Пуансетія: догляд в домашніх умовах

Пуансетія являє собою дуже красиву квітку, прикрашений червоними, в більшості випадків, пелюстками, іноді, рожевими або кремовими. Така рослина радує своїх господарів саме в зимовий період часу, тому квітка є оригінальною прикрасою новорічних свят. Згідно з цим твердженням, пуансетія має другу назву, яке пов’язане з новорічними урочистостями – різдвяна зірка.

Особливості пуансетії

Це прекрасний квітка, його ще називають молочаем, він відноситься до даного сімейства, і має отруйним соком, який може викликати алергічну реакцію або роздратування при попаданні в шлунок.

Обережно! Тому, при роботі з цією квіткою, слід одягати рукавички, під час розмноження, наприклад, або обрізки. Якщо сік пуансетії потрапив на шкіру, її слід промити великою кількістю води, особливо треба берегти очі та слизові оболонки.

Найскладніше, що пов’язано з доглядом за рослиною в домашніх умовах – це дочекатися, коли з’являться цвітіння. Ця квітка заслужив свою популярність завдяки своїм різноманітним листю, які і надають декоративність йому, а самі квіточки маленькі і жовтого кольору, за виглядом нагадують парасолька.

Як правило – це одноразовий квітка, який близькі люди дарують на різдво своїм родичам, але якщо докласти якомога більше зусиль, тоді це буде багаторічна квітуча пуансетія.

Основні правила догляду за пуансетією

Так як квітка південного походження, то вимагає відповідної обстановки, оптимальна температура повітря для його існування сягає 20 градусів, в деяких випадках може розвиватися і в приміщенні, де температура становить 25 градусів. На будь-протяг або переохолодження пуансетія реагує скиданням листя.

Що стосується поливу, то квітка слід насичувати водою акуратно, земля повинна бути мокрою повністю, але при цьому не можна допускати її застою в піддоні. Перед кожним поливом, треба перевіряти верхній шар ґрунту, який повинен бути сухим, але і пересушувати не слід, тому що, знову-таки, квітка скине листя. У літній період рослина слід поливати добре, рясно, а взимку, навпаки, води повинно бути менше, щоб грунт злегка була вологою. А після того, як пуансетія зацвіте, її листя необхідно обприскувати теплою і відстояною водою.

Пуансетія любить сонячні промені, але влітку в найспекотніші години квітка слід затінювати, а якщо на вулиці тепло, то його можна винести на свіже повітря, це не тільки рекомендація, це необхідність.

На початку кожної весни, коли пуансетія починає рости, квітка треба удобрювати будь-якими мінеральними і комплексними засобами, це може бути рідка або гранульована підживлення. Максимальний проміжок між добривами 3 тижні. Крім цього, можна удобрювати не тільки землю, використовуючи слабо концентровані добрива для листя, до складу яких входять корисні мікроелементи, наприклад, залізо або цинк, молібден. Це зробить листочки яскравими і свіжими на вигляд.

Цвітіння пуансетії в домашніх умовах

Якщо правильно доглядати за пуансетією в домашніх умовах, обов’язково розквітне квітка, для цього слід дотримуватися двох основних правил. По-перше, після того, як квітка зацвіла, йому необхідно створити всі умови для спокою. По-друге, штучними методами скоротити світловий день перед процесом цвітіння.

Пуансетія, яку купили в грудні, стоїть два місяці, потім скидає листя, тому квітці необхідно забезпечити повний спокій. Для цього, змінюють обстановку навколо рослини, перестають його поливати, в рідкісних випадках зволожують грунт, щоб не допустити її пересихання. Температуру в приміщенні слід знизити до 14 градусів, і тільки через два місяці, у березні, умови навколишнього оточення поновлюються, це стосується і поливу і освітлення.

Коли пуансетія починає активно рости, необхідно квітка пересадити в більш широкий горщик, і додати свіжої землі. Через два місяці рослина починає йти до зростання, тому необхідно обрізати, як правило, ростуть пагони. У період літа і осені, пуансетія продовжує зростати, і щоб підтримувати його красивий зовнішній вигляд, необхідно періодично проводити обрізання і далі.

А для того, щоб отримати красиву і квітучу пуансетию до новорічних свят, треба восени створити штучні умови і скоротити світловий день. Для цього, з початку вересня місяця, треба на декілька годин в день прикривати рослина, наприклад, щільним папером, можна ставити горщик з квіткою в шафу. Таке затемнення слід робити на 12 годин, протягом двох місяців, в результаті, перед новим роком, пуансетія покаже перші бутони. Після цього затемнення світлового дня більше не треба, залишається тільки чекати, коли прилистки квітки стануть яскравою забарвлення.

Розмноження квітки

Як правило, процес розмноження здійснюється за допомогою живців, це слід робити навесні. Для розмноження вибирають молоді пагони, на яких є хоча б три листочки, зрізи відразу опускають у воду кімнатної температури, буквально, на 15 хвилин, щоб прибрати молочний сік, він не дає вкорінюватися пуансетії. Можна свіжі зрізи обробити спеціальними засобами, які стимулюють утворення коренів. Для посадки живців використовується ґрунт, до складу якого входить торф і річковий пісок, але найкраще, вкорінюватися живцями допомагають торф’яні таблетки.

Можна використовувати і інший метод вкорінення, наприклад, держак опустити у воду з додаванням стимуляторів на деякий час, коли на паросткові з’являться корінці, тоді його можна пересаджувати в субстрат.

Всі живці необхідно накривати поліетиленовим пакетом, залишати їх у теплому і сонячному місці, достатньо один раз знімати покриття, щоб квітка дихав. Грунт завжди поливати, але не заливати, а підтримувати його вологим, перш, ніж пуансетія пустить коріння, пройде багато місяців. Коли на черешках з’являються перші листочки, пакет можна знімати, для початку, на короткий час, потім, на тривалий період, і потім вже назавжди. Після того, як квітка пустив шостий листочок, його прищипують, а восени пересаджують в просторий горщик.

Захворювання пуансетії

Якщо у квітки обпадають листя, то частою причиною тому є погане або слабке освітлення, сухий грунт або, навпаки, занадто вологе. Жовті листя говорять про те, що є порушення з поливом і грунт недостатньо вологий, крім цього, квітка може вразити червоний павутинний кліщ, від якого допоможе позбутися розчин господарського мила.

Також на листках пуансетії можуть з’явитися плями, які свідчать про недостатньому або надмірному освітленні, це може бути результатом надлишку добрива, а також того, що рослина поливали холодною водою, сухе повітря в приміщенні, також призводить до захворювання квітки.

Взимку пуансетія може захворіти від надмірно теплого і сухого повітря, в результаті чого з’являється борошнистий червець, про це свідчить білий наліт на листі, який схожий на вату, супроводжується цукристими виділеннями, що призводить до появи сажистого грибка. Для видалення паразита і його гнізда необхідно використовувати ватний тампон, змочений у спирті, якщо площа ураження значно більше, тоді слід використовувати спеціальні засоби.

Сіра гниль викликає відповідний наліт, м’який на дотик, не тільки на листках рослини, але і на його пагонах, як правило, пошкоджені частини пуансетії видаляються, це говорить про те, що приміщення необхідно частіше провітрювати.

Корисні поради по догляду за пуансетією в домашніх умовах

  • Після того, як листя опало, треба скоротити полив рослини, щоб грунт залишалася майже сухий, перестати підгодовувати квітку, а також обрізати всі стебла на висоті 15 см Після цього, пуансетию необхідно переставити в місце, де прохолодно і темно, щоб там вона відпочивала до травня місяця.
  • По приходу весни квітка виставляють на сонце, поливають і підживлюють спеціальними мінеральними засобами, як тільки пуансетія прокинеться і піде в ріст, її тут же слід пересадити в новий горщик, зі свіжою землею.
  • На початку осені, зокрема, в жовтні, пуансетию на ніч поміщають в ящик, який не пропускає світло або в шафу на 14 годин, щодня. Це допоможе стимулювати зростання нових бутонів у квітки.
  • Після того, як стали розкриватися перші приквітки, за пуансетією можна доглядати в звичайному режимі.

Коли краще купувати пуансетию

До придбання такої квітки необхідно поставитися відповідально, як правило, транспортування його не завжди здійснюється належним чином, тому швидко він не адаптується до кімнатних умов. Під час вибору, необхідно звернути увагу на те, що ґрунт квітки може бути занадто вологим або є кілька бутонів, що не розпустилися.

Після того, як квітка принесли додому, треба поставити його на світлий підвіконня, де немає протягів, поки пуансетія буде адаптуватися, в кімнаті слід підтримувати температуру не менше, ніж 16 градусів. Крім того, щоб звикнути до нового оточення, пуансетії знадобиться три тижні, після чого її можна пересаджувати в новий грунт, де є пісок і вермикуліт, також і дренаж. Якщо дотримуватися всі ці правила, квітка буде радувати своєю красою ще, як мінімум, 4 місяці.

Взимку купувати пуансетию не рекомендується, особливо на ринку, тому що, швидше за все, її коріння будуть вже підмерзлими.

Додаткову інформацію про те, як правильно доглядати за пуансетією в домашніх умовах, розповість відео

Залишити коментар