Правила догляду за агрусом

Якщо ви хочете домогтися багатого врожаю агрусу, важливо правильно стежити за цим чагарником. Як доглядати за агрусом? Весь процес можна розбити на кілька етапів, починаючи від первинної висадки ранньою весною або восени до обробки після плодоношення і підготовки до зими.

Правила посадки

Запорукою успішного розвитку будь-якої рослини є правильна його висадка в грунт. Те ж саме стосується й аґрусу. Ця рослина відноситься до чагарниках і плодоносить приблизно в середині літа. Його ягоди мають приємний солодкий смак, іноді з невеликою кислинкою. Саме тому, а також завдяки різноманітності сортів його так люблять вирощувати на присадибних ділянках.

Щоб рослині було комфортно, важливо правильно вибрати місце для його висадки. Краще за все вона відчуває себе на відкритій місцевості, де багато світла і тепла, але при цьому відсутні прямі палючі промені. Відстань між кущами має бути достатнім для того, щоб надалі їм було куди рости і формувати крону.

Також зверніть увагу на сусідство з іншими рослинами аґрусу. Його можна розміщувати поруч зі смородиною, малиною та іншими невисокими культурами. А ось пишні дерева можуть створити затіненість, що небажано в цьому випадку.

Висаджувати молодий кущ найкраще навесні. Так, на період його адаптації до ґрунті випаде тепла погода, що підвищує шанси на успіх. А ось зрілі екземпляри можна пересаджувати на нове місце в середині осені або ж відразу після збору врожаю.

Режим поливу

Також щоб розуміти, як правильно доглядати за саджанцями агрусу, важливо розібратися з питанням поливу. В цілому рослина любить помірну вологість. Так як оптимальним варіантом є його розміщення на сонці, слід використовувати допоміжні джерела надходження води, крім природних.

Краще всього застосовувати прикореневу технологію, щоб вода не потрапляла на листя і не поширювала різні захворювання.

Навесні аґрус в принципі не потребує воді, так як досить буває і талого снігу. Коли грунт прогріється і почне підсихати, можна приступати до справи. Влітку кількість поливів збільшується до одного в два дні при посушливій погоді. Правильно виконувати цю процедуру після заходу сонця, щоб не нашкодити рослині.

Особливо потрібно стежити за наявністю достатньої кількості води в період розвитку зав’язей. А ось приблизно за 2 тижні до збирання врожаю слід зменшити частоту поливу. Так, ви зможете домогтися дозрівання соковитих і насичених за смаком ягід. Надалі особливо старатися не варто, так як активна фаза вже пройшла, й рослина поступово переходить у стадію спокою.

Розпушування і добрива

При висадці важливо передбачити достатню відстань між кущами агрусу. Це обумовлено не тільки тим, що гілках потрібно місце для росту, але і необхідністю регулярного розпушування грунту. Рослина любить пухку грунт. Такі умови забезпечують хороше вбирання води і на проникнення повітря в грунт, що дозволяє корінню дихати.

Вперше потрібно ретельно розпушити землю ще навесні. Намагайтеся не сильно заглиблюватися, інакше ви ризикуєте пошкодити кореневу систему, що може призвести до погіршення росту або навіть загибелі рослини. Також після розпушування правильно буде зробити введення добрив.

Для агрусу можна використовувати натуральні матеріали: попіл, перегній, пташиний послід домашніх птахів, а також і мінеральні, синтетичні аналоги. Для того щоб добрива дісталися до коренів, потрібно проводити процедуру підгодівлі в комплексі з поливом.

До дозрівання врожаю потрібно рихлити землю під кущами приблизно кожні 2-3 тижні і вносити раз на місяць добрива. Після утворення майже дозрілих ягід на час слід обмежити збагачення грунту. Подальша підгодівля проводиться вже при закритті сезону.

Формування куща

У питанні, як доглядати за розрослися кущами агрусу, важливе місце займає формування положення гілок. Для цього потрібно проводити регулярну підрізування. Правильно робити це в період, коли рослина ще знаходиться в стані спокою, тобто навесні. Також цим можна зайнятися після збору врожаю, видаляючи паралельно виснажені і засохлі гілки.

Обрізка агрусу може здійснюватися різними способами:

  • Класика. Вибирається близько 5 найбільш сильних молодих пагонів. Вони повинні розходитися у різні боки, щоб не заважати один одному під час утворення зав’язей. Це стандартний варіант, який використовується в більшості випадків вирощування агрусу на присадибних ділянках;
  • Стланец. Якщо клімат відрізняється невисокими температурами, краще пустити паростки в ширину, а не у висоту. Для куща відбирають всього 2-3 гілки, так як при таких умовах середовища високі врожаї – це недосяжна мета;
  • Одноплечий кордон. Також можна використовувати метод, заснований на формуванні єдиного сильного втечі, якщо умови не сприяють утворенню великої кількості зав’язей. Гілка розташовується по центру, а від неї відходять дрібні відростки;
  • Двуплечий кордон. Цей метод підходить для планування великого врожаю. У цьому випадку від кореня пускаються дві гілки в горизонтальному положенні з бічними відростками по стовбуру, які розташовуються вертикально;
  • Шпалері. Основний принцип – висадка двох протилежних рядів на відстані 120-160 см один від одного. Так, ви не тільки створите умови для гарного урожаю, але і облаштуєте декоративність розташування чагарників.

Головний принцип догляду за кущами – виведення декількох сильних пагонів для плодоношення. Всі надлишки потрібно видалити під самий корінь.

Сезонний догляд

Щоб було простіше розподілити всі зусилля по догляду за агрусом, можна виділити сезонні направлення всіх процедур. В зимовий період і ранньою весною важливо подбати про утеплення рослини.

Якщо клімат нестабільний і відлиги змінюються різкими морозами, потрібно коригувати ступінь утеплення. Можна використовувати землю, плівку з отворами, ганчірки. Ближче до потепління проводиться обрізка. А землю обливають гарячою водою для боротьби з шкідниками і хворобами.

Як доглядати за агрусом теплою весною? Головне напрям – полив та обприскування. Вже в цей період рослина починає готуватися до формування квітів і зав’язі. Прорыхлите грунт і внесіть порцію добрив.

А ось як доглядати за агрусом вже влітку залежить від конкретних погодних умов. Тут потрібно контролювати ступінь поливу і періодично розпушувати грунт. Незабаром можна буде поласувати першими ягодами.

Як доглядати за агрусом після повного збору врожаю? Потрібно зібрати всі ягоди і почати підготовку до спокою. Цей етап догляду плавно переходить в осінній. Після того як трохи спаде спека можна обрізати зайві гілки і готувати рослину до зимівлі.

Можна зробити ще одну підгодівлю для того, щоб рослина набралося сил перед холодами. Як тільки кущ скине листя, це буде означати, що можна знизити полив до мінімуму і залишити рослину в спокої.

При правильному виконанні цих дій агрус буде радувати вас смачним урожаєм у великих обсягах.

Залишити коментар