Прикрашаємо стіни в будинку

«Наш будинок – наша фортеця» – говорить народна приказка. Так воно і є, але кожному з нас хочеться, що стіни квартири були не тільки міцними, але і красиво оформленими.

Часто після свіжого ремонту наше око радують нові шпалери або фарбування, але не покидає відчуття незавершеності. Ось тоді-то і з’являється болісний питання як прикрасити стіну в кімнаті? Адже хочеться, щоб оформлення виглядало, по-перше, цікаво з точки зору дизайну, а по-друге, з часом не примелькалось господарям квартири.

Як можна красиво прикрасити стіни кімнати?

Перше що приходить на розум — це перевірені часом варіанти:

  • книжкові полиці;
  • годинник;
  • картини;
  • сімейні фотографії.

Такі ідеї на перший погляд можуть здатися нудними і неоригінальними. Не варто поспішати з висновками. Насправді, прикрасивши таким чином стіни в квартирі можна створити ексклюзивний інтер’єр, який ви можете виконати своїми руками, витративши при цьому сущі копійки.

У створенні гармонійного декору важлива тема. Мається на увазі, що елементи декору не повинні вибиватися із загального оформлення простору. Наприклад, стелаж з красиво виставленими на них тарілочками або кувшинчиками на кухні буде виглядати більш гармонійно, ніж в спальні або гостьовій кімнаті. Тому вибираючи елементи, з допомогою яких ви будете перетворювати ту чи іншу кімнату, в першу чергу врахуйте характер її використання.

Однак є ряд предметів, які будуть актуальні в будь-якій кімнаті, незалежно від її використання.

Найбільш універсальними методами декорування прийнято вважати такі прийоми:

  • Дзеркала. На перший погляд нам важко уявити їх використання ще де-небудь окрім спальні або ванної. Не варто недооцінювати потенціал дзеркал в декоруванні простору. Дзеркальна стіна вітальні з легкістю додасть додатковий візуальний обсяг вашій кімнаті. Креативно буде виглядати стіна, прикрашена відразу декількома різними за формою і розміром дзеркалами. Цікава оправа в сучасному стилі також може оживити нудний інтер’єр;
  • Годинник. Така прикраса не тільки завжди актуально завдяки своїй функціональності, але і доречно в будь-якій з кімнат вашої квартири. Дуже оригінально буде виглядати, якщо ви розмістите на одній стіні відразу кілька годин. А якщо у вас є родичі, з якими вас розділяє не тільки певну кількість кілометрів, але і різниця в часі, такий спосіб декорування буде не лише оригінальним, але і практичним;
  • Картини були і залишаються лідерами серед елементів для прикраси стін. Гарний краєвид, апетитний натюрморт, ексцентричний портрет принесуть затишок і відчуття завершеності загальному дизайну;
  • Якщо ви любите подорожувати, напевно з кожної своєї поїздки ви привозите невеликий сувенір, який є характерним для тієї чи іншої країни. Це можуть бути магніти, невеликі статуетки, головні убори, постери, пляшки, посуд, тобто все що завгодно! Якщо у вашому будинку є така колекція, чому б їй не розміститися на поличках в будь-якій з кімнат;
  • Все більше людей воліють модні нині панно. Воно може включати в себе фотографії, картинки, малюнки, дзеркала, газетні вирізки. Загалом, все те, що здається доречним в інтер’єрі вашої квартири.

Цей список далеко не повний. У процесі оформлення квартири, ваша фантазія може підказати вам нові оригінальне рішення, якими буде приємно похвалитися перед своїми гостями.

Прикрашаємо стіни квартири своїми руками

Все більшою популярністю починають користуватися елементи декору, виконані власноруч. Оформляючи стіни таким чином слід пам’ятати, що всі використовувані вами матеріали в ідеалі повинні бути натуральними і екологічно чистими.

Так ви не тільки зможете проявити креативність, але й наповнити інтер’єр елементами, які не зможуть надалі чинити негативний вплив на ваше здоров’я.

Якщо раніше ви не були помічені за таким відповідальним заняттям, як виготовлення предметів декору, можна почати з найпростіших речей, наприклад, з декупажу.

Декупаж це досить популярний останнім часом напрямок домашнього рукоділля, дозволяє створювати шедеври з найбільш банальних речей. Цей метод простий у виконанні і не вимагає ніяких спеціальних навичок. Ідеально підійде для тих людей, які тільки починають пробувати себе у створенні рукодільних декоративних елементів. У магазинах вам буде запропоновано широкий вибір серветок для декупажу. Клей, пензлики і лак знайдуться в будь-якому домашньому господарстві.

Якщо ви володієте такими талантами, як випилювання або випалювання по дереву, в’яжете або малюєте – всі ці таланти зіграють вам на руку. Можна долучити до створення таких домашніх прикрас дітей, тим більше, якщо мова йде про оформлення стін в дитячій кімнаті.

Як прикрасити стіни в дитячій кімнаті?

Де як не в дитячій батьки можуть проявляти чудеса креативу і фантазії?! В цій кімнаті, як ні в якій іншій, буде виглядати актуально все починаючи від картинок, малюнків, виробів, медалей і грамот, і закінчуючи поличками, шафками і сімейними фотографіями.

Як варіант, можна запропонувати прикрасити стіну кімнати великим сімейним деревом. Виконати його можна без праці самостійно, а якщо ваша дитина буде брати безпосередню участь у процесі – операція просто приречена на успіх!

Все що вам знадобитися – це фарби, кисті і кілька сімейних фотографій. Скористайтеся трафаретом, якщо ви не впевнені, що зможете виконати малюнок на стіні без його допомоги.

Фотографії можуть бути як сімейні (мама-тато, дядьки-тітки, дідусі-бабусі), так і тільки дитячі, зроблені протягом певного періоду дорослішання малюка. Так ви зможете створити незвичайний дизайн стіни, а змінюючи фотографії, час від часу оновлювати ваше родинне дерево.

Ще одним варіантом прикраси стін в дитячій можуть бути аплікації або квіти, виконані з паперу. Також з кольорових рулонів паперу можна зробити панно. Якщо ваше чадо знаходиться в тому віці, коли вже з’являються музичні чи літературні кумири, чому б не прикрасити кімнату дитини постерами з зображеннями цих людей або персонажів.

Навіть якщо вам здається, що ви недостатньо креативні для такого роду діяльності, як оформлення інтер’єру, на допомогу вам прийдуть інтернет ресурси і друковані видання. Вони надасть вам широкий вибір ідей, для оформлення простору на будь-який смак, з якими ви можете впоратися своїми силами. Творчого вам натхнення і гарних стін!

Залишити коментар