Пов’язка на очі для сну: шиємо своїми руками!

Офіційною медициною давно доведено, що здоровий і міцний сон можливий тільки в повній темряві. Але її деколи буває непросто домогтися навіть у себе вдома, що вже говорити про тих випадках, коли доводиться спати в дорозі або будь-яких інших дискомфортних умовах?

Кому потрібна накладка на очі?

З-за низької якості сну знижується працездатність, з’являється апатія і втома, причому не має під собою ніяких інших причин.

Якщо вам доводиться ночувати в місцях, які непридатні для міцного здорового сну через свою високої освітленості і гучності, на допомогу вам прийде маска для сну і беруші. І якщо з другим пристосуванням все ясно, оскільки придбати його можна в будь-якому магазині товарів для дому та побуту, то перший знайти в наш час не так просто, як хотілося б.

Пов’язка на очі для сну раніше традиційно видавалася в літаках всім пасажирам тривалих рейсів, які припускають нічний переліт.

Сьогодні це вважається привілеєм першого класу, а звичайним людям доводиться купувати подібні девайси самостійно. А якщо ви не знаходите даного пристосування магазинах, можна спробувати зробити його своїми руками.

Навіщо взагалі потрібна пов’язка на очі для сну, і чи не заважає вона людині? Як ми вже говорили, вона годиться в тих випадках, коли доводиться спати в освітленому або частково освітленому приміщенні. Деякі люди володіють особливою чутливістю до цього фактора, і заснути для них у таких умовах просто не представляється можливим. Якщо ви входите до їх числа, спробуйте це пристосування, щоб гарантовано мати здоровий міцний сон у будь-яких зовнішніх умовах.

А зробити таку пов’язку на очі для сну своїми руками зовсім нескладно, ніж ми і пропонуємо вам зайнятися. Ще один бонус такого рішення – оригінальність і неповторність готового виробу, адже ваша маска буде виглядати так, як того хочете ви!

Чому варто використовувати нічну пов’язку?

Навіщо і кому потрібна маска для сну?

В першу чергу, це виріб стане особливо актуальним для любителів подорожей. На жаль, туризм має не тільки очевидні переваги, але і об’єктивні недоліки. Деколи люди, повертаючись з відпустки, скаржаться на те, що після нього необхідний інший відновлювальний відпустку. І пов’язано це в основному з недосипанням в дорозі.

Як правильно називається пов’язка на очі для сну?

Американці називають таке пристосування словом «blindfellen» («блайндфеллен»), однак вам зовсім необов’язково називати її «рідною» словом при покупці в аптеці або спеціалізованому магазині. Достатньо озвучити продавцю, що саме вам потрібно, і які цілі ви переслідуєте.

Зазвичай такі пристрої можна зустріти у великих фармацевтичних мережах, або, рідше, – у звичайних супермаркетах. До речі, пристосування використовується не тільки здоровими людьми, але і пацієнтами з серйозними офтальмологічними патологіями. Особливо в період активного відновлення зору – наприклад, після лазерного відновлення та інших операцій.

Здоровому сну можуть перешкодити наступні явища:

 1. Фари автомобілів, що їдуть по зустрічній смузі руху (зазвичай з такою проблемою
  стикаються пасажири в автомобілях і автобусах, які їдуть на тривалі відстані);
 2. Світло вуличних ліхтарів, розташованих безпосередньо біля ваших вікон квартири або будинку;
 3. Яскраве світло місяця вночі в безхмарному небі (більшість людей не відчувають при цьому дискомфорту, проте особливо світлочутливі особистості можуть довго мучитися безсонням навіть з такої банальної причини);
 4. Світло ліхтарів, що проносяться за вікнами поїзда;
 5. Сонячний ранковий світло, особливо в літній час.

Якщо ви часто стикаєтеся з перерахованими проблемами, пошити маску для сну обов’язково варто. Адже позбавляти себе якісного сну – небезпечно і неприпустимо, особливо якщо ви відпочиваєте. А людям, яким доводиться постійно перебувати в дорозі з обов’язку служби, це зовсім необхідно, адже у них часто трапляються важливі зустрічі саме після таких «безсонних ночей».

Викрійка такого виробу гранично проста, і ви зможете зшити його, навіть якщо раніше взагалі не практикували нічого подібного. Словом, зробити маску зможе навіть дилетант, далекий від крою та шиття, і не має в своєму будинку спеціального швейного обладнання.

Матеріали та інструменти, які знадобляться вам

В процесі виготовлення маски для сну вам будуть потрібні певні матеріали та інструменти, які можна знайти вдома або попередньо придбати в спеціалізованому магазині.

Стандартний розмір маски – 19,5 х 19,5 див. Тому розраховуйте кількість потрібного матеріалу, виходячи з нього.

Вам знадобиться:

 • Базовий матеріал – бавовна, ситець, фланель (ми рекомендуємо вам використовувати атлас, оскільки він неймовірно приємний на дотик і дуже естетично виглядає зі сторони);
 • Флізелін;
 • Фліс або фланель для внутрішнього шару пов’язки;
 • Резина (з неї буде виготовлена деталь, яка кріпить маску на голові);
 • Будь-які оздоблювальні матеріали – мережива, стрічки, бісер, гіпюр (якщо ви шиєте маску для чоловіка або будь-якого іншого чоловіка, цей пункт можна виключити);
 • Лекало (шаблон, розкреслений і вирізаний з картону).

Викрійку пов’язки на очі для сну слід робити саме за лекалом. А для того, щоб виготовити його, вам потрібно попередньо розкреслити форму майбутньої маски на картоні або будь-який інший щільному папері, вирізати шаблон канцелярським ножем.

Покроковий процес виготовлення маски для сну

Отже, якщо ви вже впоралися із шаблоном, саме час приступити до повноцінного виготовлення вашої майбутньої пов’язки для сну. Викрійка даного виробу не відніме у вас багато часу і сил, однак ви повинні діяти акуратно, щоб ваша маска вийшла рівною і красивою.

Як поетапно пошити маску на очі для сну:

 • З основної тканини виріжте два рівних за розмірами прямокутника. Вони повинні бути трохи більше, ніж деталі маски на вашому шаблоні;
 • Змалюйте деталі маски за шаблоном обмилки або олівцем (як вам зручніше);
 • Виріжте тканина по накресленої схеми звичайними кравецькими ножицями або канцелярським ножем (також вибирайте інструмент по своїй зручності, щоб вирізати акуратно, без зазубрин і ниток);
 • Не забудьте залишити припуск на шви;
 • Флізелін також обробіть подібним способом – він потрібен, щоб готова пов’язка не втрачала форми;
 • З флісу також виріжте аналогічну деталь, але врахуйте, що вона повинна бути менше основних деталей на 5 мм з усіх боків, щоб нормально розташовуватися посередині;
 • Щоб «вгадати» з довжиною гумки, бажано попередньо заміряти обсяг власної голови (або голови того, на кого ви шиєте маску). Врахуйте, що гумка ні в якому разі не повинна перетискати і здавлювати шкіру – вона призначена тільки для фіксації маски на очах!;
 • Зшийте всі деталі маски, включаючи основну тканину, підкладку і флізелін і не забуваючи відступити місце для гумки;
 • Потім обробіть гумку – її також можна обшити атласом у вигляді збірного «паска»;
 • Всуньте гумку в залишені отвори і пришийте;
 • На передній поверхні маски нашийте мережива або будь-які інші декоративні елементи, які були обрані вами раніше;
 • Маска готова, і ви можете почати тестувати її прямо цієї ночі!

Ви можете шити з допомогою машинки, або руками. Але врахуйте, що у другому випадку вам знадобиться гранична акуратність, щоб шви вийшли рівними і однаковими за розміром. «Поясок» для гумки зшити вручну навряд чи вдасться, але якщо вам хочеться хоч якось прикрасити його, спробуйте зробити гіпюрову обрамлення.

Декорувати готові пов’язки можна вишивкою, стразами, паєтками. Деякі воліють виготовляти такі вироби на подарунок, тому роблять іменні та жартівливі маски. Якщо у вас достатньо розвинена фантазія, дайте їй волю і зшийте для себе щось унікальне! Ви також можете додатково виготовити спеціальний мішечок для вашої нової «помічниці», щоб тканина не припадала пилом і не забруднювалася при перевезенні. Чохол також можна виготовити своїми руками, і це буде ще простіше.

Нехай цей аксесуар корисний і приємний скрасить ваше подорож і нейтралізує його незручності!

Залишити коментар