Причини коричневих виділень перед місячними

Одним з індикаторів жіночого здоров’я є менструація. Якщо вона приходить вчасно, протікає безболісно, мазанина перед місячними або після них відсутня, секрет не має неприємного запаху – значить, проблем з гінекологічними органами не є.

Якщо ж маже поза циклу, але вони не починаються, жінки починають турбуватися, що відбувається? Особливо напружує зміна кольору природного секрету на коричневий – це явно вказує на домішку крові. Чому перед місячними може мазати коричневим, і вимагає подібний стан лікування?

Чому перед місячними виникають коричневі виділення, що мажуться

Класифікують захворювання, при якому секрет стає коричневим, залежно від стану жінки.

На самому початку вагітності це явище не є небезпечним симптомом. При впровадженні ембріона в матку може виділитися кілька крапель згорнулася крові, так як під час імплантації ушкоджуються судини.

Жінка в цей період – якщо не скористалася тестом – ще й не здогадується про зміну статусу.

Під час вагітності такі ж виділення вже є небезпечними – вони свідчать про відторгнення плоду. Необхідно негайно звертатися до лікаря. В даний час процес відторгнення, який ще 10-15 років тому вважався незворотнім, можливо зупинити. Якщо жінка при перших коричневих краплях на білизну звернулася за медичною допомогою, вагітність вдається привести до благополучного завершення.

У жінок можуть з’являтися коричневі виділення після статевого акту. Це може свідчити про деяке захоплення процесом – слизова травмується під час коїтусу, і бути симптомом ерозії шийки матки або запального процесу гінекологічних органів. Такий стан також вимагає звернення до гінеколога – запалення несприятливо позначаються на загальному стані репродуктивної системи, при ерозії існує ризик переродження клітин і появи злоякісного процесу.

Існують і інші причини, при яких виділення можуть стати коричневими.

 1. Використання гормональної контрацепції та біодобавок, містять естроген. В цьому випадку організм звикати до нових препаратів може близько 2-3 місяців, якщо ж процес адаптації триває довше, то дуже ймовірно – ліки не підходить, і курс лікування доведеться скасовувати;
 2. Виділення такого характеру можуть тривати 2-3 місяці після використання «швидкої допомоги» в контрацепції – «Постинора». Ударна доза гормонів значно порушує гормональний баланс;
 3. Зміна роботи ендокринної системи, порушення функції щитовидної залози;
 4. Після встановлення внутрішньоматкової спіралі – якщо на цей побічний ефект не звернути уваги, в подальшому може розвинутися ендометрит;
 5. Наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом;
 6. Зміна гормонального фону;
 7. Після травми статевих органів;
 8. Гінекологічні маніпуляції, які проводилися напередодні місячних;
 9. Зміна кліматичного поясу;
 10. Зміна режиму і раціону харчування, яке призводить до різкого скидання ваги;
 11. Стресові фактори, емоційні переживання.

Якщо маже коричневим перед місячними, причиною цього може виявитися статевий акт, який провели напередодні процесу. Менструація може на день-два затриматися, а кров’янистий секрет потроху буде відходити.

Також існують певні захворювання, одним із симптомів яких є тривала «мазанина» коричневим перед місячними. Їх варто розглянути детальніше, щоб – якщо неприємні симптоми з’явилися – не губитися і знати, які потрібні терапевтичні заходи, щоб усунути запальний процес.

Ендометріоз та ендометрит

Жінки вважають, що це аналогічні захворювання, однак вони мають різну етіологію, і їх лікують за різними схемами. Однак симптоматика дійсно схожа.

При ендометриті запалюється внутрішня оболонка матки, що надалі негативно позначається на репродуктивній функції – виносити плід стає важко, порушується впровадження і закріплення плодового яйця в порожнині матки. Етіологія процесу – впровадження патогенних мікроорганізмів.

Ендометріоз – це розростання епітелію за межами матки, яке виникає на тлі гормональних порушень. Погіршується стан при інфікуванні або гінекологічних маніпуляцій.

Симптоми захворювань – тягнуть болі внизу живота, що посилюються під час менструального циклу, мажучі коричневим виділення – місячні ніяк не починаються, а вони тривають, запори, метеоризм, накопичення рідини, болі під час статевого акту, неприємний запах секрету.

Втім, подібна симптоматика спостерігається при всіх гінекологічних захворюваннях. При ендометриті спочатку усувають утяжеляющие фактори – активність патогенних мікроорганізмів зупиняють за допомогою антибактеріальних препаратів, загального і спрямованого дії. При ендометріозі теж може знадобитися лікування антибіотиками, але в цьому випадку можуть обмежитися ліками місцевого застосування. Потім призначаються гормональні препарати, що відновлюють вироблення естрогену.

В обох випадках призначається вітамінно-мінеральний комплекс та імуномодулятори, підвищують загальний імунітет.

Поліпоз

При патологічному стані слизової матки – після ендометриту або гіперплазії ендометрія – на слизовій матки та цервікального каналу можуть з’являтися поліпи. Збільшують ризик їх розростання гормональні порушення і запальні процеси. Характерною симптоматикою поліпозу є міжменструальні виділення, що посилюються після фізичного навантаження або статевого акту, і тривалі рясні менструації.

Лікування: спочатку оперативне втручання – гінекологічне вишкрібання з видаленням новоутворень, потім протизапальна терапія, а в подальшому гормональні препарати.

Під час вискоблювання біологічний матеріал віддається для гістологічного обстеження, щоб виключити наступ злоякісного процесу.

Ерозії

Маже коричневим перед місячними після статевого акту при ерозіях шийки матки. Це захворювання легко діагностується під час звичайного гінекологічного огляду.

Усувають його з допомогою припікань різних видів. Спостережливу позицію лікарі вибирають тільки під час вагітності.

В інших випадках стан вимагає лікування, оскільки існує – нехай і мінімальний ризик озлокачествливания.

Біопсію роблять рідко – у більшості випадків достатньо перед оперативним втручанням здати аналізи на флору і цито-. Останній показник вказує на наявність змінених клітин.

При виявленні тканин з атиповою структурою припікання замінюють иссеканием патологічно пошкодженої ділянки шийки матки і приймається рішення про необхідність подальшого лікування.

Позаматкова вагітність

Чому ще можуть з’являтися коричневі виділення? Якщо вони темного, майже чорного кольору, то можна підозрювати ускладнення позаматкової вагітності.

Якщо тест показав вагітність, а загальний стан далеко до благополучного – внизу живота відчуваються тяжкість і біль, озиваються в спину, необхідно звернутися до гінеколога, не чекаючи настання терміну, при якому стають на облік.

Коли позаматкова вагітність виявлена на початковій стадії і розрив труби ще не відбувся, фалопієву трубу можливо зберегти, і надалі повторити спробу виносити дитину, звичайно ж, після лікування. Якщо в лікарні є відповідне обладнання, вчасно лапароскопічної операції видалити вдається не тільки ембріон, але і спайки, які заважали його нормальному впровадженню.

Виділення при позаматкової вагітності вказують на розрив труби.

Спровокувати коричневі виділення можуть інтенсивні фізичні навантаження, бурхливе статеве життя, запальні процеси в гінекологічних органах, «зачаївшися» статеві інфекції. Внеместруальные виділення вказують на те, що матка не змикаються щільно, а значить, підвищується ризик впровадження по висхідній патогенних мікроорганізмів, що викликають різні запальні процеси. Вологе середовище з домішкою крові – це відмінний фон для інтенсивного розвитку патогенних мікроорганізмів.

Не варто відкладати надовго візит до гінеколога. Чим раніше вдасться виявити захворювання, тим більше шансів від нього позбавитися.

Залишити коментар