Пробкові підлоги: плюси і мінуси

Про пробкових підлогах – новому ультрамодних покритті – часто говорять як про цінне своїми унікальними властивостями матеріалі з відмінними експлуатаційними характеристиками. Багато хто стверджує, що він перевершує звичний лінолеум і ламінат. Але так універсально на практиці це підлогове покриття і в яких приміщеннях його доцільно стелити?

Перш ніж говорити про те, які пробкові підлоги мають плюси і мінуси, варто сказати кілька слів про самому матеріалі. Він з’явився у нас відносно недавно, але почав освоювати споживчий ринок досить активно. В інтернеті можна побачити фото інтер’єрів з корковими шпалерами. Однак пробку все ж частіше можна зустріти в підлогових покриттях.

Для виготовлення таких поверхостей використовують кору коркових дерев, що ростуть у південних країнах (Португалії, африканських державах). Для виробництва сировини підходять тільки дорослі екземпляри, які досягли віку 30 років. Знімання кори роблять кожні 12 років. Це не заподіює насаджень ніякої шкоди.

В подальшому на виробництві кору подрібнюють, нагрівають до певних температур в печі і відправляють під прес. На виході отримують сировину – суберин, що має пористу структуру, утворену мікрочастинками подрібненої кори, порожнечі між якими заповнені повітрям. Потім на суберин наносять кілька шарів деревної пилу і смоли, а лицьову сторону декорують шпоном або вінілом – пробкові підлоги готові до експлуатації.

Якими можуть бути пробкові підлоги?

Існує чотири типи підлогових покриттів з пробки.

  1. Незбиране коркове полотно – натуральний і дуже недешевий матеріал, що отримується з цільних, великих за розміром шматків деревної кори. Він підходить абсолютно для будь-якого приміщення, не пропускає воду і легко миється.
  2. Рулонне полотно – тонкий матеріал, застосовуваний для поліпшення теплоізоляції і шумопоглинання різного виду підлогових покриттів. Не володіє декоративними властивостями, його використовують в якості підкладки під ламінат, лінолеум або плитку.
  3. Клейова плитка – тонкі дощечки з пресованої деревної крихти і сполучного компонента. Її допустимо експлуатувати в приміщеннях з будь-яким рівнем вологості. Але, маючи маленьку товщину, не володіє достатньою звукоізоляцією. Укладання клейовий плитки вимагає обов’язкового вирівнювання підлог. Її найчастіше застосовують для первинної обробки чорнової підлоги.
  4. Багатошарова плитка – матеріал, виготовлений із суміші деревної шпони і крихти, наклеєної на основу з ХДФ або натуральної деревини. Це найбільш поширений варіант використання декоративного підлогового покриття. Плитка володіє чудовими експлуатаційними характеристиками, але не підходить для підлог в приміщеннях з високою вологістю (кухні, ванні кімнати).

Пробкові підлоги: плюси і мінуси

До незаперечних достоїнств таких покриттів відносяться наступні:

  • низька теплопровідність. Така якість повідомляє матеріалу пориста структура. Завдяки йому підлогове покриття з пробки набагато тепліше ламінату або лінолеуму. Його доцільно використовувати для обробки спалень і дитячих кімнат;
  • висока звукоізоляція. За рахунок, знову ж таки, пористості структури пробкові плити чудово поглинають звук, але за умови, що товщина матеріалу варіюється в межах 10-15 мм;
  • стійкість до агресивних хімічних речовин. Пробкові підлоги можна мити практично будь-якими засобами побутової хімії, за винятком розчинів, що містять луг у високій концентрації;
  • що стосується екологічності, то абсолютно натуральним матеріалом можна вважати тільки цілісний шпон з кори коркового дерева. Він відрізняється значною вартістю, але при цьому гіпоалергенний і повністю безпечний. А ось клейова плитка та підлога на основі ХДФ куди менш екологічні, оскільки до їх складу входять хімічні пластифікатори і сполучні речовини. Але все ж, якщо порівнювати пробкова підлога з лінолеумом і ламінатом, його показники екологічності набагато вище.

Істотними недоліками можна назвати наступні характеристики:

  • маленька механічна міцність – головний мінус пробкових підлог. На них залишаються вм’ятини від твердих предметів, що мають велику вагу, тобто меблів, особливо якщо у неї тонкі ніжки. Таке покриття дуже легко подряпати або проткнути гострими предметами, шпильками. При великій пропускній здатності приміщення, в місцях найбільшого тертя коркова плитка протирається, колір стає іншим, світлішає;
  • шорсткий верхній шар – така властивість значною мірою ускладнює прибирання. У будівельних магазинах можна придбати спеціальні склади, що дозволяють усунути цю особливість. Але купувати і використовувати їх слід з обережністю, оскільки шорстке покриття після обробки може стати, навпаки, занадто слизьким.

Враховуючи характеристики цих підлогових покриттів, їх краще всього укладати в спальнях, дитячих кімнатах і віталень. Вони гармонійно впишуться в будь-який інтер’єр, забезпечать відмінну звукоізоляцію і тепло. А ось пробкова підлога на кухні або у ванні, якщо врахувати його плюси і мінуси, стає не самим практичним рішенням.

Пробкові підлоги: відгуки

Думки споживачів, які використовували в своєму інтер’єрі таке покриття, в основному сходяться: теплі підлоги, з хорошою звукоізоляцією, з ним приємно ходити, вони мають гарний зовнішній вигляд. А ось стійкість до вологості і зовнішніх механічних пошкоджень на практиці дійсно дуже скромна, навіть при дбайливому відношенні.

Якщо ви вибрали пробкова підлога, дотримуйтесь рекомендацій виробника і не стеліть поверх нього килими на основі латексу або гуми. Вступаючи в реакцію з пробкою, вони залишають на ній некрасиві плями. На ніжки меблів надіньте особливі повстяні набійки, не ходіть по такій підлозі у взутті — і ви забезпечите собі і домочадцям комфортне проживання в інтер’єрі з красивим, ефектним і модним підлогою.

Залишити коментар