Реєстрація шлюбу при вагітності

Вступ в законний шлюб – радісна подія, яка може відкладатися по ряду обставин. Однією з них часом стає вагітність нареченої. Варто почекати реєстрації або краще, навпаки, швидше оформити стосунки, якщо пара чекає на народження дитини?

Реєстрація шлюбу під час вагітності: плюси та мінуси

Відкладаючи весільну церемонію, молоді наводять як доказ власної правоти кілька причин:

  • Насамперед, сама наречена часто не готова постати перед оточуючими з «животиком», так як хочеться виглядати на весіллі, як принцеса. Бажання ідеальної церемонії, втілення в життя мрії – поширена причина перенесення одруження на більш пізній термін, коли народиться малюк. Однак можна вступити в законний шлюб, зазначивши радісну подію виключно в колі близьких, а влаштувати торжество, коли фігура повернеться до норми і ніщо не завадить нареченій бути найкрасивішою на її святі;
  • Ще одна причина, чому відкладається одруження, побоювання, що передвесільні клопоти негативно вплинуть на здоров’я майбутньої мами і малюка. Дійсно, метушня, пов’язана з підготовкою весільних урочистостей, здатна істотно зашкодити нервовій системі. Тим не менш, родичі та друзі можуть взяти на себе всі підготовчі етапи і звільнити дівчину в положенні від численних турбот. В цьому разі та весілля пройде весело, і наречена з дитятком буде відчувати себе відмінно;
  • Багато хто вважає, що наречена в положенні – єдина причина укладення шлюбу. Наречений, як порядна людина, вважав за краще одружуватися, а не кидати, можливо, нецікаву дівчину. Стороння думка дотепер відіграє важливу роль, і пара не оформлює свої відносини, щоб показати всім знайомим – ці почуття не охолонуть навіть з часом. В цьому випадку позиція молодих виглядає дивно: народжувати дитину поза шлюбом для них – норма, а при подачі заяви в ЗАГС вони чомусь беруть до уваги думку сторонніх людей. Але якщо з якихось причин осуд оточуючих заважає провести урочисту церемонію, можна просто розписатися під час вагітності, і відкласти сам свято;
  • А може, молоді люди не впевнені в своїх почуттях, і вагітність є несподіванкою, якої вони не бажали? У цьому випадку за поспішної реєстрацією під час вагітності очікувано розірвання шлюбу, процедура, яка після появи на світ малюка здатна стати справжньою проблемою, якщо жоден з колишніх партнерів не збирається йти на поступки.

Переваги для дитини

Якщо розірвання шлюбу після народження дитини видається досить неприємним процесом, реєстрація під час вагітності, навпаки, дозволяє отримати певну пільгу і подбати про майбутнє малюка:

  • Вирішуючи, бути чи ні весільного свята, молоді люди рідко замислюються про необхідність забезпечити майбутнє малюка. Але якщо щось станеться з татом, дитина не отримає відповідної підтримки від держави, так як його батьки знехтували формальностями і не перебували в законному шлюбі;
  • Існує ряд дрібних деталей, які ускладнюють період після народження дитини. Так, при отриманні свідоцтва про народження необхідна присутність обох батьків для незареєстрованої пари. Можуть виникнути суперечки про виплату аліментів, не сприяють розвитку подальших відносин, як показує практика;
  • До речі, якщо для більшості пар подача заяви означає вичікування обов’язкового місяці на роздуми, для молодих, які очікують дитину, такого терміну не існує. Представивши довідку з жіночої консультації, майбутні батьки можуть розписатися відразу після оформлення заяви за наявності всіх необхідних паперів. Якщо терміни вагітності невеликі, це дозволяє провести чудову весільну церемонію без оглядки на думку оточуючих.

Пакет документів для реєстрації шлюбу при вагітності в іншому нічим не відрізняється від звичного набору«, який необхідно представити будь-якій парі, яка вступає в шлюб.

Документи, необхідні для вступу в шлюб

Нареченому і нареченій при подачі заяви необхідно мати при собі паспорта, а особам молодше 18-ти років – дозвіл на реєстрацію шлюбу.

Потрібно сплатити держмито та подати письмову заяву, в якій молоді люди вказують свої паспортні дані, а також які прізвища після вступу в шлюб будуть носити майбутні подружжя.

В даний час дівчина може залишити дівоче прізвище.

Однак якщо дитина записаний на прізвище чоловіка, згодом можна зіткнутися з прикрими непорозуміннями. Наприклад, мамі доведеться брати дозвіл власного чоловіка, щоб отримати можливість вивезти дитину за кордон, якщо вони з малюком вирішать удвох відвідати модний курорт.

При вагітності строк реєстрації шлюбу можна відкласти, але чи варто це робити? Уважне вивчення причин, на які найчастіше спирається молода пара, при уважному дослідженні показує повну їх неспроможність.

Адже навіть якщо наречена знаходиться на збереженні, співробітники Рагсу завжди йдуть назустріч і можуть влаштувати виїзну сесію з оформленням необхідних документів у лікарні.

Залишити коментар