Про важливість свідоцтва про народження

Вважається, що найважливішим документом, потреба в якому людина відчуває протягом усього життя, є паспорт. Напевно, саме тому її бережуть набагато більше, ніж свідоцтво про народження, хоча і отримують по досягненню повноліття.

До цього ж моменту будь-які інстанції посвідчують особу саме по папері, підтверджує факт появи на світло в конкретний час і в певному місці.

Втрачене свідоцтво про народження знадобиться в момент надходження в освітнє установа, укладення різноманітних юридичних угод, оформлення закордонного паспорта, пенсії та інше. Саме тому втрачене свідоцтво про народження відновлюється в найкоротший термін, і робиться це або особисто, або за допомогою кадрової служби свого підприємства.

Стандартна процедура

Найпростіше відновити зіпсоване або втрачене свідоцтво про народження вийде у тих, хто живе за місцем своєї прописки і появи на світло.

Їм потрібно просто нанести візит в ЗАГС, там написати заяву конкретного виду і вже через тиждень отримати нову офіційну папір. У тому випадку, якщо реабілітовані документи неможливо забрати особисто можна замовити їх пересилання державною поштою.

В останньому випадку до заяви додається квитанція, що підтверджує, що держмито була оплачена, а також ксерокси всіх належних паперів (паспорта та коду, наприклад).

Відділ кадрів за місцем офіційної роботи теж має право відновлювати втрачене свідоцтво про народження. Для цього працівнику необхідно надати всі обов’язкові документи, і начальник відділу кадрів надсилає до відповідної інстанції офіційний запит.

Щоб отримати на руки власне свідоцтво про народження взамін втраченого, людині необхідно зібрати:

 • квитанцію, що підтверджує факт сплати державного мита;
 • ксерокси паспортів своїх батьків;
 • ксерокопію свідоцтва про укладення шлюбного союзу (якщо таке є).

Що робити, якщо живеш в іншому місті?

Свідоцтво про народження людини, що живе в іншому місті, можна отримати заново, використовуючи таку схему дій:

 • Відвідати Загсу за місцем фактичного знаходження;
 • Написати заяву потрібного виду, в якому вказати необхідність переслати документи на конкретну адресу;
 • Дочекатися відповіді на електронний запит, висланий співробітником державної установи в те місто, де народилася людина;
 • Отримати поштове повідомлення про пересилання документів;
 • Сплатити мито;
 • Забрати дублікат в Загсі, пред’явивши квитанцію і паспорт.

Якщо людина вже помер…

Буває і так, що свідоцтво про народження потрібно отримати вже після того, як його володар помер. Виникає така потреба у разі розподілу матеріальних цінностей або набуття права власності на житло. У даній ситуації заново оформити папір можна тільки в тому держустанові, яке її реєструвало, завдавши туди особистий візит або надіславши запит у письмовій формі.

Документи, які потрібно додати до заяви:

 • Квитанція, що підтверджує факт сплати збору;
 • Довідки і копії всього, що може підтвердити факт прямого споріднення;
 • Свідоцтво, що підтверджує смерть людини.

Якщо ж рідні не знають, в якому конкретно відділенні Рагсу їх покійний отримав своє свідоцтво про народження, їм слід звернутися в загальний архів держустанови за місцем народження померлої людини. Незважаючи на те, що заміна втраченої папери на нову займе багато часу, відмови ви точно не отримаєте.

Ще важче отримати дублікат на померлого дорослого або дитини, якщо немає ніяких відомостей про місце народження. Тоді необхідно звертатися у свій ЗАГС і писати там відповідну заяву. Співробітник організації розішле потрібний запит по всім аналогічним інстанціям країни, і залишиться тільки чекати відповіді.

Потрібен новий документ на малюка

Потреба в новому документі про народження своєї дитини не вносить принципових змін у загальний алгоритм дій. Батькам потрібно звернутися в той РАЦСУ, який зареєстрував факт появи на світ дитини і належним чином оформити заяву певного виду. У тому випадку, коли сім’я дитини знаходиться в іншому місті, і потрібно отримати нове свідоцтво про народження малюка, потрібно звернутися в держустанову за місцем свого фактичного перебування, заповнити там заяву і чекати відповіді на запит.

Природно, що батькам дитини потрібно надати копії своїх паспортів, свідоцтва про укладення шлюбного союзу і оригінал квитанції, що підтверджує факт сплати обов’язкового збору.

Як тільки дублікат документа на дитину прийде, на поштову адресу його батьків надсилається повідомлення. З ним, а також з оригіналом паспорта батько або мати можуть забрати нову папір на дитину.

Що робити, якщо у відновленні відмовляють?

Якщо свідоцтво про народження покійного, здоровим або дитину не вдається заново отримати з причини відмови Загсу, потрібно звертатися в суд, заповнити там заяву і підкріпити його письмовою відповіддю держустанови, що підтверджує факт відмови в допомозі.

Подібні обставини можуть виникнути в тому випадку, коли у дитини з’являється необхідність отримати нове свідоцтво про народження взамін втраченого, а його батьки або розлучені, або позбавлені своїх прав.

У такій ситуації держорган просто не в змозі ідентифікувати особу, яка звернулась до них дитини, і тому доводиться встановлювати її через суд. Як тільки останній видає на руки заявникові своє позитивне письмове рішення, і воно вступає в свою юридичну силу, позивач має право знову звернутися в ЗАГС і спокійно забрати відновлене свідоцтво про народження.

З метою економії часу співробітників держорганізації і обертаються в неї людей держава надає можливість подати віртуальне заяву про видачу нового документа. Заповнюється вона на порталі державних послуг, але тільки після процедури реєстрації на такому.

Прийшовши за відновленою папером, потрібно ретельно перевірити її вміст, зокрема, варто штамп, і правильно зазначено громадянство.

Залишити коментар