Про що сигналізує білий наліт на губах у немовлят і дорослих?

Людський організм – досконала і гармонійна система, тому фахівці давно звернули увагу на те, що відокремлених зовнішніх дефектних проявів практично не існує. Найчастіше, вони виступають як наслідок внутрішнього дисбалансу і збоїв у системах і органах.

Так, часта поява прищів на обличчі в одному і тому ж місці сигналізує про внутрішні проблеми в організмі, появі себореї не завжди є лише косметичною проблемою.

Не є винятком і часом з’являється білий наліт на губах, який багато хто помилково приймають за наслідок впливу негативних зовнішніх факторів.

Сезонний білий наліт на губах у дорослих і дитини

Іноді білий наліт на губах починає турбувати жарким літом або морозної вітряною зимою. Людина підсвідомо розуміє, що першою причиною неестетичного прояви варто вважати погодні умови, але що з цим робити і як виправити проблему здогадується не завжди.

Особливо часто стикаються з дивним сухим нальотом на губах представниці прекрасної статі і діти, і причин для цього косметологи налічують кілька.

 1. Зовнішні погодні впливи ускладнюються внутрішніми проявами сезонного авітамінозу (для зимової та весняної пори). Першими реагують на недолік вітаміну А слизові оболонки, а на губи додатково зовні впливають вітру і негода, морози і заметіль.
 2. Сезонний білий наліт на губах у немовляти з’являється в тих випадках, якщо дитина активно смокче пустушку на вулиці, при цьому спостерігається посилене слиновиділення при прорізуванні зубів. Характерна особливість такого нальоту в тому, що він супроводжується сухістю і навіть розтріскуванням слизової оболонки.
 3. Користування неякісними засобами декоративної косметики та гігієнічними помадами. Такі засоби не створюють гідного зовнішнього захисту і самі негативно впливають на слизову оболонку губ.

Боротися з такими проявами нескладно: важливо не ігнорувати їх і вміти правильно класифікувати. На пересушених губах з’являється шорстка біляста плівка, яка заважає нанесення макіяжу і при несвоєчасному лікуванні провокує хворобливі ранки і білий наліт у куточках губ у дорослих.

Лікування дефекту

Якщо білястий наліт на губах з’являється сезонно і його прояви легко можна прогнозувати з наближенням вітряних сезонів, то не варто думати, що підходити до вирішення проблеми варто тільки зовні.

Комплексне лікування допоможе не просто позбутися від косметичного недосконалості, але і запобігти його прогресуванню в майбутньому.

 1. Здавна на Русі вважали, що проблему сухого і шорсткого білястого нальоту на губах у дорослих і дитини слід вирішувати з допомогою домашнього вершкового масла. Як тільки губи починали вказувати на сезонні прояви сухості, слід з’їдати по чайній ложці несолоного вершкового масла три рази в день, попутно змащувати цим маслом і губи, втираючи в куточки рота. У деяких регіонах у масло додавали мед або прополіс для знезараження слизових оболонок.
 2. Аналогічно підходили до лікування, якщо з’являвся білий наліт на губах у дитини, в тому числі новонародженого і немовляти. Маленьким дітям до року просто змащували губи свіжим домашнім маслом, дитині постарше додавали в нього продукти бджільництва.
 3. Сучасні косметологи рекомендують своїм пацієнтам скорегувати раціон харчування, забезпечивши організму добову норму вітаміну А, і змащувати губи гігієнічними засобами догляду, придбаними в аптечній мережі.
 4. Деякі представниці прекрасної статі самі для себе готують суміш для зовнішньої обробки сухих білястих губ з декількох видів олій: персикового, чайного дерева, мигдального, оливкової, взятих у рівних частинах. Змазують цією сумішшю губи перед кожним виходом з дому.

Як будь-яку патологію в організмі, як зовнішню, так і внутрішню, слід лікувати комплексно. Саме тому косметологи та педіатри рекомендують не займатися самолікуванням, а звернутися за консультацією до фахівця, який збалансує одночасний прийом вітамінного комплексу і підбере засіб для зовнішнього впливу на проблему.

Білий наліт на губах вранці

Буває так, що білястий наліт на губах починає турбувати вранці, при цьому і вид околоротовой зони змінюється: з’являється деяка набряклість, наліт у вигляді пластівців на зовнішній і внутрішній сторонах губ. У такій патології, як стверджують фахівці, природа зовсім інша, не має зв’язку із сезонними явищами.

Вважається, що причиною появи такого нальоту є грибкові ураження. У дитини, а іноді і у дорослого, ці грибки викликають молочницю і стоматит, чому і з’являються подібні симптоми на губах на тлі прогресування таких грибкових агентів.

 1. Ці грибки живуть в організмі людини постійно, більш того, їх присутність необхідна для нормального балансу мікрофлори слизових оболонок. На тлі впливу внутрішніх негативних факторів грибкові агенти починають розмножуватися і викликають спочатку білястий наліт на губах вранці.
 2. Через деякий період часу білясті пластівці можна помітити вже на внутрішніх оболонках ротової порожнини. Особливо швидко прогресує поширення таких пластівців з порожнини рота у немовляти, новонародженого малюка через беззахисність і вразливою поверхні слизових оболонок.
 3. При відсутності відповідного медикаментозного лікування білястий наліт на губах перероджується в жовтуватий – грибкова хвороба прогресує. У новонароджених на губах білий наліт при відсутності лікування прогресує і викликає молочницю.

Для того щоб правильно скоригувати лікування, необхідно визначити причину, яка викликала провокацію грибковими мікроорганізмами.

Можливі причини прогресування мікроорганізмів

Фахівці до можливих причин прогресування і розмноження грибкової агента у дорослих відносять кілька можливих провокаторів:

 • гіповітаміноз, провокуючий пригнічення імунної відповіді;
 • дисбактеріоз;
 • інфекції організму;
 • стресові стани і нервові перенапруження;
 • тривала терапія антибіотиками;
 • патологічні процеси шлунково-кишкового тракту;
 • дисфункція надниркових залоз;
 • прогресування ВІЛ-інфекції;
 • зловживання курінням тютюну;
 • мікротравми слизової оболонки рота;
 • зневоднення організму.

У немовляти і новонародженого немовляти частою причиною виступають:

 • попадання інфекції в порожнину рота з недостатньо чистими пустушками і сосками;
 • перенесення грибкових мікроорганізмів з іграшок в рот;
 • пригнічення імунної системи на тлі перенесених вірусних захворювань;
 • тривалий прийом антибіотиків для терапії патологічних станів новонародженого і немовляти.

На тлі одного або відразу декількох факторів-провокаторів грибкові мікроорганізми починають активно розмножуватися і провокують в якості перших сигналів поява білястого ранкового нальоту на губах.

Лікування грибкової патології

Лікування грибкового ранкового нальоту вимагає комплексного підходу, скорегувати який може тільки фахівець. Як правило, доктор ретельно вивчає анамнез даних і визначає можливу причину прогресування грибкового агента.

У стандартному виконанні схема лікування грибкового нальоту включає в себе кілька етапів, виконуваних одночасно.

 1. Прийом протигрибкових препаратів всередину і обробка спеціальними розчинами, спреями слизової оболонки ротової порожнини. Підходять для виду грибка препарати визначає лікар на підставі проведеного діагностичного лабораторного дослідження. Тривалість і схему протигрибкової терапії коригує доктор.
 2. Аналогічно проводиться лікування нальоту на статевих губах, викликаного грибковими ураженнями молочниці у дорослих пацієнтів, які провокують стоматит у ротовій порожнині і білий наліт на статевих губах.
 3. Прийом імуномодулюючих препаратів сприяє корекції імунної відповіді і допомоги організму в боротьбі з грибковими патологіями в околоротовой зоні і на статевих органах.
 4. Вітамінні комплекси призначаються в якості обов’язкових препаратів, що укладаються в схему лікування, але вітамінний дефіцит зможе визначити тільки лікар, тому і вибір комплексу слід довірити лікаря.

Комплексне лікування непростий грибкової патології, що виявляється з вигляду нешкідливим ранковим нальотом, вважається запорукою успішного лікування.

Не варто ігнорувати перші симптоми білястого прояви у дорослій категорії пацієнтів, а особливо у немовлят і новонароджених немовлят, так як без допомоги лікаря у таких випадках не обійтися.

Чим раніше починати комплексну терапію, тим більше шансів на неускладнений перебіг грибкової інфекції в ротовій порожнині і на статевих органах.

Залишити коментар