Позбавляємося від сірчаної пробки у дітей за допомогою перевірених ліків і народних методів

У будь-людина у вухах утворюється спеціальний секрет, який називається вушною сіркою. Він захищає наші органи слуху від зовнішнього впливу бруду, бактерій і пилу. У нормі крихітні частинки пилу осідають, ущільнюються, висихають і поступово виводяться назовні разом з секретом.

Сірчані пробки – симптоми у дитини

Скупчення сірки у дитини у вухах часом провокує погіршення слуху. До речі, ущільнення нерідко з’являється через потрапляння води у вуха. В даному випадку сірчана втулка набрякає і збільшується, і в результаті повністю перекриває слуховий прохід.

Крім зниження слуху, дітей турбують:

  • нудота;
  • часті запаморочення;
  • безпричинна, здавалося б, головний біль.

Всі ці симптоми пов’язані з порушенням роботи знаходиться у внутрішньому вусі вестибулярного апарату. Дитина часто перепитує, смикається, якщо в кімнату хтось входить або кличе його – не чує.

Як прибрати з вуха дитини сірчану пробку

Ця недуга може існувати довгий час і не турбувати дітей. При попаданні води ущільнення починає розбухати, і батьки помічають, як малюк часто проявляє занепокоєння, а також намагається дістати щось зайве, що заважає йому вушка.

Якщо ви помітили дані симптоми, зверніться до дитячого Лора. Не можна діставати сірчану пробку гострими предметами – голкою, пінцетом, зубочистками. Ви можете поранити дитину або проштовхнути скупчення сірки ще далі. Затичка буде тиснути на ніжну барабанну пере

понку, і доставляти дитині біль. В цьому випадку негайно викликайте швидку допомогу.

Якщо сірчана закупорка добре видно, візьміть теплу грілку, обмотану м’яким рушником, і хворим вухом укладіть дитину на тепло на 20 хвилин. Сірка поступово почне самостійно витікати. Видалити залишки можна буде ваткою, змоченою в спиртовому розчині звичайної борної кислоти.

Якщо вушні пробки по краях виглядають засохлими, прогрівання не матиме позитивного дії. Краще відразу звертатися за допомогою до Лора, щоб досвідчений фахівець зміг її забрати.

Якщо дитина вже старше двох років, для позбавлення від проблеми можете використовувати краплі «А-Церумен», їх можна знайти в аптеці. До складу препарату входять активні речовини, які здатні збільшувати поверхневий натяг і, потрапляючи всередину скупчення сірки, розчиняють її, тим самим запобігаючи набухання. Ці краплі безпечні і не викликають роздратування. Акуратно закапайте їх у вухо, попередньо прогрів в долонях до теплого стану. Потримайте пару хвилин, а залишки бруду приберіть розчином борної кислоти.

Необхідно проводити дану процедуру, щоб повністю видалити закупорку, двічі в добу протягом 5 днів. Цей препарат істотно ефективніше поширених крапель на олії, які батьки часто застосовують у подібних випадках. Використовувати краплі «А-Церумен» потрібно тільки тоді, коли у дитини немає підвищеної чутливості вух або отиту. У цих випадках зверніться до лікаря.

Коли немає можливості відвідати лікаря, а дитину турбує вушна пробка, приймайте заходи будинку самостійно. Постарайтеся обережно прибрати сірчану пробку в домашніх умовах. У цьому випадку сходіть в аптеку і купіть спеціальні краплі, які потрібно закапати у вухо і дати дитині полежати на боці приблизно хвилину. Досить часто досить покласти малюка вушком на прогріте праскою рушник. Але якщо сірка і після прогрівання не випливає, спробуйте інший спосіб.

Прибираємо сірчану пробку за допомогою перекису водню

Буває і так, що пробка виходить занадто щільною, і промивання не дають результатів. В цьому випадку можна використовувати старий добрий метод – спробувати витягти її 3%-ний перекисом водню.

Для цього кілька крапель закапайте у вухо на 15 хвилин, щоб скупчення сірки раскисло.

В цей момент малюк може слухати шипіння і відчувати невелике печіння. Це нормально, значить, пробка розбухає.

Ну а якщо відчуття болю проявляються ще більше, то краще припинити домашню процедуру і все-таки звернутися до лікаря. З перекисом необхідно поводитися обережно, перетримка може викликати невеликі опіки.

Якщо все в порядку, після закінчення часу переверніть малюка на інший бік, і залишки пробки витечуть назовні. Якщо ні, то знову проведіть промивання.

Сірчану пробку необхідно витягти, інакше вона здатна спровокувати серйозні наслідки, наприклад, втрату слуху назавжди.

Залишити коментар