Позбавляємося від борошняних жучків швидко і назавжди: перевірені способи

Кожній господині, навіть самої охайною і делікатній не один раз доводилося зустрічатися з борошняними жучками, які нахабно господарюють у сімейних запаси борошна і круп. Іноді вони виявляються незабаром після придбання продуктів, але найчастіше ці неприємні комахи проявляють себе через деякий час, встигнувши при цьому заполонити всі кухонні шафи своїм потомством.

Звідки ж з’являються борошняні жучки, і чи є спосіб попередити їх розмноження у крупах і борошні?

Причини появи борошняних жучків

У народі цих шкідливих комах ще називають чорнотілки або хрущаки. Природно, самі по собі, з повітря, з’явиться в чистій кухні ці комахи не можуть. Їх джерелом стає борошно чи крупа, заражена яйцями борошняних жучків або навіть дорослими комахами.

Варто хоч одному з цих яєць потрапити в ємність з борошном чи крупою, і незабаром всі пакетики, коробочки і баночки, в які був вільний доступ, будуть заражені.

Жучкам борошняним хрущакам за смаком безліч продуктів, а не тільки крупи і борошно. В меню цих шкідників також входять наступні продукти:

  • макаронні вироби;
  • сухофрукти;
  • печиво;
  • ядра горіхів;
  • цукерки-карамельки.

В якості свого місця проживання ці жучки найчастіше вибирають матерчаті мішечки та коробки для круп. Також вони люблять жити в залишках борошна і круп, рассыпавшихся усередині шаф і прибраних господинею на швидку руку. Тому проводити генеральне прибирання на кухні необхідно регулярно, раз на місяць, як мінімум.

Способи боротьби

Як позбутися від борошняних жучків? Це питання хвилює кожну господиню.

Як показали досліди, хрущаки не здатні жити в дуже сухому приміщенні.

Так, якщо вологість в кухні знизити до 7-8%, вони просто вимруть. А ось з температурним режимом все дещо складніше, так як вони живуть в умовах кімнатної температури від 18 до 32 градусів.

У всіх кухонних шафках необхідно влаштувати ревізію, витрусити всі пакети і перемити банки. Доведеться викинути всі крупи, печиво або сухофрукти, в яких виявлені жучки, так як вживання в їжу вони вже не підлягають, більш того, вони можуть бути небезпечні для здоров’я. Тому навіть не варто пробувати вивести з круп борошняних жучків, як би шкода з ними розлучатися.

Борошно можна спробувати зберегти, для цього її потрібно просіяти через дрібне сито і прожарити в духовці для впевненості що ні один жучок не вижив. Жодних банок, коробочок і пакетиків з підозрілим вмістом в шафах залишитися не повинно!

Всі полички потрібно вимити мильним розчином і протерти зі всіх сторін дезинфікуючим засобом, наприклад, розведеною оцтовою есенцією або хлорним розчином. Всі ємкості для зберігання крупи і сипучих продуктів слід добре вимити і просушити.

Для того щоб боротьба з шкідниками була ефективної і повноцінної, після ретельного прибирання та усунення всіх джерел комах в будинку необхідно вжити заходів, які допоможуть позбутися від комах остаточно і запобігти їх повторній появі.

З цією метою рекомендується використовувати такі народні засоби боротьби з комахами:

  • розкласти по полицях в шафах невеликі ємності і подрібненим лавровим листом;
  • розвісити по кутах шаф гілочки сухої лаванди або ж використовувати лавандова олія, для просочення невеликих шматочків паперу, які також необхідно розмістити в шафках;
  • помістити у всі ємності з крупами неочищені зубчики часнику.

Ще одним способом боротьби з борошняними жучками є приготування особливих кульок. Готуються вони з цукрової пудри, бури і подрібненого на кавомолці пшона, змішаних в пропорції 1:1:1. Вимиті і продезінфіковані шафки слід застелити папером і розкласти кульки по кутах шаф. Періодично потрібно оновлювати.

Профілактика повторного появи

Кожна господиня сама вирішує, яким саме способом буде виводити борошняних жучків, однак, заходи профілактики залишаються незмінними і однаковими для всіх.

Самим дієвим і надійним способом є підтримка ідеального порядку в кухонних шафках, видалення порожніх пакетів від круп та інших продуктів і зберігання всього їстівного в герметично закритою тарі.

Всі придбані крупи необхідно перевіряти на наявність комах ще на ринку або в магазині. Для вірності можна їх перед приміщенням в банку для зберігання прогріти в духовці при температурі 50-100 градусів протягом 5-7 хвилин. У холодну пору року можна зберігати крупи в щільно закупореній тарі на балконі.

Всі кухонні поверхні повинні регулярно митися, а шафки очищатися від крихт і залишків їжі. Через місяць життя в режимі тотального і регулярного очищення, навіть ті, що вижили після прибирання, дезінфекції й обробки пахучими народними засобами жучки просто помруть з голоду.

Залишити коментар