Причини важкості в правому боці

Будь-які дискомфортні відчуття можуть свідчити про якісь порушення в організмі. Поширеною причиною занепокоєння є тяжкість в правому боці – симптом не просто неприємний, але і є сигналом про розвивається або квітучому пишним цвітом захворюванні. Про що саме вона може попереджати?

Небезпечно таке відчуття?

Напевно, кожна людина коли-небудь відчував тяжкість справа під ребрами, або в області живота. Це частий симптом, який можуть викликати найрізноманітніші причини — від переїдання до серйозної дисфункції будь-якого органу.

Щоб зрозуміти, наскільки небезпечно почуття «обтяження» і чому воно виникає, потрібно звернути увагу і на інші, супутні ознаки. Адже цілком можливо, що це відчуття викликане природними факторами діяльності організму. Але якщо регулярна тяжкість у правому боці з часом переходить в ниючий, тупий або навіть різкий біль, це може свідчити про патологію якого-небудь внутрішнього органу. Тому, якщо вас часто турбує подібне почуття, обов’язково зверніться до лікаря для точного з’ясування причини дискомфорту.

Природні причини

Причини, що викликали такий симптом, як тяжкість у правому боці, можливо, зовсім не небезпечні. Будь-яка людина, навіть не має проблем зі здоров’ям, може відчути дискомфорт при певних станах:

  • при занятті спортом, фізичній праці. Якщо іноді у боці відчувається тяжкість або колючі болі, це нормальний стан, яке проходить після відпочинку. Справа в тому, що до печінки починає надходити великий потік крові, вона збільшується в розмірах, що викликає неприємні відчуття;
  • після їжі. Тяжкість в правому боці виникає при прийомі важкої, жирної їжі, адже печінка і жовчний міхур піддаються великим навантаженням, що теж позначається на їх стані. Потрібно скорегувати раціон, виключивши шкідливу їжу. Якщо симптоми не пройшли, причини, швидше за все, набагато серйозніші;
  • у жінок. При вагітності розширена матка може тиснути на інші органи, що нерідко спричиняє за собою відчуття тяжкості. Також болю в правому боці можуть бути наслідком гормональних збоїв в кінці циклу;
  • при стресах. Стан наших внутрішніх органів безпосередньо залежить від нервової системи — при напрузі, високих навантаженнях можуть виникнути спазми в боці. Повноцінний відпочинок і здоровий сон повинні усунути неприємні відчуття, що виникли з цих причин.

Тяжкість як симптом захворювань

Дискомфорт у правому боці може бути і більш серйозним симптомом. Таке відчуття іноді викликає патологічний стан якого-небудь органу, що знаходиться в цій області: печінки, підшлункової залози, жовчного міхура.

Щоб розпізнати ознаки того чи іншого захворювання, треба визначити, в якому саме місці ви відчуваєте тяжкість і які симптоми крім неї у вас спостерігаються.

Дискомфорт праворуч спереду

Якщо ви відчуваєте важкість у правому боці під ребрами спереду, то, найімовірніше, вас турбує печінка. Це найпоширеніша причина неприємного симптому. З часом він може наростати, відчуття стають все більш болючими. У клітин печінки немає нервових закінчень, вони є тільки в її оболонці. Тому людина тривалий час не відчуває болю, вона може проявлятися лише при набряку органу, коли його капсула розширюється. Так тяжкість стає головною ознакою порушення роботи печінки — поряд з сверблячкою, пожовтінням шкіри, появою темних кіл під очима.

Наявність цих симптомів може говорити про таке серйозне захворювання, як гепатит. Його причинами можуть бути різні вірусні інфекції, інтоксикація, ураження паразитами. Також можуть виявитися цироз, пухлина, печінкова недостатність або запалення. Тому не варто чекати виражених хворобливих відчуттів, краще відразу звернутися до лікаря, пройти необхідні дослідження (печінкові проби, УЗД) і виявити хворобу на ранній стадії. Вам призначать необхідне лікування, яке включає не тільки спеціальні препарати, що захищають, відновлюючі, очищаючі орган, але й дієту.

Тягнучі болі, що віддають в лопатку

Якщо разом з тяжкістю в правому боці під ребрами спостерігається нудота, порушення апетиту, гіркота в роті і біль віддає в спину, то, швидше за все, це порушення роботи жовчного міхура або проток. Це може бути дискінезія жовчовивідних шляхів, яка ризикує привести до більш небезпечним жовчнокам’яної хвороби або холециститу.

Лікар-гастроентеролог призначає традиційне лікування: прийом протимікробних та жовчогінних препаратів, промивання протоків, фізіотерапію, сувору дієту, при легкому ступені кам’яної хвороби – дроблення каменів. У більш серйозних випадках практикують оперативне втручання – видалення жовчного міхура.

Тяжкість і оперізуючі болі

Важкість у верхній частині живота, болі навколо тулуба, що посилюються після їжі, порушення стільця, слабкість, запаморочення, блювота – все це симптоми запалення підшлункової залози – панкреатиту. В даному випадку необхідно терміново звернутися до лікаря, тим більше що хвороба протікає дуже важко. Для лікування застосовують спазмолітики, знеболюючі, протиблювотні, ферментні препарати і дотримуються дуже суворої дієти, аж до повної відмови від їжі в періоди загострення.

Тяжкість в правому боці внизу живота

Тяжкість і біль, що віддає в низ живота, можуть бути симптомом багатьох захворювань. В першу чергу, це хвороби кишечника: інфекції, дисбактеріоз, коліт, пухлини кишки, виразкова хвороба. Ці патології супроводжуються, як правило, порушенням стільця, слабкістю, іноді блюванням; біль приходить через кілька годин після прийому їжі.

Крім цього, такі симптоми спостерігаються при захворюваннях нирок або наднирника. У хворого часто підвищується температура, з’являються помилкові позиви, біль при сечовипусканні. Можливо, що відчуття тяжкості в нижній частині живота є наслідком захворювань сечостатевої системи.

Таким чином, важкість у правому боці – відчуття, що вимагає обов’язкового огляду фахівцем, особливо якщо присутні інші «негативні» симптоми. Адже воно може бути не лише варіацією норми, але і проявом патології внутрішніх органів. А, як відомо, вчасно виявлене захворювання набагато легше піддається лікуванню.

Залишити коментар