Протеїнова дієта для схуднення: чи допомагає і наскільки вона ефективна?

На сьогоднішній день відомо величезна кількість методик схуднення, серед яких хотілося б виділити протеїновий варіант для жінок. Вченими доведено, що дієта на сироватці допомагає розвинути м’язову масу, а ще вона дозволяє контролювати почуття насичення.

Чим ефективна протеїнова дієта для схуднення?

Протеїном називають білок, який отримують з молока. Це харчова добавка, але при цьому вона не є штучною. На її засвоєння організму доводиться витрачати більше енергії, чим на переробку жирів і вуглеводів. Саме завдяки цьому і відбувається процес схуднення. До того ж ця речовина знижує рівень гормону, що регулює апетит. Чим більше його кількість в меню, тим довше людина відчуває насичення.

Сироватковий протеїн також містить у собі мінерали, лактозу і невелику кількість жиру.

Сьогодні його продають у вигляді порошку або коктейлю. Варто сказати про те, що асортимент достатньо високий, але краще всього вибирати варіант, в якому мінімум лактози, а ось кількість амінокислот, навпаки, збільшена. Обов’язково перед покупкою читайте склад, щоб уникати препаратів, до складу яких входять хімічні добавки, а вони, як відомо, шкодять здоров’ю. Що стосується смаків, тобто нейтральні варіанти, а також з різними ароматами.

Є спеціальні схеми для позбавлення від зайвої ваги, засновані на вживанні добавки, а ще її просто використовують додатково до вже відомих методиках. Приміром, протеїн на дієти Дюкана рекомендований у тому випадку, якщо немає можливості з’їсти білкову їжу.

До речі, ця білкова методика схуднення користується найбільшою популярністю. Жінки, які дотримуються дієти Дюкана, додають протеїновий порошок в різну випічку, щоб збільшити кількість споживаного білка. Цей варіант підходить у тому випадку, якщо немає можливості отримати необхідну кількість із звичайних продуктів. Є різні варіанти харчової добавки, так соєвий ізолят підходить для вегетаріанців, а іншим при дотриманні дієти Дюкана краще худнути з сироватковим протеїном.

Дієта для схуднення з протеїном – принципи

Щоб досягти результатів, важливо складати меню з урахуванням існуючих правил. До речі, дієтологи не рекомендують використовувати конкретно запропоновані меню, оскільки розробляти їх краще з урахуванням індивідуальних переваг в їжі. В іншому разі результату буде досягти непросто. Ще один важливий момент – в схудненні важливо не тільки правильно харчуватися, але і регулярно займатися спортом.

Протеїнова дієта базується на таких принципах:

  1. Фахівці не рекомендують дотримуватися таку дієту більше 10 діб. По закінченні цього терміну важливо перейти на меню правильного харчування, в іншому випадку утримати вагу не вийде. Через 2 міс. протеїнові дні можна повторити;
  2. Основа схуднення – обмеження споживаних вуглеводів. Так, щоденна норма становить не більше 150 р. Важливо виключити з меню магазинні десерти та солодощі, а також випічку. Загалом, якщо хочете володіти гарною фігурою, тоді від солодких вуглеводів варто відмовитися;
  3. Протеїнова дієта для схуднення жінок, незалежно від кількості днів, базується на дробовому харчуванні. Меню включає 5 прийомів їжі, 2 з яких – це перекуси;
  4. Дієта передбачає підтримання водного балансу, так щоденна норма становить 2 л. Рекомендується обов’язково перед кожним прийомом їжі випивати 1 ст. рідини;
  5. Меню для цих днів важливо будувати на правильній їжі, тобто вибирати нежирне м’ясо, рибу, молочні, овочі і т. д. В схудненні за такою методикою важливо, щоб білка на тарілці було більше ніж вуглеводів в 2 рази;
  6. Дієта на протеїні буде ефективною, якщо першу порцію вжити вранці, другу – за пару годин до тренування, а третю – через годину після заняття. Порція протеїну замінює повноцінний прийом їжі в меню.

Протеїнова дієта, як і інші методики для схуднення, може нашкодити, якщо не враховувати існуючі протипоказання. Перш ніж розробляти меню, рекомендується проконсультуватися з лікарем. Така методика схуднення заборонено вагітним і годуючим груддю жінкам, а також неповнолітнім людям. Протеїнове меню не підходить при цукровому діабеті, онкологічних захворюваннях, а також печінковій та нирковій недостатності.

Що краще Енерджі дієт або купити протеїн?

Сьогодні в мережі часто можна побачити рекламу коктейлів для схуднення Енерджі, які продаються з різними смаками. Цей продукт являє собою функціональне харчування, тобто його використовують, щоб замінити повноцінний прийом їжі в меню. Крім білка, в таких коктейлях містяться вітаміни, мінерали і харчові волокна в збалансованій кількості. Ця інформація, яка запропонована виробниками.

Але що ж продукт являє насправді?

Важливо знати джерело цих корисних речовин і виходячи з доданої інформації Енерджі не є якимось унікальним продуктом і, по суті, являє собою звичайний білково-вуглеводний коктейль, який практично нічим не відрізняється від інших коктейлів для спортивного харчування. Тому сказати, що краще – ця добавка або купити протеїн, орієнтуючись на склад, не можна, оскільки це практично ідентичні порошки.

Дієта на добавці Енерджі заснована на певній програмі, яка складається з 3-х етапів:

  1. Старт – 3-5 днів. Меню включає 5 прийом їжі з коктейлів, а ще можна 2 порції зелених овочів. Калорійність складає 1200-1500 ккал;
  2. Етап схуднення. У цей період замість 2-х прийомів коктейлів в меню повинно бути 2 повноцінних прийому їжі. Віддавайте перевагу корисною і некалорійною їжі. Кількість днів залежить від бажаного результату;
  3. Етап підтримки. Меню включає 3 повноцінних прийому їжі, тобто сніданок, обід і вечерю. В результаті Енерджі приймається, як перекус. Дні розраховуються індивідуально.

Тепер ви знаєте, як використовується протеїнова дієта, щоб досягти результатів в схудненні.

Використовуйте ці поради для розробки меню, і тоді результат на вагах не змусить себе чекати.

Залишити коментар