Психологія побудови дружніх стосунків у жінок

У компаніях, так і в питаннях особистого характеру, часто постає питання про те, чи існує жіноча дружба. Тема ця досить злободенна і не раз спливала в повсякденних дискусіях. Але перш ніж з’ясовувати її причини і наслідки, слід розглянути, чим у принципі є дані відносини.

Відзначають, що дружні відносини являють собою близьке спілкування, взаєморозуміння, довірливість, наявність спільних інтересів і емоційної прихильності. На відміну від іншого роду відносин, партнерських, ділових, прихильності між знайомими, ці ґрунтуються на емоційній симпатії.

Як і любов сексуального характеру, наявність дружби між двома людьми носить в собі аспект прихильності і почуттів «всупереч». Відмінністю між цими почуттями є сексуальний потяг.

Як і в любові до партнера, дружба може зав’язатися швидко, але сам процес відносин вибудовується довго і копітко.

Жіноча і чоловіча дружба: що це?

Отже, значення цього поняття в принципі несе у собі емоційно-довірчий характер, містить почуття прихильності і наявність спільних інтересів. У такому разі виникнення подібного комплексу почуттів не обмежується рамками гендеру. А отже, залежить від особистісних якостей індивіда.

До речі, подібний перелік, а, можливо, і набагато ширше, можна пред’явити і до почуття любові або закоханості. І якщо почати розмежовувати любов по можливості відчувати і перейматися нею щодо чоловічої або жіночої статі, то результати можуть вийти прямо протилежними склався у народі думку про дружбу.

Думка про те, що жіночої дружби не буває, породжене, швидше за все, самими жінками. Взяти, приміром, 18-е або 19-е сторіччя, коли долею жінки було вдало вийти заміж або вийти заміж в принципі.

У чоловіка навряд чи виникав інтерес до наявності або відсутності прихильності дружини до подруги власне тому, що слабка половина людства все ж залишалася слабкою, і якісь почуття і бажання, крім тих, що стосуються чоловіка та сім’ї, не розцінювалися як скільки-небудь гідна або цінний одиниця.

Отже, чому з’являються помилки, що жіночої дружби не буває:

 • слабка сторона населення сама придумала цей міф, а точніше, вивела його з особистісних переживань. З якою метою? Так абсолютно простий – виправдати себе, кохану в не надто доброзвичайних вчинках. А так, мовляв, і подруги ніякої немає насправді, і я нікого не зраджувала. Але це особистісний фактор, який не має нічого спільного з первинними статевими ознаками;
 • як завжди буває, хтось з «великих» сказав щось подібне, а ті, кому фраза була вигідною, підхопили і активно почали її вживати;
 • більш чи менш об’єктивні причини, які виходять від чоловіків. Справа в тому, що левову частку свого існування на землі жінка провела біля чоловіка і дітей, піклуючись про будинок. Всі ми знаємо, як після всіх домашніх турбот сил не залишається вже ні на що – які там друзі і знайомі! Сильна сторона людства в прямому сенсі «грудьми» не прив’язана до сім’ї і дітям, відповідно можливостей на «міцну чоловічу дружбу» теж більше. Тому серед сильної сторони людства і прийнято вважати, що на справжні братські емоції здатні лише вони.

Але знову ж таки, такі почуття, як «любов» і «дружба» з’явилися вже в досить пізню епоху розвитку людства і є властивістю не біологічного виду, а індивідуальності особистості. Таким щирим емоційним проявам здатний не визначений гендер, а певна особа. Інакше, якщо вести розмову про психологічний відмінності і різних здібностях підлоги до почуттів, то жіноча дружба може виявитися більш міцною.

За співчуття, довірливість і здатність до співпереживання відповідають дзеркальні нейрони. У жінок їх більшу кількість, ніж у чоловіків, тому вони більш емоційні, легше прощають, довіряють і співчувають.

Якщо виходити з цієї логіки, в такому випадку сильна сторона людства нездатна на сильне почуття, так як більш твереза у своїх оцінках. Тому відгукуючись критично про те, чи існує дружба між дамами, варто пам’ятати, що сильні і справжні почуття якогось плану – це прерогатива особистості, а не гендеру.

Тим не менше, певні відмінності в гендерних відносинах все ж є. І пов’язані вони, в першу чергу, з психологією підлоги.

Чим же чоловіча дружба відрізняється від жіночої?

Сильні представники людства відрізняються тверезим розумом і раціональністю, при цьому у них важливу роль відіграє чоловіча солідарність.

Згадайте, скільки разів хлопець/чоловік йшов «з пацанами зустрітися по пиву/на риболовлю», «ну, люба, у брата там проблема – треба розрулити» і т. д.

Крім того, сильна сторона людства менш прискіпливою до дрібниць, в значній мірі менш завистлива, більше орієнтується на свою думку, ніж на погляди оточуючих.

У прекрасної ж половини населення все відбувається трохи інакше:

 • розвинене почуття суперництва, бажання переваги. При цьому жінки часто мислять не в ракурсі змін, а в порівнянні з іншими: вона товщі мене – я товщі неї, у неї чоловік успішний – мій алкаш, вона молодо виглядає – я зашилась у каструлях і т. д. При цьому між жінками починається нездорове суперництво, а саме – гра без правил. Підвищена емоційність дає про себе знати, і замість раціонального плану поліпшення, часто визріває план знищення суперниці;
 • інша логіка мислення. Хлопці зазвичай вирішують все відразу, при цьому бійка – прямий шлях до з’ясування конфлікту, після чого вони необов’язково розійдуться ворогами. Дами ж рідко вирішують міжособистісну проблему прямо і одразу. Зазвичай все відбувається так: почула – побачила – образилася – подумала – обговорила пригода з подругами – ще раз подумала – сплела інтригу;
 • жінки більш схильні до бесід, чоловіки до дії. Подруги збираються, щоб поговорити де-небудь і висловити все, що нагромадилося обурення, потім обговорити, потім ще раз висловити обурення. Чоловіки ж зазвичай зустрічаються за якою-небудь спільною справою (згадайте футбол і рибалку!), де до відвертих розмов може і не дійти. Чоловіки не схильні до тривалої дискусії, за винятком інтимного життя – тут вони пліткарі ще дужче дівчат;
 • хлопці мислять прямо, дівчата… Лабіринт Фавна. З однієї смс без відповіді жінка здатна створити часовий скандал. При тому перш вона ще й зробила скажений круговорот емоційної думки. Це позначається і на стосунках – чоловіки менше схильні тішити себе думками, що все владнається, якщо все пішло не так. Дівчата шукають тисячі причин і виправдань собі і оточуючим, вибудовують надії і відмовляються бачити очевидне;
 • у сильної половини людства відрізняється сприйняття. Вони не звикли докопуватися до істини і шукати підступ. У дівчат навпаки.

Різниця в мисленні і породжує деякі відмінності в поведінці в рамках відносин будь-якого типу.

Міфи про те, чому не буває міцною жіночої дружби

 1. Прекрасна половина населення не чуйна в питаннях допомоги і взаємодопомоги. Це в корені
  невірно. Подібне оману базується на тому, що чоловіки більш схильні до дій. Взаємовиручка у сильної статі ґрунтується на конкретних вчинках – чоловіки не схильні розмовляти про проблеми: або вирішують їх, або мовчать. У дівчат же все інакше. Часто ми приходимо з розмовою до подруги не потім, щоб вона вирішила ту чи іншу дилему, а просто виговоритися і почути пораду. Психологія жіночої дружби ґрунтується на важливості бути почутою, і це вже розцінюється як часткове рішення проблем;
 2. Межі дружніх відносин закінчуються там, де починається чоловік. Твердження, в принципі, правильне, однак, воно має місце незалежно від гендеру. Сильна половина людства свариться з-за дівчат так само часто, як і слабка. Це питання насправді став причиною численних суперечок про існування дружби.

На щастя, неміцність відносин найчастіше залежить не від статі і не від претензій на «симпатичного принца», а від міжособистісних сопернических почуттів між дівчатами.

Справжня найкраща подруга вміє відрізняти швидкоплинне захоплення, від якого цілком можна відмовитися заради міцної тривалої дружби.

Залишити коментар