Про те, як позбавитися від звички гризти нігті: різні способи

Ніхто не стане сперечатися, що доглянуті руки – одна зі складових успішного образу. Стосується це не тільки жінок, але й чоловіків. Акуратний манікюр буде виглядати дійсно красиво при правильному догляді за руками, однак деякі люди мають погану звичку гризти нігті. Як не намагайся, все подвиги майстра манікюру можна звести до нуля, якщо людина не може впоратися з цією напастю.

Обгризені нігті виглядають не просто не естетично і неприємно, вони можуть стати причиною великих проблем. Поява задирок, мікротріщин – це лише мала їх частина.

А як щодо бруду, яка постійно забивається під нігтики, незважаючи на чистий зовнішній вигляд? Скільки мікробів потрапляє в організм при поїданні такого «смачного обіду»? Неприємно, правда?

Так як же позбутися від шкідливої звички гризти нігті?

Як відучити дитину від згубної звички

Якщо така схильність була помічена у дитини, її необхідно викорінювати в найближчі терміни, інакше ця згубна звичка залишиться з ним назавжди. Напевно багато хто батьки бачили, як їх чадо час від часу суне пальці в рот, а потім помічають, що нігті дитини вже не вимагають ножиць. Малюк сам згризають.

У чому причина такої поведінки? Варіантів відповідей може бути кілька, і всі вони зводяться до неврологічному розладу:

  • дитина гризе нігті, коли відчуває себе некомфортно;
  • малюк подібним чином «загризають» страх;
  • почуття неповноцінності.

Що під цим мається на увазі? Некомфортна обстановка викликає у дитини роздратування, прихований гнів, який він виражає обсасыванием пальців і обкусыванием нагідок. Батькам варто звернути увагу на час і місце прояв активності цієї звички.

Можливо, малюк починає гризти нігті в дитячому саду або в кімнаті, де голосно включений телевізор або музичний центр. А може причина криється в самих батьках. Часті скандали і сварки лякають дитину, тоді як тримання пальців у роті дарує відчуття захищеності. Або ж мама і тато мало приділяють своїй дитині часу, він починає відчувати себе забутим і непотрібним, тоді як шкідлива звичка допомагає опинитися в своєму маленькому, але спокійному світі.

У будь-якому разі цю напасть треба викорінювати. Такі бабусині прийоми, як червоний перець і порошок гірчиці досить деспотичны. Вони викличуть лише ще більший страх, а звичка повернеться через час з посиленою активністю. Та й той же самий перець може потрапити в очі, ніс, геніталії дитини і викликати опіки. Чи варто воно того?

Невропатологи радять не зациклювати увагу на обгризання нігтів дитиною. Для початку необхідно розібратися в причині і разом з тим зайнятися безпосереднім «лікуванням».

Як тільки малюк почне тягнути пальці в рот, потрібно всіляко відволікати його увагу. Наприклад, показувати цікаву іграшку, тварину, машину. Також можна спробувати зайняти його руки якою-небудь справою. Таким чином, він і дрібну моторику буде розвивати, і позбавлятися від шкідливої звички.

Якщо дитина до всього іншого дуже нервовий і активний, йому краще почати давати заспокійливе. Тільки не потрібно займатись самолікуванням! Перед прийомом будь-яких ліків треба порадитися з педіатром або дитячим невропатологом. Швидше за все, з підвищеною дратівливістю, активним поведінкою і поганим сном піде і звичка гризти нігті.

Дитині старшого віку можна пояснити, що гризти нігті – це некрасиво, і шкідливо. Не треба лякати його злісними мікробами, краще розповісти про реальні наслідки, наприклад, про те, що може захворіти на животик. Дівчинку може зацікавити гра в манікюрний салон. Кілька флакончиків дитячого лаку, симпатичні наклеечки і блискітки змусять її більш уважно поводитися з нігтями.

Можна, звісно, сподіватися, що звичка з віком пройде сама, адже буває й таке. Однак варто ризикувати? Головне, пам’ятати, що акцентування і постійні зауваження не дадуть позитивного результату.

Як перестати гризти нігті дорослій людині

Це більш складне завдання, ніж може здатися на перший погляд, особливо для слабовільного людини.

Існує кілька способів того, як позбавитися від звички гризти нігті:

  • спеціальні гіркі речовини в лаку;
  • дорогий манікюр;
  • нарощування нігтів.

Перший варіант оптимальний для чоловіків. Матовий безбарвний лак з додаванням горького речовини зовсім непомітний, зате, його неприємний смак буде сигналізувати про те, що пальці знаходяться у роті. Звичайний якісний манікюр також врятує чоловіків, яким особисті переконання не перешкоджають відвідувати салон.

Для жінок відмінним варіантом буде нарощування нігтів. Акрил і гель досить щільні матеріали, гризти їх проблематично. Та й навряд чи захочеться власниці псувати таку красу. Якщо нарощування не підходить, то можна зробити дорогий професійний манікюр. Перш ніж обгризати його, дама тричі подумає і, швидше за все, пошкодує левову частку своїх доходів.

Найголовніше – це розуміти, що позбутися звички гризти нігті найкраще допоможе самоконтроль.

Тільки сила волі в поєднанні з запропонованими порадами назавжди позбавить від цієї негарної напасті. Так що, самоконтроль, самоконтроль і ще раз самоконтроль!

Залишити коментар