Прилад для масажу шийно-комірцевої зони

Масаж, який робиться в шийно-комірцевої області, вважається лікувальною і профілактичною процедурою, спрямованою на поліпшення обігу крові в мозку і його насичення киснем. На віртуальних ресурсах приватних клінік пишеться, що робити всі подібні маніпуляції може тільки кваліфікований фахівець, і лише в казенних умовах.

Насправді ж, масаж шийно комірцевої зони реально провести і в домашніх умовах, заздалегідь ознайомившись з основними рекомендаціями і застереженнями.

Показання до проведення

Масування описуваної зони приносить відчутне полегшення після трудового дня, знімає головні болі і напругу в м’язах. Також вміло проведені маніпуляції здатні допомагати в лікуванні невралгії, плекситу, порушень сну, помірно підвищеного тиску в артеріях і невриту.

За медичними показаннями розслаблення у м’язах шиї потрібно викликати при сколіозі або остеохондрозі, але вважати масаж єдиним терапевтичним засобом, що гарантує позитивний ефект, буде неправильно.

Протипоказання

На масаж шийно-комірцевої області поширюються ті ж обмеження, що і на інші подібні процедури.

Останні неприпустимо проводити, якщо в наявності є наступні патології:

 • онкологічні освіти;
 • декомпенсація серцевої, ниркової або печінкової діяльності;
 • хвороби крові, які порушують гемостаз;
 • тромбози і високий тиск в артеріях;
 • хроническиедерматозы і ураження шкірного покриву, мають інфекційне походження;
 • гостре інфікування організму, що супроводжується підвищеною температурою тіла.

Як робити?

Переходимо до того, як самостійно робити масаж шийно-комірцевої зони, не змушуючи хворого людини покидати стіни свого будинку. Виявляється, що це не так складно, як кажуть співробітники приватних масажних кабінетів та клінік. Головне – дотримуватися послідовності дій, не проявляти зайвого поспіху і завзяття. Почати варто з того, що пацієнтові слід зайняти правильне вихідне положення.

Для цього йому слід сісти на стілець, знаходиться навпроти столу. Потім його голова схиляється на руки або подушку, що лежать на меблях, і можна приступати.

Послідовність того, як в домашніх умовах провести повноцінний розслабляючий сеанс, виглядає наступним чином:

 • Починаємо з легше до нього вступитиайших погладжувань. Вони повинні стосуватися шийної поверхні, боків
  хребта і трапецієподібних м’язів;
 • Тиск рук на тіло збільшуємо поступово, добиваючись растирающих і як «тих хто вичавлює» рухів;
 • Максимальна сила позитивного впливу буде досягнута, якщо всі дії виконувати проксимальними фалангами, тобто середніми фалангами пальців, зібраних в щільний кулак;
 • Наступним етапом стає розминка трапецієподібної м’язи. Робиться вона великими, середніми і вказівними пальцями обох рук. Варто зауважити, що подібні маніпуляції можуть принести пацієнтові досить відчутний біль. Не слід змушувати його терпіти, просто знизьте інтенсивність силового впливу;
 • Ні в якому разі не прагнемо освоїти мануальну терапію і масажувати стовп хребта. Кожне скоєне рух має стосуватися тільки шийно-комірцевої області, і виконуватися вниз від головної частини;
 • Крім цього, сеанс передбачає опрацювання плечей і верхньої спинного відділу. Відбувається вона шляхом розминання та розтирання поверхні суглобів плечей і найширших спинних м’язів;
 • Тривалість всього масажу не повинна перевищувати 25-ти хвилин і бути коротше, ніж 15 хвилин поспіль.

Альтернативні варіанти

Якщо поруч немає того, кому б ви могли повністю довірити своє тіло, можна купити специфічний масажер, призначений саме для шийно-комірцевої зони. Сьогодні вибір подібних засобів досить великий, і серед наявного асортименту цілком знайдеться модель, що відповідає вашим вимогам та претензіям.

Найбільш поширеними варіантами є такі:

 • Масажні подушки, створені спеціально для розминаючого домашнього масажу. Самі
  елементарні модифікації позбавляють шийні м’язи від перенапруги, тоді як більш багатофункціональні пристрої оснащені можливістю вібромасажу. Останній відмінно впливає на судинну систему, особливо якщо мова ще й про розминці ніг. Варто зауважити, що самі актуальні моделі можуть надавати позитивний вплив на біологічно активні точки, розташовані в конкретній зоні людського тіла, і покращувати поточний стан шкіри завдяки вбудованому інфрачервоному випромінюванню;
 • Масажні накидки. Ці вироби можуть порадувати вас якісним та повноцінним масажем, який реально провести у себе вдома, прямо в автомобілі або на роботі. В залежності від конфігурації, їх можна накидати на крісла машини, домашню або офісну меблі. Згідно відгуками вже відбулися користувачів, такий масажер приводить в норму всі процеси згортання крові, покращує настрій, знімає болі в спині і шийно-комірцевої області, дарує бадьорість і енергію.

Масажні накидки можуть мати різний набір функцій, і, відповідно, схожий принцип дії.

Наприклад, в одних моделях «працюють» спеціальні масажні ролики, виготовлені з цілющою металу або пластику. В таких умовах є декілька вбудованих технік масажу, спрямованих на зміцнення, розслаблення або терапію конкретної частини людського тіла.

В основному ж, роликові накидки можуть робити розминання, свінг, роллінг і шиацу. Крім того, у продажу можна відшукати накидки з додатковою можливістю підігріву оброблюваної області, регулювання інтенсивності впливу, установи періоду сеансу, підключення від різних джерел живлення та багато іншого.

Як бачите, будинку можна провести практично повноцінний сеанс масажу, якщо заздалегідь вивчити ручну техніку його виконання або подбати про відповідні гаджетах.

Залишити коментар