Прощальний лист коханій людині своїми словами

Створюючи своє «ми», навряд чи чоловік чи жінка замислюється про те, що з якихось причин їх неповторна казка може одного дня закінчитися. Однак життя іноді робить віражі крутіше досвідченого слаломиста.

І ось вже у вас, на жаль, з’явився привід написати прощального листа коханій людині своїми словами. Як це зробити гідно?

Мистецтво прощатися красиво

Говорячи про любовних відносинах, ми найчастіше маємо на увазі етап знайомства, «цукерково-букетні зустрічі» та рішення стати парою. Але ж сварки, розлучення – це теж важливі віхи долі, і без них не обійтися. Можна знайти багато порад про те, як завоювати чоловіка, зробити його щасливим, але ось сценарій красивого припинення відносин знайти куди складніше.

Одним із таких способів, який дозволяє зберегти гідність, не принизити ні хлопця, ні себе, не зірватися на закиди, істерики і, бути може, загрози, є прощальний лист коханому чоловікові своїми словами. Воно може зворушити до сліз, викликати обурення або байдужість (таке, на жаль, теж буває), але точно одне: письмово сформульовані думки будуть зафіксовані і чітко структуровані. А значить, у колишньої другої половини буде можливість прочитати їх не раз (а то і не два!), осмислити і зробити висновки. Ви не тільки зможете уникнути неприємної сцени з’ясування стосунків, але і збережете особа у власних очах (ще б: наважитися написати вимагає нітрохи не менше мужності, ніж сказати все те ж тет-а-тет!).

Закони жанру

В любові, як відомо, законів немає. А ось у складанні прощальних листів є! При цьому багато хто з них мають прецедентну основу, тобто вибираються під конкретну ситуацію, що склалася в парі і викликала необхідність придумувати подібне твір. Ось кілька важливих аспектів:

  • стислість – сестра таланту. Особливість чоловічого сприйняття така, що розлогих послань вони не визнають. Так що намагайтеся висловити все, що задумали, коротко і ємко;
  • план. Безумовно, прощальний лист – це не шкільний твір, але структура і послідовність викладу тут так само важливі. Тому не варто починати зі слів «Ми більше не разом. Точка», так як цілком можливо, що після цього адресат і не захоче продовжувати читання. Краще, якщо на початку буде щось, що приверне його увагу крім самого факту отримання від вас листа. Це може бути якесь ласкаве звернення, цитата чи короткий (ми все-таки пишемо про розставання, а не сповідаємося) опис власних почуттів;
  • грамотність. Без коментарів;
  • табу на лайку. Не варто принижувати ні себе, ні його, опускаючись до образ. Навіть якщо він зробив дуже непорядний вчинок. Навіть якщо дуже хочеться. Тоді вже краще зустрітися і поговорити «від душі»;
  • оформлення. Ручка з чорнилом одного насиченого кольору, рівний лист хорошого паперу і відсутність малюнків на полях – в цьому відношенні жанр має дуже суворі правила.

Приклади листів для різних ситуацій

Скільки пар, стільки і приводів для розлучення: зради, образи, необдумані слова… Так що придумати шаблон, відповідний до всіх ситуацій, неможливо. Хіба що тільки написати «Прощай». Однак наше завдання — не просто повідомити про розрив, а ще й зробити це красиво. Так що доведеться постаратися.

Якщо ви кидаєте

Писати лист, якщо ініціатор припинення відносин – ви, може здатися справою нескладною. Але це не зовсім так. Потрібно не тільки гідно аргументувати таке рішення, але і викласти все таким чином, щоб і без того ображений чоловік не образився ще більше.

  • «Ти – подарунок, якого я не заслуговую. Це не красиві слова, це не дає мені спати і займатися звичними справами. Але так сталося, що ми повинні розлучитися. Я не хочу, щоб тобі було боляче, хоча і знаю, що буде… Не тримай на мене зла і прости. Прощай».
  • Іноді людей розводять кілометри, і тоді доводиться писати листа своїми словами коханій людині, що знаходиться на відстані. «Що може бути сумніше, ніж робити боляче близькій людині? Напевно, нічого. Пробач за біль, за слова, що ранять, але нам потрібно розлучитися. Не можна будувати стосунки на відстані, це не по мені. Чи можу я запропонувати залишитися друзями і сподіватися на позитивну відповідь?»

Якщо ініціатор — він

Прощальне лист коханому чоловікові, який покинув, – справа спірне. З одного боку, і так зрозуміло, що ви більше не разом, а з іншого – у вас є право подати своє бачення ситуації, навіть не сподіваючись повернути коханого.

  • «Я знаю, що ти мене не любиш. Але заради всього, що було між нами, мені хочеться сказати, що це мені не забути. Сподіваюся, що в житті поруч з тобою буде гідна жінка, а я зустріну єдиного і тільки мого чоловіка. Будь щасливий. Прощай».
  • «Як складно сказати слова прощання! Тому я і вибрала такий спосіб поговорити з тобою, нещодавно-мій-ще-коханий! Ти пішов, нас нічого не пов’язує, але заради того, що було між нами, мені хочеться сказати, що я не тримаю на тебе зла. Будь щасливий. Тільки давай домовимося зробити все, щоб більше не зустрічатися. Не варто давати нашої пристрасті привід розгоратися з новою силою, адже потім обов’язково буде боляче…»

Якщо привід – зрада

Це найпоширеніша причина, по якій пише жінка: «Мені не хотілося б починати з прохання про прощення, тим більше, що я знаю, що ти не пробачиш. Я винна перед тобою, і слів виправдань немає, але, якщо можеш, прости і будь щасливий».

Коли клятву вірність порушує він, не варто робити лист склепінням докорів. Висловити весь негатив можна і подружці за келихом вина, а послання мета інша – повідомити про розставання. «Сподіваюся, вона краще за мене, сподіваюся, ти справді її любиш і не пошкодуєш, що зрадив нас! Прощавай назавжди!».

Якщо у вас охололи почуття чи немає іншого виходу – тільки розставання, то зробіть це гідно. Прощальне лист коханій людині своїми словами позбавить від необхідності дивитися в очі, плутатися в словах і принижувати себе докорами або благаннями про повернення. Але, зважившись повідомити про розрив в такій формі, будьте готові до того, що відповідь може вам не сподобатися або послання і зовсім буде проігноровано.

Залишити коментар