Проблема низького росту, або синдром Наполеона

В пошукових системах є багато відповідей на питання що таке «комплекс Наполеона». В основному, надані історичні дані, пов’язані з низькорослими людьми, які досягли вершини в політиці, спорті або на естраді.

Однак це питання розкривається більше з історичного боку, ніж з психології людини. Синдром Наполеона – це дефект особистості, що заважає людині отримувати задоволення від життя.

Найчастіше подібне якість притаманне чоловікам, і починається воно з дитячого віку. Тоді, коли в школі або інших навчальних закладах хлопець терпить насмішки і втрачає віру в себе. У кожному шкільному класі був маленький хлопчик, якого дражнили.

Приклад:

 1. з боку хлопців – «що ти мені зробиш малявками», «іди растишку пий» або «маленький ще на мене стрибати»;
 2. з боку дівчат – здивовані погляди і хихикання, відмови піти на побачення і навіть сісти разом за парту.

Дівчата вибирають сильних і симпатичних кандидатів в джентльмени, а маленькому і до того ж хиленькому хлопцеві створити відносини складніше.

Накопичивши в собі тяжку біль і смуги невдач, «наполеоновец» дає собі обіцянку вирости, стати краще і досягти в житті максимальних висот, до чого прагне в подальшому.

Бажаючи виділитися у всіх ситуаціях, він старанно навчається, виконує призначені вказівки начальства, але душа переповнена помстою і чекає години розплати. Такі люди прагнуть мати автомобіль і житло, багато грошей і високе положення в суспільстві.

Отримавши посаду начальника, їх зачаєна образа виривається назовні. Тепер вони доводять оточуючим і підлеглим свою висоту і перевага. Отже, ці люди принижують інших і намагаються підпорядкувати до себе оточуючих для самозадоволення.

Комплекс Наполеона у низьких жінок

Тепер розглянемо наполеонівський комплекс у жінок. З одного боку, маленькою бути добре: акуратна фігура, можна носити високі підбори. Невисокий зріст надає людині рухливість і спритність. У деяких видах спорту він вітається. Але чомусь все частіше невисокі дівчата прагнуть бути вище. Зростання є серйозним викликом для деяких з нас.

Якщо чоловіки ведуть себе агресивно при такому синдромі, дівчата стримують емоції в собі. Вони менше піддаються розладу і підкреслюють вигадані недоліки тільки високою взуттям.

Не виключається той факт, що пані поставить перед собою мету і почне до неї прагнути. Так, це навіть добре. Особа, яка бажає зробити кар’єру, отримати статус в суспільстві і бути незалежною стає джерелом заздрощів для інших дам, що і допоможе страдалице повернути відсутню впевненість.

Довівши, свою значимість і верховенство жінка знайде заспокоєння і позбудеться від душевної травми.

Комплекс Наполеона в популярній психології дає наступні рекомендації тим, хто піддається глузуванням:

 1. Перетворіть недолік в гідність. Вчені вважають, що низькі люди володіють високим інтелектом і підвищеною привабливістю. Прагнучи до успіху, вони отримують «тепле місце». А ще низькорослі перевершують протилежний вигляд людей по тривалості життя;
 2. Стежте за фігурою. Красуні — об’єкт заздрощів і зітхання. Вам доступні майже всі види спорту, а особливо танці, тому що маленьким легко організувати своє тіло на відміну від нескладних високих фігур;
 3. Зверніть увагу на гардероб. Одяг має підкреслювати гідності;
 4. Низьким хлопцям рекомендується вибирати короткі стрижки, а дівчат навпаки. Довге волосся для жінки — природна прикраса;
 5. Для візуального збільшення зростання ходите рівно і розправивши плечі. Сутулість відбирає 10 дорогоцінних сантиметрів;
 6. Дівчатам підійде взуття на підборах або платформі;
 7. Висите на турніку, часті заняття допоможуть;
 8. Щоб недолік зміг стати перевагою, навчитеся любити і сприймати себе природними. Люди, яким ви подобаєтеся, приймуть вас і з маленьким ростом;
 9. Носіть тонкі ремені для пояса;
 10. Розставте пріоритети. Зрозумійте, зростання – не головна проблема в житті.

Психологи радять зробити для себе список. Розділіть аркуш паперу на 2 графи. В одній графі зробіть опис для високих людей. На іншій половині для себе. Щоб підвищити впевненість, візьміть для прикладу свого друга або знайомого, який вище за вас. Опишіть плюси і мінуси вас обох. Кожна людина в глибині душі любить себе, тому ваша чаша плюсів переважить чашу суперника.

Ще пошукайте інформацію в інтернеті, почитайте про людей з маленьким ростом, що займають цікаве положення в суспільстві. І порівнюючи себе з іншими, шукайте позитивні якості в собі. Це допоможе вам полюбити і прийняти свою особистість.

Залишити коментар