Пригнічений стан: що робити? Що провокує пригнічений психічний стан?

Багато людей не з чуток знають, що таке пригнічений стан і наскільки воно пригнічує. Щоб вийти з неї, необхідно зрозуміти, із-за чого він виник. Тільки усунувши фактори, які його викликають, ви знову зможете радіти життю.

Що таке пригнічений стан?

Коли людина втрачає інтерес до навколишнього світу, відчуває занепад сил, пропадає психічну рівновагу, можна говорити про те, що його «захопив» пригнічений стан. Йому не хочеться ходити на роботу, зустрічатися з друзями, він нічим не захоплюється, стресові ситуації вибивають з колії.

Така апатія виникає внаслідок певних причин:

 • велика кількість невирішених проблем;
 • безрадісна перспектива щодо майбутнього;
 • нездійснені мрії;
 • хронічна втома, перенапруження;
 • постійне почуття провини;
 • злість, заздрість;
 • втрата цілей;
 • неприйняття себе, низька самооцінка;
 • «чорна» смуга;
 • невпевненість у правильності свого життєвого шляху;
 • розчарування;
 • страх робити вчинки;
 • конфлікт цінностей.

Деякі люди довго не визнають свої проблеми, і, отже, не вирішують їх. З часом внутрішній дискомфорт і упадочное стан наростає, і позбутися від нього набагато складніше. Людина починає «заїдати» своє занепокоєння або заглушати її іншими шкідливими звичками. Але вони приносять тимчасове полегшення, тому важливо визнати проблему і знайти «корінь зла».

У чому небезпека такого стану?

Коли емоційний вантаж стає непідйомним, він нагнітає безвихідь. Це блокує активність людини і призводить до апатії та депресії. Він «тоне» в своїй бездіяльності і життя перестає її радувати. Цим небезпечно пригнічений і пригнічений психічний стан.

Коли людина живе за інерцією, не ставлячи собі цілей, навряд чи йому вдасться досягти якихось результатів. Він перестає мріяти, йому нічого не потрібно, стає байдуже те, що раніше викликало щиру радість.

Це призводять до тяжких затяжних депресій, з якими людина не в силах впоратися самостійно.

Скидаємо вантаж

Саме з нього починаються всі проблеми. Коли вантаж невирішених питань стає непідйомним, від нього потрібно позбавлятися. Рой невеселих думок призводить до тривожного стану і невизначеності, провокує емоційний розлад.

Щоб скинути вантаж, доведеться докласти зусиль і витратити трохи часу. Візьміть аркуш паперу і ручку і пишіть все, що приходить вам в голову. Продовжуйте писати до тих пір, поки думки не закінчаться. Не аналізуйте свої відчуття, просто «вихлюпніть» їх на папір. Це допоможе вам зрозуміти, які саме проблеми вас турбують. Так ви позбавитеся від відчуття невизначеності.

Розбийте всі невирішені завдання по пунктах і продумайте, що ви можете зробити для того, щоб знайти рішення.

Коли ви визначите, в якому напрямку рухатися, складіть план. Упорядкованість дуже заспокоює і додає сил.

Віримо в хороше!

Песимістичний прогноз, як правило, з’являється з-за того, що людина надто концентрується на чомусь поганому, упускаючи з виду все хороше, що з ним відбувається.

Уявна тривога може турбувати людину ще більше, ніж реальна, тому що він сам себе накручує і плекає свої переживання.

Коли таких прогнозів багато, з часом виникає цей стан. Людина не шукає шляхи вирішення проблем і виправдовує себе тим, що все одно нічого не вийде. Він перекладає відповідальність за своє життя на оточуючих або долю, звинувачуючи у всіх негараздах випадкові збіги обставин.

Чи є вихід?

Звичайно. Якщо ви усвідомили, що перебуваєте в пригніченому емоційному стані, то з нього треба терміново виходити. Перш за все, погляньте на ситуацію з боку, об’єктивно. Ви відразу ж помітите, що позитивні аспекти теж є.

Що ж робити при пригніченому стані? Визначте, які фактори впливають на те, що майбутнє бачиться вам так трагічно. По черзі їх пропрацюйте, шукайте кілька виходів і вибирайте той, який вам ближче. Створюйте підкріплюють фактори, керуйте своїм станом. Тоді ви з жертви обставин перетворитеся в рульового, а це дуже стимулює пробудження активності.

Як тільки буде з’являтися тривога, відразу ж аналізуйте, чому вона з’явилася. Щоб заглушити занепокоєння, кожен негативний фактор «одягайте» в 10 переваг, які він може дати, якщо «пограти» ситуацією. Всі негативні відчуття потрібно відразу ж нейтралізувати, щоб вони не призвели до депресії.

Підсвідомість кожної людини володіє необмеженим потенціалом, головне – не втрачати віру в себе.

Як тільки буде складено план, відразу ж з’явиться відчуття влади над своїм життям і пригнічений, пригнічений і упадочное стан відступить.

Залишити коментар