Про те, як правильно обробляють горловину сукні

В залежності від форми одягу обшивку підбирають різного типу. Це може бути цілий, каплевидний, квадратний або V-подібний виріз. Їх прошивають подкройной обтачкой, косою поперечної бейкой. Викрійка проводиться у напрямку до текстурі основної деталі.

Подкройная обтачке проводиться для плечових швів і спинки. Складаємо матеріал навпіл, з’єднуємо спинку і передню частину разом, виробляємо згин тканини, після чого виконується обтачке на ширину долоні. Дотримуємося заплановану форму розрізу і наметываем горловину, залишаючи припуски для швів по особових сторонам і зрізах приблизно в один сантиметр.

Існує кілька варіантів обробки коміра. Як же підібрати спосіб обробки горловини і пройм сукні?

Щоб правильно завершити вбрання, потрібно знати декілька правил:

 • По-перше, для кожного типу тканини існує своя обшивка;
 • По-друге, спосіб, яким ви хочете обробити пройму і горловину, залежить від форми вирізу і текстури тканини. Воріт трикотажного плаття з V-подібним, круглим і овальним вирізом зручніше здійснювати бейко, а ось для вирізів каре і квадратних підійде спосіб обтачкой;
 • По-третє, не всі прийоми здійсненні для ручної обробки. Наприклад, обшивка обтачками можлива тільки на машинці.

Для того щоб правильно пришити комір, потрібно протестувати розмір розрізу горла з обох сторін лицьовій частині. Щоб пошити плаття, складіть навпіл передню і задню частини і ще раз переконайтеся, що особові контури і розрізи збігаються. Іноді буває так, що одна із сторін більш глибока, в такому випадку слід пришити її тонкою ниткою з стібками в півсантиметра довгою. Вузлики ниток стягуємо і проутюживаем, щоб створити ефект гармошки, закріплюємо комір шпильками.

Обробка косою бейкой горловини плаття

Давайте дізнаємося, як обробляється горловина трикотажного плаття косою бейкой. Це один з найбільш легких способів, яким можна оверложить пройму майок, сукні без рукавів, літніх блуз.

Ось як це відбувається:

 1. Вирізаємо смужку тканини по діагоналі до часткової і поперечної нитки потрібної довжини матеріалу і додаємо 2 см на припуски. Смужка без відступу повинна зайняти 3 сантиметри;
 2. Слаживаем нашу бейку вдвічі і приутюживаем праскою;
 3. Розгортаємо нашу смужку тканини рівне. Часткові розрізи фрагменту по черзі підверніть в бік звужений згину лицьовою стороною назовні і проутюживаем. Далі, будь-який з двох зрізів знову разлаживаем повністю;
 4. Щоб не допустити занадто великий зріз за горловину і розтягування, додаємо нитка уздовж розрізу і прилаштовуємо флізелін на клеї;
 5. Зрізаємо припуски паралельно до вирізу. Вивернутий відріз бейки приколює шпильками до вирізу для горла лицьовими сторонами, обігнувши кінчики припуском. Притачаем ниткою паралельно до вигину на відстані 1 сантиметра;
 6. Бейку розкриваємо вгору;
 7. Бейку слід накласти на тканину в районах притачиваемых швів і, підкрутивши, закріпити або ж намітати;
 8. Прострочуємо лицьовим швом на зовнішній стороні в один ряд з рядком притачивания;
 9. Міряємо наш виріб, виймаємо зайві наметочні нитки. Процес завершено.

Також косу бейку можна придбати в магазині у вигляді вже готової стрічки.

Плюс косою бейки в тому, що вона дуже надійна і не дасть тканини деформуватися і стовбурчитися, її можна зробити вручну без машинки. Щоб уникнути викривлення тканини під час обробки, прилаштовуємо праскою на вивороті флізелін на підкладці акуратно, щоб розмітка прострочки в точності збігалися.

Проконтролюйте позицію зрізу виробу, щоб він лежав рівно і не стовбурчився.

Вытачивание пройм обов’язково відбувається перед виточкою бічних зрізів. У випадку якщо ви хочете зробити застібку на шиї, краще обробити тканину на плечових швах перед цим. Всі шовні припуски приутюживаются перед обметуванням.

Спосіб обробки обтачкой

Тепер настав час дізнатися, як правильно обробити горловину для сукні обтачкой. Цей спосіб більш трудомісткий, але він єдиний підходящий для витонченого вечірнього вбрання і строгих ділових костюмів. Перевага цього підходу в тому, що зовнішня нитка зовсім непомітна, а тканина лежить ідеально рівно, що підкреслює достоїнства вашої постави і фігури.

Для того щоб правильно виточити викрійки, потрібно провести примірку вироби. Тільки після цієї процедури можна створити відповідні за формою деталі. Проте ви можете скористатися спеціальними лекалами для рукоділля або піти раді інструкції або викрійок-заготовок для сукні.

Для того щоб обмітати тканина обтачкой, її спочатку треба підготувати. Підрізаємо згідно лекалами або ж по контурах вироби, поєднавши два полюси: слаживаем вдвічі всі пройми, бічні і плечові шви.

Наші заготовки повинні бути відповідного матеріалу, що і сама готове вбрання, або його замінника.

Це важливо для підтримки правильної природної текстури. Такий матеріал називається дублерином. Це більш дешевий аналог дорогого полотна.

Навіть у випадку використання лекал, все одно обкреслюємо росток, спинний середній шов, плечові шви, полузанос і горловини, пройми, нитки боків для кожного окремого випадку. Не забувайте, що копії ворота і паростка слід створити цілими, а для спини і полички – зігнутими по згину дублерина.

Незалежно від того, по виробу або по лекалах йде підрізування, обводимо контури паростка, середнього шва спинки, плечового шва, пройм, бокового шва, коміра і полузаноса, вибираючи потрібні для кожної деталі окремо. У цьому випадку нам не потрібні перепустки на рядки при обведенні і крої. Отримані копії-клаптики ми наклеюємо на виворітну сторону виробу. У ролі таких деталей можуть виступити залишки полотна після розкрою.

Після чого розкроюємо деталі з простором для обшивки шириною в один сантиметр для плечей і боків. Тепер сточуємо наші заготовки і приутюживаем шви.

Вищеописаний метод підходить і для V-подібної горловини плаття. Як же її обробити, дізнаємося далі.

Щоб V-подібну горловину обшиті, вам знадобиться вивертати дублікат навиворіт, для чого потрібно позначте припуски у верху і по кутах. Вытачивание пройм відбувається за тією ж схемою, що і у випадку з круглим вирізом. Для зручності виготовте деталі пройм разом з напуском для виконання бічних швів.

Тепер ви можете відрегулювати розмір одягу завдяки або вставкам на бічних нитках, не розрізаючи деталі. Але пам’ятайте, ця маніпуляція буде успішною, якщо розміри залишків на бічні шви і підкладки буде ідентичні.

Ось як цього досягти:

 • прошиваємо рядки для плечей на виробі і обтачку;
 • оверложим і разутюживаем відступи на шви;
 • оверложим зрізи внутрішньої частини обтачек;
 • по обидві сторони шати скріплюємо викрійки і пройму зовнішніми сторонами, пришиваємо їх разом;
 • зрізаємо залишки ниток ближче до лінії, місця з заокругленнями надсекаем і суживаем перед обтачкой;
 • притачиваем деталі між собою (припуски близько до швах);
 • тепер прострочуємо єдиною ниткою бічні зрізи і підкладки;
 • обшиваємо і проутюживаем залишені пропуски;
 • розгортаємо підкладку навиворіт, і по краях обшиваємо;
 • на завершення пристрочуємо підкладки до припусків по плечах і боках.

Готово! Тепер ви знаєте, як обробити горловину сукні в домашніх умовах не гірше, ніж в будь-якому ательє!

Залишити коментар