Пресована шкіра – якісна новинка або замаскований кожзам

Один з найбільш популярних запитань у магазинах із сумками та взуттям, чи є ця шкіра натуральної чи це підробка з шкірозамінника? Часто навіть досвідчені фахівці не можуть так відразу відповісти на таке питання. Але як же все-таки відрізнити пресовану шкіру від натуральної?

Що являє собою пресована шкіра

Абсолютна більшість людей, перебуваючи в ролі покупців, хоче отримати виріб високої якості, але в ціні дешевше.

Але, як показує практика, зрозуміти ціноутворення значно легше, ніж переконатися в належній якості, особливо якщо фірма виробник нова або товар зроблений з невідомого матеріалу. Найбільше це стосується, звичайно ж, взуття.

В останні сезони на ринках і в магазинах у великій кількості стала з’являтися недорога взуття китайського виробництва з новомодної «пресованої шкіри».

Продавці одразу ж позиціонували її як натуральну шкіру. Не будучи фахівцем, при вигляді новинки покупець візьме товар, будучи в повній упевненості що купує взуття високої якості.

Жорстока правда проступить швидко – вже через місяць активної шкарпетки таке взуття покриється сіткою тріщин, а ближче до двох-трьох місяців, як показує практика, лопне на згині. Це до питання про те, наскільки можна вважати надійною пресовану шкіру.

Натуралку виготовляють з цілих шкурок, знятих з тварин. Для того, щоб отримати з необробленої шкіри готовий матеріал доведеться провести більше п’ятдесяти технологічних процесів і маніпуляцій, в ході яких ретельно бережуть її природну структуру.

На виході отримують міцний, стійкий, повільно изнашивающийся матеріал з прекрасними гігієнічними якостями. А що ж таке пресована шкіра для взуття? Лише матеріал, який утворюється під високим тиском з останніх відходів натуральних матеріалів. На цьому будь-яке подібність припиняється, а залишаються тільки відмінності.

Розглянемо конкретно що ж таке пресована шкіра для сумок або взуття

  1. Найголовніша складова, застосовувана при виробництві такого матеріалу, — це маленькі обрізки і лоскуточки, стружка, пил від розрізів і всякі відходи, які залишаються після обробки і розкрою шкіри.
  2. Друга складова — синтетичне сполучна волокно. Воно може бути зроблено з будь-якого матеріалу синтетичного походження: поліефір, поліамід, поліетилен. При високих температурах вони плавляться і склеюються між собою.
  3. Третя складова — синтетична термопластична смола. Її додають для додаткового кращого склеювання та ущільнення волокнистої структури виробу.

Спочатку шкіряні відходи дрібно рубають на грануляторе. Потім суміш найдрібніших волокон відокремлюють від околоволоконных продуктів. На третьому етапі вмішують в склад синтетичне сполучна волокно, термопластическую смолу та інші синтетичні компоненти. Потім на спеціальній прес-апараті це все перетворюється в плоский, тонкий лист.

Наступне на черзі — просушування листа в спеціальній печі. Нарешті, висушений лист пресують ще раз при температурі вище точки плавлення смол на 17-20 пунктів, протягом хвилини. При такому впливі смола розтоплюється і просочує повністю волокнисту структуру, пов’язуючи її між собою. Після всіх цих маніпуляцій та пості того як це все охолоне і виходить ця кожеподобная матерія, яку звуть «пресованої». Потім залишиться лише зробити красиву обробку.

Як відрізнити пресовану шкіру від справжньої або від шкірозамінника

Перше, на що варто звернути свою увагу на речі з натуральної шкіри повинна бути прикріплена або приклеєна спеціальна бирка з інформацією. В ній зазначена країна виробника, спеціальний значок (він повинен повторювати малюнок на самому виробі), на пресованої ж буде прикріплений просто ромб з такої ж тканини. Крім наклейок і бирочек можна знайти ярлички з фразами: «Genuine Leather», «Echtes Leder».

Ще одна важлива відмінність — унікальний, особливий запах, його можна прирівняти до запаху хороших дорогих парфумів. Продавці теж прекрасно знають цю «фішку» і тому частенько в магазинах спеціально використовують різні аромати, щоб обдурити нюх дорогих покупців.

Наступний момент — хороша вичинка відрізняється від штучної шкіри своєю м’якістю, неломкостью, однорідної структури (малюнок абсолютно завжди повинен бути видний і бути однаковим по всьому виробу), кольором і товщині (виняток може бути лише тоді, коли за Гостом проходить ущільнення матерії). Пори на пресованому виробі абсолютно однакові і знаходяться у суворому неприродном порядку, а пори натуральні розміщуються довільно.

Ще один атрибут — зрізи. Спробуйте відшукати, в цьому виробі це буде зробити досить проблематично так як вони всі завжди заховані. Якщо ви углядите в шві текстильну основу (тканину і стирчать нитки), абсолютно точно, що перед вами справжній шкірозамінник. Не потрібно орієнтуватися на зріз стрічки, який закриває блискавку або застібку, часто саме туди спеціально вкладають натуралку для відводу очей.

Тепер гарненько і пильно огляньте шви: край запаяний, прямий і плоский, це говорить про те, що перед вами «прес».

Натуральне виріб завжди проводиться з великим, злегка загорнутим, підігнутим краєм.

Ще одна маленька хитрість, яка допоможе вам відрізнити підробку: піднесіть до башмака запальничку (але, щоб про це не дізнався продавець, часто за таке можуть змусити сплатити виріб!), натуралка не загориться і не спалахне, а просто повільно тліти.

Прес само швидко перетворитися на труху. Що говорить про те, що при високій вологості таке неякісне виріб просто втратить весь свій товарний вигляд всього лише через тиждень.

Ще один варіант — капніть на шкіру водою. Якщо швидко вбралася і потемніла, то стовідсотково перед вами натурпродукт, якщо немає — кожзам.

І в ув’язненні, доторкніться до виробу долонями. «Правильна» шкіра швидко нагріється і віддасть своє тепло ваших рук, а кожзам так і залишиться холодним.

А головне пам’ятайте, занадто дешеве виріб не може бути з натуральних матеріалів. Краще всього вибирати модні і якісні вироби у фірмових магазинах взуття та сумок з хорошою репутацією. І тоді покупка прослужить вам дуже довго.

Залишити коментар