Причини болю в спині, під лопаткою праворуч

Не можна очікувати від лікаря, озвучивши скаргу: «З’явилася справа біль між лопаткою і хребтом», – що він тут же точно поставить діагноз і призначить лікування, після якого всі «відразу пройде». Занадто багато причини можуть викликати цей симптом.

Діагноз встановлюється після опитування хворого, з’ясування додаткової симптоматики і ретельного планового обстеження. Тому перед тим як піти до лікаря, варто проаналізувати відчуття, на фоні яких з’являється біль у спині праворуч.

Причини болю в лопатці праворуч: захворювання кісткової системи та опорно-рухового апарату

Якщо виникли болі в спині, незалежно від локалізації, в першу чергу підозра падає на остеохондроз. Дегенеративні процеси в грудному відділі хребта, що супроводжуються больовими синдромами, часто іррадіюють під праву лопатку. Викликає біль грижа міжхребцевого диска, сколіоз різної етіології.

Гостра біль після травми з’являється при порушенні цілісності кістки лопатки.

Травма досить рідкий і з’являється після прямого удару – згідно з анатомічною будовою кістку лопатки одна з найміцніших в організмі.

Якщо перелом не зачіпає суглоб, то в руку біль не віддає, поширюючись в підлопаткову ділянку. Будь-який рух або вдих викликають хворобливість, але температура підвищується незначно.

При попаданні інфекції гематогенним або лімфогенним шляхом у лопатці можуть розвиватися інфекційні процеси – наприклад, туберкульоз або остеомієліт. Можливість розвитку запального процесу підвищується, коли рана розташована в області лопатки – сусідні тканини розплавляються і гнійний вогнище розростається. Даний процес супроводжується загальною слабкістю, підвищенням температури.

Онкологічні процеси в цьому кістковому освіту зустрічаються рідко, однак можлива поява наступних онкологічних захворювань:

 • саркоми Юїнга;
 • остеоїд-остеоми;
 • хондросаркомы;
 • ретикулосаркоми.

Причини подібних новоутворень – аномалії внутрішньоутробного формування, під час яких виникають патології хрящової тканини.

При переломах ребер у правій частині спини ззаду з’являється біль під правою лопаткою.

Кісткові уламки або порушення цілісності ребер у цьому випадку промацуються при пальпації, припухлості над переломом, почервоніння шкіри та утворення гематоми можуть не візуалізуватися.

Тупий біль у спокійному стані і гостра при зміні положення тіла, що локалізується в міжребер’ї – характерний симптом міжреберної невралгії. Її можуть викликати остеохондроз, провокуючий защемлення нервових корінців, і вірусна нейроінфекція – ганглинит. Якщо є додаткові ознаки – пупиришки, то швидше за все це оперізувальний лишай.

Лікують захворювання противірусними засобами, так як його провокує вірус герпесу. Біль віддає в усі області спини, концентруючись вздовж хребта.

Хвороби органів дихання

Біль при вдиху справа під лопаткою з’являється при пневмонії, плевриті, при периферичному раку легені.

Додаткові симптоми: кашель, підвищення температури, при огляді прослуховуються хрипи, під час перкусії виявляється притупленні звуку. Спостерігаються ознаки інтоксикації організму: слабкість, блідість шкірних покривів, запаморочення, нудота.

Рак легенів нерідко діагностують під час планових оглядів – його ознаки добре видно на рентгенівському знімку. Симптоматика проявляється на 2-3 стадії, коли вже з’являються метастази. Тому не слід нехтувати процедурою флюорографії – цей вид онкології вилікувати можна тільки на ранній стадії.

Захворювання органів травлення

Причинами болю в спині справа під лопаткою можуть бути печінкові або жовчні коліки. Це класичний симптом даного стану. Біль віддає в руку, шию, підключичну область.

Додаткові ознаки, які вказують на характер нездужання:

 • метеоризм;
 • нудота;
 • блювання;
 • розлади стільця.

Кольки можуть виникати при загостренні жовчнокам’яної хвороби – коли конкременти з жовчного міхура впроваджуються в жовчні протоки і перекривають відтік жовчі. При панкреатиті в стадії загострення хворобливі відчуття також віддаються в праву лопатку, однак цей симптом виникає після появи основних ознак хвороби – підвищеного метеоризму, проносу або запору, нудоти, блювоти.

Загострення хронічних захворювань органів травлення – печінки, жовчного міхура та підшлункової залози) найчастіше відбувається внаслідок порушення харчового режиму, при зловживанні алкоголем, жирної і пряною їжею, з гострими приправами.

При ускладненнях виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки – якщо виразки розташовані на задній стінці цих органів – в правій лопатці виникає біль, що віддає в руку. Але такий симптом виникає досить рідко.

Набагато частіше болючість в підлопаткових області викликається ускладненням виразкової хвороби – поддіафрагмальний абсцесом. Він з’являється після прориву виразки.

Поддіафрагмальний абсцес також може сформуватися після різних операцій на органи черевної порожнини. Гнійник, який утворюється між печінкою і областю діафрагми, що викликає загальну інтоксикацію організму, температура підвищується, розпираючий біль, що підсилюється на вдиху.

В деяких випадках крім дискомфорту при диханні, выражающемся в хворобливих відчуттях в області лопаток, абсцес себе ніяк не проявляє, поки не збільшиться до розмірів, при якому буде тиснути на навколишні тканини.

Серце

Хоча сам орган зміщений ближче до лівої лопатки, однак відчуття дискомфорту відчувається також в підлопаткових області праворуч. Додаткові ознаки: тахікардія або уповільнення серцевого ритму, задишка, артеріальна гіпертензія, хворобливі відчуття в області серця – іноді виражаються незначно. Якщо є підозри на патологію серцево-судинної системи, необхідно терміново звертатися до кардіолога.

Іноді при ЕКГ обстеженні виявляється інфаркт міокарда, який перенесли «на ногах». В подальшому це може викликати серйозні ускладнення.

Нирки

При загостренні сечокам’яної хвороби можуть виникати ниркові кольки. Якщо камінь закупорює правий сечовід, розтягуються балія й чашечки правої нирки. Гостра біль в цьому разі поширюється по правій частині живота, віддається практично у всі області спини праворуч.

Додаткові ознаки загострення:

 • нудота;
 • прискорене сечовипускання;
 • крапельне виділення сечі темного кольору;
 • висока температура – до 39?С.

Шкіра

Травми шкіри в області правої лопатки, фурункульоз, міжм’язові або підшкірні абсцеси – всі ці захворювання викликають гострі хворобливі відчуття. Ці стани візуалізуються досить просто: під шкірою або на її поверхні з’являються набряки або гнійні вогнища, ущільнення, порушення цілісності епітелію.

Лікування болю під лопаткою

Для лікування різних запальних і дегенеративних процесів використовуються різні терапевтичні схеми, зміст яких залежить від локалізації патологічного процесу, тяжкості загального стану і клінічної картини захворювань. Єдине загальне захід для всіх випадків – використання анестетиків або анальгетиків для усунення болючості.

Тому при появі болю в області правої лопатки потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Розтирання і зігрівальні процедури, до яких зазвичай вдаються при болю в спині, не допомагають при захворюванні органів травлення або серцево-судинної і дихальної системи, а тільки можуть викликати погіршення загального стану.

Чим раніше буде поставлений діагноз, тим легше буде усунути дискомфорт.

Залишити коментар