Протипаразитарні препарати широкого спектру дії

Мабуть, кожна людина знає, що всі продукти харчування потрібно піддавати ретельній термічній обробці, а також важливо дотримувати особисту гігієну. Дотримуючись цих простих правил, ви зможете уникнути появи гельмінтів. В іншому випадку доведеться шукати протипаразитарні препарати широкого спектру дії для людини.

Гельмінтоз: як не стати жертвою паразитів?

Статистика свідчить, що практично 70% населення нашої неосяжної планети є носіями гельмінтів різних видів. На сьогоднішній день медична практика налічує близько 250 різновидів. Найпоширенішими вважаються аскариди, гострики, нематодозы, цестодозы.

Людина часто навіть не підозрює, що в його організмі по сусідству з внутрішніми органами оселилися паразити. У більшості випадків ми не звертаємо уваги на легке нездужання, списуючи його на надмірне фізичне навантаження і розумову активність.

Гельмінти можуть потрапляти в організм не тільки через забруднені руки або продукти харчування. Патогенні мікроорганізми проникають через сиру воду, контакти з домашніми тваринами. Ось чому так важливо прислухатися до сигналів свого тіла, адже саме шлунково-кишковий тракт і імунна система першими потрапляють під паразитний удар.

Найчастіше патогенні мікроорганізми, що мешкають в кишечнику. Але зустрічаються такі види паразитів, які активно розмножуються в легенях, печінці, м’язових тканинах. Крім загального нездужання і різкого зниження імунного захисту, тоді людина відчуває і ряд інших симптомів:

 • больові відчуття в епігастральній області;
 • розлад стільця;
 • нудоту;
 • алергічні реакції.

На тлі розвитку такої симптоматики відбувається сильна інтоксикація організму, можуть загострюватися хронічні недуги. Ось чому так важливо своєчасно приймати антипаразитарні препарати широкого спектру дії для людей.

Паразити під прицілом

На сьогоднішній день в аптечному пункті можна придбати різні протипаразитарні фармакологічні засоби, однак приймати їх самостійно не потрібно. Результат лікування може вас розчарувати, а кошти будуть витрачені даремно. В результаті ви побачите, що ваші сусіди «по -, як і раніше, займають кишечник або інші внутрішні органи. З чим це пов’язано, і головне, як правильно вибрати лікарський препарат?

З цією метою потрібно звертатися до профільного лікаря, і не бійтеся ділитися своїми проблемами з фахівцем. Зрозуміло, що глисти у дорослої людини завжди були делікатною і вельми делікатній проблемою. Але пам’ятайте, що тільки лікуючий фахівець зможе призначити ефективний фармакологічний препарат. Вибір ліків залежить від типу гельмінтів, а також від форми їх розвитку. Це можуть бути яйця, личинки, дорослі паразити та ін.

Отже, щоб лікування дало позитивний результат і ви назавжди позбулися паразитують у вашому організмі «сусідів», потрібно враховувати певні аспекти. По-перше, організм слід очистити і підготувати до прийому протипаразитарних засобів. Найчастіше профільні лікарі рекомендують приймати лляне масло або фармакологічні сорбуючі речовини.

По-друге, потрібно вибрати правильне ліки, дія якого буде спрямовано на знищення конкретного виду гельмінтів. Обов’язково лікарський засіб вибирається у відповідності з фізіологічними особливостями, віковою категорією та маси тіла пацієнта.

По-третє, вам потрібно відновити повноцінне функціонування травного тракту і зміцнити імунітет. Щоб лікування було ефективним, прийом призначених фармакологічних коштів потрібно повторити через 3-4 тижні. Якщо у вашому будинку постійно живуть чотирилапі вихованці, не забувайте і про їх лікуванні від гельмінтозу, адже, як вже говорилося, наші брати менші є переносниками паразитів для людини.

Фармацевтичний огляд противогельминтных препаратів

Протипаразитарні препарати для людини поділяються на дві великі групи — вузького і широкого спектру дії. Відгуки людей, які вже стикалися з такою проблемою, кажуть, що ефективне і відповідне засіб може призначити тільки лікуючий фахівець в залежності від виду гельмінтів. У ряді випадків самостійно підібрані препарати ставали провокаторами розвитку алергічних реакцій, порушення процесу травлення.

Давайте складемо перелік найбільш популярних і ефективних фармакологічних препаратів, що надають протипаразитарну дію.

«Медамін»

Це фармацевтичне засіб надає безпосередній вплив на паразитів, які заселяють порожнину кишечника. У медичній практиці їх називають нематодами. Лікарський засіб проникає безпосередньо в оболонку паразита і паралізує його рухову активність. В результаті цього гельмінти втрачають свою можливість утримувати колишні позиції в кишковому просвіті і виводяться з організму в процесі дефекації.

Однак незбалансований прийом або передозування препарату може спровокувати появу ряду побічних ефектів, зокрема:

 • нудоти;
 • загальної слабкості;
 • алергічних реакцій.

Не рекомендується приймати «Медамін» в період виношування плоду, а також при яскраво вираженій гіперчутливості до одного з компонентних речовин.

«Декарис»

Це фармакологічний засіб вважається одним з найбільш ефективних антигельмінтних препаратів. Проникаючи в організм, ліки паралізує активність гельмінтів і призводить до їх загибелі. Як показує медична практика, «Декарис» починає активно діяти вже через кілька годин після прийому, а протягом доби загиблі паразити виводяться в процесі дефекації.

Відмовитися від прийому «Декариса» слід при наявності таких патологій:

 • недостатності печінкового або ниркового типу;
 • у період грудного вигодовування, а також при вагітності;
 • при низькій концентрації кров’яних лейкоцитів.

Тривалий і безладний прийом цього фармацевтичного засобу може зумовити розвиток ряду патологічних ознак, зокрема:

 • нудоти;
 • судомних станів;
 • висипань на шкірних покривах;
 • порушення сну;
 • підвищення субфебрильної температури.

«Вормин»

У медичній практиці це ліки часто називають «Мебендазолом». Таку назву препарат отримав завдяки однойменному активно діючої речовини. Це ліки згубно впливає навіть на паразитів, що перебувають в личинкової стадії розвитку.

Одноразовий прийом «Вормила» не може спровокувати появи побічних ефектів. А ось тривале вживання цього фармакологічного засобу може стати передумовою таких патологічних симптомів, як:

 • нудота;
 • різкі больові відчуття в епігастральній області;
 • головний біль;
 • алергічні реакції.

Профільні лікарі не радять приймати такий препарат при захворюванні печінковою недостатністю, розвитку хвороби Крона, під час виношування плоду або грудного вигодовування. Також відмовитися від «Мебендазола» варто людям, страждаючим колітом виразкового типу. Під забороною і прийом ліків дітьми віком до дворічного віку.

Позбавляємося від гельмінтів з допомогою фитосредств

Фітотерапія останнім часом набирає все більшу популярність. Дійсно, багато людей, згідно з відгуками, стали відмовлятися від фармакологічної продукції і воліють протипаразитарні препарати рослинного походження. В аптеках лікарські засоби можна відшукати без праці. Найпопулярнішими і найбільш ефективними вважаються «Інвазин» та «Комплекс Ліберта».

«Інвазин» складається виключно з компонентів, що мають рослинну природу походження. Завдяки цьому лікарський засіб вважається абсолютно нешкідливим і, головне, нетоксичним. Крім безпосереднього впливу на паразитів, «Інвазин» сприяє нормалізації травних процесів. Єдиним протипоказанням до його застосування вважається гіперчутливість до будь-якого фитосредству, що входить в компонентний склад.

«Комплекс Ліберта» випускається у вигляді гелю. У його склад входять наступні компоненти:

 • кора мурашиного дерева;
 • екстракт ехінацеї;
 • полин;
 • яблучна клітковина;
 • деревій.

З його допомогою поліпшується мікроциркуляція крові та відбувається її глибинна очищення навіть на міжклітинному рівні. У результаті тривалого використання такого лікарського засобу в людини можуть з’являтися алергічні реакції.

Як бачите, фармакологічна промисловість щодня випускає нові ефективні засоби антипаразитарної дії. Щоб не нашкодити собі і позбутися від «сусідів», які доставляють дискомфортні і больові відчуття, потрібно звертатися до профільних фахівців і пройти повноцінний курс лікування з урахуванням індивідуальних особливостей. Будьте здорові!

Залишити коментар