Пташиний послід як добриво

Багато садівників використовують в якості органічного добрива пташиний послід, завдяки яким поліпшуються біологічні процеси на землі. Якщо правильно і обережно використовувати засіб, рослини отримують необхідний вуглекислий газ.

Це сильне і ефективне речовина, для використання якого слід знати пропорції добрива, і як правильно годувати їм грунт.

Особливості курячого посліду

Завдяки тому, що курячий послід містить велику кількість поживних речовин, його дія нічим не відрізняється від дорогих мінеральних добрив. Можна сказати, це засіб, навіть краще, тому що поживні речовини менше вимиваються з грунту, вони швидко потрапляють в кореневу систему рослини.

Його натуральний склад, органічна форма і низький зміст солей призводить до того, що урожай виходить якісним, містить вітаміни та білки, цукор і крохмаль, і це все без використання нітратів.

Для садівників немає більш ефективною, натуральної і цінного підживлення, як пташиний гній, до складу якого входить набагато більше хімічних елементів, чого не можна сказати про відходи великої рогатої худоби. Завдяки такому удобрення рослини швидко ростуть і розвиваються, раніше дають плоди. Крім того, якщо періодично підгодовувати культури, то урожай буде радувати протягом багатьох років у майбутньому.

Переваги курячого посліду

Головне достоїнство такого добрива в тому, що воно містить велику кількість азоту, калію і фосфору. Особливо фосфору в курячому посліді утворюється в три рази більше, ніж в інших видах гною. Крім того, курячий послід не містить токсини, абсолютно безпечний, що стосується горіння, він не збивається. Грунт досить удобрювати один раз у три роки, так як це засіб діє саме стільки часу.

Завдяки такому удобрення земля отримує збалансоване харчування, це стосується всіх сільськогосподарських рослин, поліпшуються властивості і склад грунту. Урожай дозріває раніше терміну, кислотність ґрунту відновлюється до нормального рівня, то ж саме стосується і мікрофлори. За рахунок дії курячого посліду рослини витримують різні впливи навколишнього середовища і стійкі по відношенню до різноманітних хвороб, коренева система залишається цілою і неушкодженою. Таке добриво легко складати, зберігати і розчиняти, а також використовувати за пропорціями.

Саме головне достоїнство і перевага курячого посліду – це екологічна чистота, і за ціною воно значно дешевше, чого не скажеш про мінеральні добрива.

Для яких рослин підходить курячий послід

Як правило, таким підгодовують добривом овочі та ягідні рослини, але, наприклад, для часнику, цибулі та іншої зелені це засіб не підходить, особливо в період дозрівання.

Найбільше, для цього процесу підходить червень місяць, коли починається процес вегетації. Вже на другому тижні буде видно, що зелень почне оживати і нарощувати свою масу. Що стосується коренеплодів, то їм не надто подобається пташиний послід, як і гній, таке добриво віддає перевагу тільки картопля.

Цим засобом обробляють дерева в саду, капусту, баклажани, а також помідори і цукровий буряк, через багато років агрономи дізналися, що на виході виходить не просто якісний продукт, а екологічно чисті фрукти і овочі.

Загальні правила внесення у ґрунт курячого посліду

Удобрювати землю курячим послідом слід восени, перед тим, як земля буде перепахиваться або перекапываться, після збору врожаю, краще використовувати напівсухий гній.

Вибрати місце, куди будуть висаджуватися культури, рівномірно розсипати по грядці, з розрахунку одне відро, вагою в 5-7 кг на 5 кв. м, після цього, всі розрівняти. Хтось перекопують грунт, а є і такі садівники, які залишають так землю до настання тепла. Додатково до деяких культурах, разом з пташиним послідом можна насипати компосту, піску і деревної золи. Для рідкої підгодівлі використовують свіжий послід, перший етап добрива рослини здійснюється в період вегетації, це травень або червень. Другий етап обробки припадає на період дозрівання плодів і коренеплодів, якщо необхідно, можна удобрити і втретє в період активного плодоношення. Це стосується тільки деяких культур, і тільки для того, щоб попередити спад плодів.

Крім азоту, калію і фосфору, курячий послід містить багато інших корисних елементів, наприклад, воду і вапно, магній і сірку, а також цінні мікроелементи, такі як марганець і мідь, цинк і кобальт, бор та біоактивні добавки.

Рідке добриво заготовляють із свіжого посліду, залишаючи зберігатися в затишному куточку в напіврідкому вигляді. Висока концентрація його не дозволяє псуватися або бродити, тому використовувати гній можна по мірі необхідності. Процедуру слід виконувати після дощу або поливу рослин, розмішати свіжий послід водою, не наполягати, щоб не вивітрився азот, культури слід поливати з лійки без використання розпилювача, між рядками, удобрювати необхідно рівномірно.

Засіб ефективне і швидкодіючий, в результаті якого рослина починає добре рости, утворюються цвітіння, зав’язування і плоди. Вже через два тижні можна помітити, наскільки сильними та потужними стають культури, красивими і здоровими, а це означає, що і врожай буде не менш якісним і смачним.

Як удобрювати дерева та чагарники

Вирощування курей на своїй ділянці приносить не тільки домашні яйця, це ще й унікальна, ідеальна для підживлення рослин. Крім того, у вигляді добрива можна використовувати не тільки курячий послід, але і підстилки, що виносяться з пташника після періодичної чистки.

Деякі садівники не підозрюють, наскільки це корисний засіб для дерев і чагарників, цими підстилками можна удобрювати такі рослини, просто викладаючи їх навколо. Пташиного посліду в підстилці не настільки багато, тож не треба буде переживати за кількість добрива, та й просто вона має сприятливу дію.

Як правило, свіжий курячий послід розбавляють в пропорціях 1:15, якщо розчин буде занадто концентрований, рослини можуть постраждати і отримати опік. Наприклад, для добрива дерев потрібно відро курячого посліду, для чагарників трохи менше. Крім цього, слід пам’ятати, що свіжий курячий гній може нашкодити коріння, тому його необхідно вносити в грунт, трохи відступивши від чагарнику, дерева або рослини.

Як удобрювати овочі і ягоди пташиним послідом

У цьому випадку готувати добриво необхідно строго по інструкції, тому що багато рослин, а саме їх коренева система, може негативно відреагувати на дуже концентрований розчин.

У ємності змішати однаковими частинами пташиний послід і воду, накрити кришкою і залишити на кілька днів у теплому місці, щоб добриво трохи побродило, а перед використанням отриманий розчин ще раз змішати з водою, в пропорції 1:10.

Перегодовувати рослини теж не варто, тому що хвороботворні організми, що містяться в пташиному посліді, можуть нашкодити плодів, які достигають на поверхні грунту. Це стосується помідорів і перцю, а також полуниці, тому удобрювати землю слід до того, як вона буде засаджена. А щоб зробити грунт більш насиченою поживними речовинами, добрива необхідно вносити в пухку землю, прикриваючи невеликою кількістю грунту. В такому випадку не варто боятися негативного впливу курячого гною на плоди рослин.

Бувають і такі ситуації, коли підживлення припадає на період активного росту і розвитку рослини, в цьому випадку слід уважно розрахувати кількість добрив, а також методи їх використання, враховуючи агротехнічні особливості кожної культури.

Сучасні садівників і дачників володіють численними рецептами, як правильно підживлювати рослини, і як це робити, для кожного така справа індивідуальна і добровільне, залишається тільки вибрати дієвий і ефективний спосіб.

Важливо! При будь підгодівлі слід враховувати вимоги до поживних складових самих рослин, використовувати можна не тільки свіжий, але і сухий гній, розведений або перепрілий, головне, щоб засіб не завдало шкоди зростаючим культурам.

Додаткову інформацію про пташиному посліді можна дізнатися з відео

Залишити коментар