Про що свідчать виділення з запахом риби?

Виділення з піхви з неприємним запахом риби – характерна ознака гарднерельозу – інфекційного захворювання статевих органів. Дане захворювання зустрічається переважно серед жінок дітородного віку, однак схильні до нього і чоловіки.

Причини появи виділень із запахом тухлої риби

Гарднереллез – досить поширена інфекція. Провокує її бактерія гарднерелла, потрапляючи на слизові оболонки тіла.

Варто зазначити, що навіть у здорової жінки може бути незначна кількість цих організмів, але небезпеку вони становлять лише при активному розмноженні.

Бактерії, як правило, передаються статевим шляхом. Однак існує ряд провокуючих чинників, серед них: менопауза, гормональний дисбаланс, вагітність, діабет та інші ендокринні патології. Виділення з запахом риби з’являються через 3-10 днів після попадання інфекції в організм (так званий інкубаційний період).

Гарднерельоз у чоловіків зустрічається рідше, але хвороба не проявляється на ранніх етапах розвитку, що не дозволяє своєчасно поставити діагноз.

Білі та інші виділення з запахом риби, інші симптоми гарднереллеза

Найсприятливішим середовищем існування бактерій у жіночому організму є піхву. Особливість перебігу інфекції полягає в активному розмноженні умовно-патогенної мікрофлори і поступове витіснення нормальної піхвової середовища. В результаті такого мікробіоценозу виникають характерні запалення.

Виділення спочатку, як правило, білі, але при прогресуванні захворювання стають зеленувато-сірими. Вони мають однорідну консистенцію і при гінекологічному огляді виявляється їх скупчення на стінках піхви. Головною відмінною рисою хвороби є поява піхвового слизу з запахом тухлої риби. Серед інших симптомів відзначається свербіж і печіння в зоні зовнішніх статевих органів.

Неприємні симптоми посилюються після статевого акту огляду лужного середовища сперми. Тобто будь-яка взаємодія піхвового слизу з лугом призводить до посилення симптоматики, неприємний рибний запах ще більше посилюється.

Виходить, що навіть звичайне мило, застосовуване в гігієнічних цілях, призводить до посилення свербежу та печіння.

У запущених випадках причина виділень призводить до циститу і навіть пієлонефрит, а при вагітності можливі маткові кровотечі, розрив плодових оболонок, передчасні пологи. Внаслідок цього немовля може мати низьку вагу, а у матері виникають симптоми післяпологового ендометриту.

З’ясування причини патологічних виділень: постановка діагнозу

В першу чергу необхідно відвідати гінеколога. Він візьме мазок з стінок піхви, а також зразок слизу і відправить отримані матеріали в лабораторію на дослідження. Про наявності гарднерельозу свідчить підвищення кислотності піхвового середовища, позитивний аминовый тест, виявлення патогенних мікроорганізмів в мазку.

У виділеннях можуть бути присутніми бактерії, однак лише одне їх наявність не дозволяє поставити діагноз, оскільки більшість умовно-патогенних мікроорганізмів у низькій кількості завжди присутні на слизових оболонках.

Найбільш інформативним методом діагностики є ПЛР-аналіз (технологія полімерної ланцюгової реакції). Цей варіант також використовують при обстеженні чоловіків: у них беруть сперму, зразок сечі і зішкріб. Чутливість даного тесту становить практично 100%.

Лікування патологічних виділень із запахом тухлої риби

В обов’язковому порядку призначається комплексна терапія. Зусилля повинні бути спрямовані на зниження кількості патогенних мікроорганізмів, а також заселення слизових цінними лактобактеріями, загальне підвищення імунітету. Як правило, для знищення активно розмножуються умовно-патогенних мікроорганізмів застосовують антибіотики. Щоб зміцнити імунітет, застосовуються імуномодулятори.

Самий тривалий і водночас найскладніший етап лікування – заселення організму лактобактеріями. У цих цілях застосовуються еубіотики, які насичені живими корисними бактеріями. Щоб контролювати ефективність терапії, періодично проводяться спеціальні тести. Останні рекомендується проводити з інтервалом у кілька тижнів.

У чоловіків лікування зводиться до застосування препаратів місцевої дії, відсутня необхідність у використанні антибактеріальних засобів.

Щоб не допустити повторного зараження, лікування повинні проходити обидва статевих партнера. Під час курсу терапії строго не рекомендується займатися незахищеним сексом.

За діагностикою та лікуванням можна звернутися до гінеколога, уролога або мікробіологу.

Виділення з запахом риби: гарднерельоз при вагітності

Вище вже згадувалося, що одним з провокуючих чинників є вагітність. Це обумовлено природним зниженням імунітету та гормональною перебудовою. Виділення з характерним запахом можуть бути білими, жовтуватими, сірими чи зеленуватими, по консистенції кремоподібними або пінистими. Також може виникати болючість в зоні піхви та промежини.

Будь-яка інфекція несе небезпеку для здоров’я плоду, однак сама гарднерела не може проникнути крізь плаценту. Якщо бактерія потрапить на шкіру малюка під час пологів, вона не заподіє йому шкоди.

Однак цей мікроорганізм призводить до запальних процесів. В особливо запущених випадках, як згадувалося вище, можливі маткові кровотечі, раннє вилиття навколоплідних вод, захворювання сечовивідної системи, післяпологовий ендометрит. Іноді гарднерелла стає причиною невиношування вагітності, але це тільки в тих випадках, коли вона не встановлена і не вилікувана.

Варто відзначити, що при вагітності повноцінне лікування захворювання неможливо через застосування антибіотиків. Такі призначають вже після пологів. Однак під час виношування малюка застосовують різні місцеві кошти.

Основне завдання лікарів при виявленні інфекції – контроль кількості бактерій в організмі і перешкода розвитку запалень. У цих цілях жінка під час вагітності повинна 1-2 рази на місяць проходити гінекологічний огляд, здавати бактеріальний посів і мазок на флору. При появі запалення призначають спринцювання різними препаратами місцевої дії, свічки (протипоказання – патології малого таза). При появі запалення за кілька тижнів до пологів проводять спеціальну допологову підготовку.

Терапія спрямована на ліквідацію патогенної мікрофлори (протимікробні засоби) і відновлення природної кисломолочної піхвової середовища.

Виділення з запахом риби, що з’являються після місячних

Менструальний цикл і щомісячні кровотечі – це природне явище. Відхилення в цій системі можуть свідчити про порушення роботи репродуктивної системи. Причини таких можуть бути як внутрішніми, так і зовнішніми.

Неприємний запах після місячних може виникнути з наступних причин:

  • Зниження місцевого імунітету слизової піхви. Після овуляції, тобто в другій половині циклу, відбувається ряд метаморфоз у гормональному фоні. Такі певною мірою впливають і на місцевий імунітет: підвищується ризик активізації умовно-патогенної мікрофлори під час менструальної кровотечі;
  • Створюються сприятливі умови для розмноження патогенних мікроорганізмів. Кров’янисті виділення є сприятливим середовищем для життєдіяльності таких. Особливо небезпечні останні дні місячних, коли виділення менш рясні, тоді бактерії отримують можливість накопичуватися на стінках піхви, що і провокує неприємний запах риби;
  • Неправильна або недостатня інтимна гігієна. Несвоєчасна або рідкісна заміна тампонів, прокладок, недотримання регулярності водних процедур можуть призвести до активізації і посиленому розмноженню бактерій в області внутрішніх і зовнішніх статевих органів;
  • Гормональний дисбаланс також може спровокувати активізацію умовно-патогенних організмів.

Досить часто неприємний запах після менструацій виникає внаслідок відразу декількох факторів.

Дуже важливо визначити причини цього явища, так як не вилікувані захворювання істотно підривають жіноче здоров’я, приводячи до порушень у функціонуванні організму і навіть безпліддя.

Залишити коментар