Причини підтікання сечі при вагітності

Під нетриманням сечі припускають патологію, яка не дозволяє людині контролювати цей процес. У такій ситуації повноцінне сечовиділення відбувається мимоволі, без контролю з боку людини. Однак нетримання під час вагітності має свої особливості і причини появи.

Може сеча періодично підтікати під час вагітності?

В основному це явище – абсолютно фізіологічна, обумовлене станом організму, і самостійно проходить після появи малюка на світ. Проте іноді воно свідчить про наявність патологій, які потребують лікування.

Як відрізнити нетримання сечі і підтікання вод, яка зустрічається при вагітності? Що робити в такому випадку і чи можна вилікувати дане відхилення?

Симптоми підтікання сечі у жінок при вагітності

Результати досліджень свідчать про те, що таким порушенням страждає близько третини всіх жінок в період виношування, а в останньому триместрі – близько половини.

Причому дане явище може виникнути на будь-якому терміні.

  1. Деякі пані навіть не помічають цього, тому що порції урини мізерно малі і змішуються з природними піхвовими виділеннями. Але іноді жінки помічають мокрі плями на білизні, трапляється, що воно і зовсім промокає. В результаті доводиться постійно переодягатися і носити прокладки;
  2. Часто нетримання відбувається при напрузі м’язів черевної стінки: при кашлі, чханні, сякання, фізичних навантаженнях і т. п. Білизна може намокнути при підйомі зі стільця або ліжка, присіданні і нахилах;
  3. В симптоми підтікання входить відчуття неповного випорожнення сечового міхура при звичайному відвідуванні туалету, включаючи нічний час доби. В останньому триместрі вагітності, особливо перед пологами, позиви стають більш частими, обсяги урини істотно збільшуються, однак порції, що виходять за один раз при цьому скорочуються. На останніх тижнях гестації відходження урини суттєво утруднюється у зв’язку з сильним стисненням сечового міхура.

Чому періодично підтікає сеча при вагітності

Подібне явище можна досить легко пояснити. Перша причина – розслаблення м’язів, включаючи піхву, сечовий міхур. Це відбувається під впливом прогестерону, який починає активніше вироблятися перед пологами. У підсумку стримувати себе стає важче. Якщо м’язи промежини і так слабкі, то підтікання помітно зростає.

З плином терміну гестації напруга сечового міхура зростає. На нього тисне зростаюча разом з плодомматка, що призводить до стискання стінок органу і розслабленню його сфінктера.

З іншого боку, зростає кількість виділюваної рідини, відповідно, зростає кількість позивів в туалет, міхур регулярно переповнюється. Часто позиви в туалет виникають дуже різко, жінка навіть не встигає до нього дійти.

Нетримання може виникнути навіть на ранніх термінах вагітності і іноді розцінюється як один з перших ознак вдалого зачаття. У другому триместрі це явище зустрічається рідше, але все ж іноді діагностується. У більшості випадків страждають жінки на останніх місяцях, коли сечовий міхур відчуває найбільші навантаження. До того ж сеча може підтікати при ворушіння малюка.

Проблема посилюється при неправильному передлежанні плода, наприклад, косому або поперечному, а також при його великих розмірах. У групу ризику потрапляють жінки, які не відрізняються фізичною витривалістю, тобто малоактивні, а також вже народжували і ті, хто нещодавно переніс пологи. В останньому випадку м’язи просто не встигають відновитися після попередньої вагітності.

Як усунути підтікання сечі, яке виникло під час вагітності?

Так як подібне явище – тимчасове і має фізіологічну етіологію, специфічної терапії не передбачається. Винятком стають тільки інфекційно-запальні процеси, які включають цей стан в свою симптоматику. При бажанні чхнути, покашляв, треба прикривати рот. Це дозволить знизити тиск на діафрагму і міхур. У положенні стоячи потрібно злегка нахилитися вперед, трохи зігнувши ноги в колінах.

Багато вагітні практикують обмеження количествапотребляемой рідини, побоюючись
посилення проблеми. Однак це може негативно позначитися на стані жінки і її дитини. Щодня потрібно випивати до півтора літрів звичайної води, якщо, звичайно ж, немає протипоказань, наприклад, набряків.

Однак увечері можна спробувати себе трохи стримуватись, але не відмовлятися від напоїв повністю. Лікар може порекомендувати використання допологового бандажа.

Це виріб дозволить знизити навантаження на хребет, поперек, внутрішні органи, включаючи мочевыделительнуюсистему. Не можна в цей період піднімати тяжкості, навіть якщо підтікання сечі відсутні.

При відчутті неповного випорожнення можна спробувати один ефективний прийом: під кінець процедури трохи нахилитися вперед. Це дозволить випорожнитись по максимуму. Ах, не варто терпіти і стримувати себе.

Що стосується рецептів народної медицини, то в період виношування застосовують такі тільки за призначенням лікаря, так як нешкідливі в звичайний час трави зараз можуть становити небезпеку. Варто зазначити, що існує багато рослин, які допомагають впоратися з цією проблемою, але попередньо варто проконсультуватися з гінекологом з приводу доцільності їх застосування.

Чому потрібно виконувати вправи від нетримання сечі

Всесвітньо відомі вправи Кегеля допоможуть повернути тонус м’язів промежини і, відповідно, позбутися від проблеми. Гімнастика передбачає кілька вправ, які дозволені для застосування в період виношування дитини. Наприклад, в цей період допустимі такі тренування: почавши спорожнятися затримують струмінь на деякий час, а потім продовжують до кінця, але з натиском. Але перш ніж приступити до гімнастики, потрібно переконатися, що подібне дозволено під час вагітності. Краще проконсультуватися з ведучим вагітність лікарем.

В іншому ж, коли підтікає урина, потрібно лише дотримуватися гігієни, своєчасно міняти нижню білизну або прокладки. Варто відзначити, що трусики повинні бути зроблені тільки з натуральних тканин. Прокладки краще використовувати в крайніх випадках, наприклад, при виході в місто. Це обумовлено тим, що подібні засоби гігієни сприяють розвитку молочниці, кольпіту і інших захворювань гінекологічної сфери, що вкрай небажано в положенні.

Нетримання сечі або підтікання вод?

Патологічне нетримання відрізняється від підтікання урини у вагітних скромними виділяється порціями. Аналогічним чином підтікають і навколоплідні води. Перше не є небезпечним станом. У цій ситуації потрібно тільки більш ретельно стежити за інтимною гігієною. Однак у другому случаенеобходима медична допомога.

Коли сеча починає підтікати, присутня її характерний запах і колір, хоча виділення з’являються в незначних кількостях, але розпізнати їх практично завжди не становить праці. Коли спостерігається поступове відходження навколоплідних вод, то рідина абсолютно безбарвний і не має запаху. У цій ситуації можна самостійно ставити собі діагноз. При першій же можливості потрібно звернутися на консультацію. При необхідності після гінекологічного огляду лікар направить на додаткові дослідження і дасть рекомендації в залежності від діагнозу.

Фізіологічне нетримання сечі проходить самостійно через кілька місяців після появи дитини. В іншому випадку необхідно звернутися за допомогою до фахівця.

Залишити коментар