Чи потрібен йодофол при вагітності?

Всіх жінок планети об’єднує одне загальне призначення – зачати, виносити і народити на світ потомство. Виконанню цього завдання сприяє три основних фактора: правильне харчування, здоровий спосіб життя та відмінне стан здоров’я в цілому. До глибокої скорботи, у майбутніх матерів нашого століття зовсім немає часу на турботу про себе і повноцінної підготовки до вагітності, тоді як роль її планування справді величезна.

Уявіть собі, яку належить витримати навантаження організму, як глобальна буде гормональна перебудова, і яким повинен бути новий обсяг поживних речовин, які потрібні тіла матері і росте всередині неї плода.

Важливість підготовчого періоду

Якщо вірити лікарських дослідженнями, то вагітній жінці потрібно на 25% більше мінералів і вітамінів, ніж до запліднення, тоді як потреба в залозі і фолієвої кислоти і зовсім зростає в 2 рази! Звідки взяти таку кількість мікроелементів?

Спочатку їх нестачу реально покрити за рахунок регулярного споживання морепродуктів, риби, зелені, смородини чорних сортів і лісової суниці, помідорів, моркви, горіхів і авокадо, у яких є максимальна концентрація йоду і фолієвої кислоти.

Але, знову ж таки, такі продукти часто стають недоступними середньостатистичним громадянам силу своєї сезонності або дорожнечі.

Та й екологічний фактор не варто випускати з уваги, оскільки забруднені земля, повітря і вода роблять більшість продуктів небезпечними для вживання жінками в положенні.

У такій ситуації майбутнім матерям і приходять на виручку аптечні різновиди мінеральних і вітамінних добавок, одним з яких є препарат йодофол. Про те, наскільки він важливий, безпечний і в принципі придатний до вживання, і піде мова в даній публікації.

Кислота і йод: навіщо і чому?

Фолієва кислота являє собою різновид водорозчинного вітаміну типу, що входить в групу В. Оскільки він активно бере участь у виробництві нуклеїнової кислоти, то його важливість для загального розвитку захисної і кровоносної системи людського тіла безцінна.

Як показує статистика, переважна більшість вагітних усього світу стикаються з
діагнозом під назвою «гіповітаміноз», що означає брак фолієвої кислоти. Причин його виникнення – маса, але майже всі вони зводяться до поганої якості вживаних продуктів та їх невірному приготування, в ході якого знищується левова частка вітамінів групи В.

Варто зауважити, що подібна тенденція спостерігається досить давно, що змусило вчених шукати шляхи отримання синтетичного аналога фолієвої кислоти. У підсумку в 1941 році її вперше витягли з шпинатній зелені, а ще через 4 роки перетворили на препарат, придатний до масового використання.

Що стосується йоду, то тут все набагато серйозніше. Цей елемент не виробляється людським організмом, і тому повинен надходити до нього з їжею, причому щодня, і в певному обсязі.

Його нестача в період виношування плоду може пояснюватися багатьма причинами, а саме:

  • недосконала система профілактики і планування зачаття;
  • погана екологія;
  • дисфункція щитовидної залози;
  • неповноцінне харчування.

Основні ризики

Враховуючи все, що написано вище, стає зрозуміло, чому при плануванні зачаття і в процесі виношування плоду акушери і гінекологи все частіше раджу брати йодофол.

Майбутнім матерям варто розуміти, що недотримання подібного припису загрожує серйозними ускладненнями, такими, наприклад:

  • Передчасне дозвіл від тягаря;
  • Недокрів’я у жінки і плоду;
  • Аномальний розвиток дитини всередині утроби;
  • Брак описуваних елементів – прямий шлях до дефектами нервової системи зародка, уповільненому формуванню його кісток і легенів, патологія органів слуху і дисфункцій мозку голови;
  • Обмежений розумовий і психомоторний розвиток, яке стає результатом гіперактивності і брак уваги у зростаючого малюка;
  • Поява зобу, причому воно можливе як у матері, так і у ще не народженої дитини.

Щоб все це обійшло вашу сім’ю стороною, фолієва кислота повинна надходити в організм вагітної в кількості не менше 400-800 мкг, тоді як йоду потребуватиме 150 (як для звичайної людини), а вже 200 мкг. Таким вимогам відповідають далеко не всі препарати, присутні на вітчизняному ринку, і одним з таких і є йодофол, який призначається при настала або планованої вагітності.

Відомості про медикаменту

Йодофол вважається біологічно активною добавкою, рекомендованої при плануванні вагітності, виношування плоду або його вигодовуванні грудьми. В одній таблетці вміщується добова доза йоду і фолієвої кислоти, яка необхідна організму матері та її дитини.

Нешкідливість і результативність регулярного вживання йодофола мають клінічні докази. Наприклад, дослідження показали, що саме від нього в 8 разів знижується ймовірність викидня, ненормальних змін у гормональному фоні і неприродних процесів, що стосуються нервової трубки плода, патологій його розвитку та інших аномалій всередині утроби.

Знову ж, прийом препарату не позбавляє жінку від потреби правильно і повноцінно харчуватися, дотримуватися режими сну, відпочинку і активності, відмовлятися від шкідливої їжі, алкоголю та модифікованих продуктів.

Наостанок варто зауважити, що не потрібно приймати йодофол без погодження з спостерігає вагітність лікарем, яким би корисним і безпечним ні здавався препарат. Так, його протипоказання та побічні ефекти незначні, але надлишок йоду і фолієвої кислоти теж не принесе користі.

А тому доцільність вживання медикаментів повинна бути доведена шляхом здачі аналізів і спостережень за процесом виношування.

Здоров’я вам і вашому майбутньому малюкові, вдалої вагітності і легких пологів!

Залишити коментар