володіють супозиторії Лонгидаза, які також є профілактикою спайок і сприяє їх розсмоктуванню.

Лікування ерозії шийки матки передбачає оперативне втручання, але попередньо потрібно зняти запалення. Рекомендуються такі засоби, як Ливарол, Гексикон. Після припікання радіохвилями, лазером або рідким азотом рекомендуються бактерицидні препарати на основі антиоксидантів: Эвколек, Супорон, Галленофилипт.

Протигрибкові препарати і вагінальні свічки

Засоби цієї групи застосовуються при мікозних ураженнях нігтів, слизових оболонок, шкіри, дихальних шляхів, у гінекології – при вагінальному кандидозі (молочниці).

В останньому випадку позбутися від захворювання можна за лічені дні з допомогою правильно підібраних засобів.

Якщо патологія запущена, потрібна тривала і регулярна терапія препаратами системної дії, а також місцевого – мазями, кремами, гелями, вагінальними таблетками.

Так як причини появи молочниці можуть бути пов’язані зі зниженням імунітету і дисбактеріозом, потрібні вітамінно-мінеральні добавки та пробіотики. Ряд сучасних ліків можуть побороти захворювання всього за добу – двоє, інші – за 3-6 днів. Недоліком таких засобів є ймовірність розвитку бактеріального вагінозу. Кошти в капсулах і таблетках для перорального прийому негативно впливають на печінку й нирки.

Вагінальні свічки від молочниці місцевої дії: Залаин; Кандизол, Антіфунгол, Клотримазол, Кандібене, Кандид В6, Канестен, Йенамазол 100; Ифенек, Гіно-певарил; Овулум, Гіно-травоген; Микогал, Гінезол 7; Ломексин, Пімафуцин; Тержинан, Поліжінакс, Ністатин; Ливарол, Кетоконазол, Ороназол, Микозорал, Нізорал.

Протигрибкові засоби системної дії: Пімафуцин і Ністатин в таблетках, Флуконазол та аналоги, Ітраконазол, Кетоназол.

При пероральному прийомі може виникнути негативнаяреакция з боку ШКТ (нудота, діарея, метеоризм, порушення роботи печінки, зміна смаку); з боку ЦНС – судоми, головний біль, запаморочення, алергії.

Вагінальні натуральні облепиховые свічки

Цей препарат має широкий спектр дії. В основному воно застосовується як протизапальний і ранозагоювальний. Воно активізує місцеві відновлювальні процеси на слизових і шкірі; сприяє загоєнню допомогою прискорення епітелізації; чинить помірний протизапальний, захисний та аналгезуючий ефект.

Показання до застосування: кольпіт, ендоцервіцит, ендометрит, ектропіон, ерозія шийки матки. В останньому випадку вони допоможуть при легкому перебігу захворювання або після хірургічного втручання.

Облепиховые свічки можуть застосовувати як ректально, так і вагінальний. Рекомендується ставити їх на ніч краще терапевтичного ефекту.

Тривалість застосування залежить від захворювання і його тяжкості. Як правило, терапія триває від тижня до двох. Супозиторії водять 1 або 2 рази на добу.

Єдине протипоказання – індивідуальна чутливість до складових ліки. Рідко виникає алергія, але при її появі свічки відміняють. Також жінки скаржаться на появу печіння, але це теж велика рідкість.

Вагінальні свічки як протизаплідні засоби

Засоби контрацепції у вигляді супозиторіїв не тільки захищають від небажаної вагітності, але і від ряду інфекцій. Вони є хімічним методом контрацепції. Супозиторій, після введення у піхву, утворює середовище, яка руйнує оболонку сперматозоїдів. В результаті активність останніх знижується, відповідно, запліднення стає неможливим.

Спосіб застосування: в інструкції до кожного препарати зазначено час, коли потрібно вставляти супозиторій перед статевим актом. Дія препарату – близько півгодини. При повторному статевому акті використовують ще один.

При правильному використанні їх ефективність сягає 80%. Самими популярними препаратами цієї групи є Фарматекс та Еротекс.

Які переваги мають протизаплідні свічки перед іншими подібними засобами:

 • висока ступінь захисту від небажаної вагітності;
 • антисептичний ефект (оберігають від ряду вірусів та інфекцій);
 • простота в застосуванні.

Недоліки:

 • вагінальний дисбактеріоз;
 • подразнення слизової оболонки піхви;
 • не захищають від ЗПСШ, тому при статевому контакті з неперевіреними партнером потрібно використовувати презерватив;
 • не можна використовувати постійно.

Протипоказання:

 • запальні захворювання піхви;
 • хвороби сечовидільної системи;
 • курс вагінальної терапії.

Протизаплідні супозиторії рекомендуються до застосування жінкам, які ведуть нерегулярне статеве життя з постійним партнером. В інших ситуаціях краще застосовувати інші варіанти контрацепції, наприклад, ОК або презервативи.

Залишити коментар