Постійне запаморочення – причини, симптоми і методи позбавлення

Багатьом з нас знайомі симптоми, що супроводжують запаморочення – запаморочення притаманне відчуття того, що всі предмети обертаються навколо тіла людини, або ж він сам обертається навколо власної осі.

Крім того, досить часто такий стан супроводжується зниженням слуху, шумом у вухах, можуть бути нудота і напади блювоти.

У більшості випадків подібні відчуття виникають у людини досить рідко і проходять за короткий проміжок часу, не залишаючи після себе жодних слідів. Між тим деякі люди стикаються з проблемою, коли вони відчувають запаморочення практично постійно, що, в свою чергу, значно затьмарює їхнє життя.

Можливі причини постійного легкого і сильного запаморочення

Розрізняють два основних види запаморочень, які можуть супроводжувати людину протягом тривалого періоду часу, а саме:

 • периферичний, яке пов’язане з різними ураженнями вестибулярного нерва;
 • і центральне, причина якого криється в розвитку захворювань головного мозку.

Причини запаморочення можуть бути різні.

Так, найбільш часто негативний вплив, що приводить до запаморочення, на людський організм надають наступні чинники:

 • Заколисування в машині, автобусі, літаку і інших видах транспорту;
 • Прийом деяких лікарських препаратів, зокрема, антибіотиків. Нерідко голова паморочиться внаслідок побічної дії медикаментів, які ви приймаєте протягом декількох днів. У такій ситуації рекомендується понизити дозу або взагалі поміняти препарат;
 • Сильні стреси, перевтома, серйозні переживання, емоційна нестабільність;
 • Різкі повороти голови можуть викликати дискомфорт у ослаблених або літніх людей;
 • При вагітності голова паморочиться досить часто. Це пов’язано з тим, що у майбутніх мам значно знижується тиск і зменшується кількість глюкози в крові;
 • Короткочасне розширення судин головного мозку.

Всі перераховані вище причини є безпечними, не вимагають застосування ніяких спеціальних методів лікування, а також контролю з боку лікаря.

Між тим у деяких випадках постійне запаморочення, слабкість і нудота можуть вказувати і на серйозні захворювання, основними з яких є наступні:

 • Різні патології вестибулярного апарату і порушення його функції;
 • Ураження організму хвороботворними мікроорганізмами, всілякі інфекційні захворювання, що супроводжуються підвищенням температури тіла, сильним жаром та гарячкою;
 • Постійне запаморочення також часто спостерігається при шийному остеохондрозі. Дане захворювання надзвичайно поширене у жителів сучасних мегаполісів, які проводять дуже багато часу в незручній позі перед комп’ютером і практично не відпочивають;
 • Різні серцево-судинні захворювання, гіпертонічна хвороба;
 • Легке запаморочення і постійна слабкість протягом одного або двох днів може спостерігатися після серйозного харчового або алкогольного отруєння;
 • Надмірна перевтома, постійні стреси, депресії, неврози;
 • Алергічні реакції на різні продукти і лікарські засоби;
 • Передозування хімічних речовин і лікарських препаратів;
 • Нарешті, запаморочення і постійний шум у вухах можуть бути наслідком черепно-мозкової травми, наприклад, струси мозку.

В яких випадках необхідно негайно звернутися до лікаря?

Виділити час для відвідування лікаря сучасній людині буває досить важко. Тим не менш, якщо не лікувати постійне запаморочення, в деяких випадках воно може призвести до тяжких наслідків і ускладнень, від яких позбутися буде набагато складніше.

Щоб такого не сталося, зверніться до лікаря негайно, якщо у вас часто паморочиться голова, і додатково спостерігаються наступні симптоми:

 • Зниження слуху і незначні виділення з одного або обох вух у більшості випадків свідчать про запальний процес внутрішнього вуха. Також подібні захворювання можуть викликати відчуття шуму у вухах, нудоту і блювоту. Необхідно негайно звернутися до лікаря-отоларинголога для проведення детального обстеження і призначення відповідного лікування;
 • Якщо у вас починає паморочитися при спробі встати або повернутися в бік і при цьому періодично з’являється сильна блювота, швидше за все, у вас вестибулярний неврит. Лікуванням цього захворювання займається невролог, причому у тяжких випадках хворого для обстеження і полегшення його стану поміщають в лікарню;
 • Шум і дзвін у одному вусі можуть свідчити про раптовому розвитку односторонньої глухоти внаслідок різних причин;
 • Відчуття дезорієнтації в просторі, біль у шиї та спині, головний біль у більшості випадків проявляються при остеохондрозі шийного відділу хребта. При цьому захворюванні голова крутиться набагато сильніше при поворотах в різні сторони, а також рух шиєю. Крім того, ви можете помітити такі симптоми, як короткочасне потемніння в очах, погіршення зору, відчуття пелени перед особою, пітливість, слабкість, нестійкість ходи, хитання, втрата орієнтації та рівноваги;
 • Якщо у вас спочатку паморочиться голова, а потім починається приступ сильного головного болю, що супроводжується нападами блювоти і нудоти, швидше за все, мова йде про базиллярной мігрені.

Всі вищеперелічені захворювання можуть бути небезпечні для людського організму, тому при появі перших симптомів, що вказують на ці недуги, необхідно негайно звернутися до лікаря.

Що робити, коли паморочиться голова?

В першу чергу, слід об’єктивно оцінити, наскільки небезпечний напад, і у разі необхідності негайно викликати швидку допомогу. Хворій людині обов’язково потрібно виміряти пульс, і якщо його частота перевищує 100 ударів у хвилину, вирушати в лікарні, навіть не замислюючись.

Якщо, загалом, ви відчуваєте себе нормально, але відчуваєте, що у вас крутиться голова, ляжте на спину так, щоб ваші плечі і спина опинилися на високій подушці. Це робиться для того, щоб знизити ймовірність перегину хребетної артерії.

Попросіть близьких відкрити вікна і добре провітрити приміщення, а самі лежати нерухомо. Якщо є можливість, покладіть на лоб невелике холодний рушник, рясно змочений оцтом.

Крім того, можна випити склянку чистої кип’яченої води, в якій попередньо необхідно розвести 2 столові ложки цукрового піску.

Надалі, якщо регулярні напади запаморочення не припиняються і значно ускладнюють ваше життя, слід в плановому порядку записатися на прийом до лікарів – терапевта, невролога та отоларинголога. У різних ситуаціях вам доведеться пройти рентгенографічне обстеження шийного відділу хребта, спеціальні методи діагностики слухового і вестибулярного апарату, а також здати необхідні аналізи крові і сечі для визначення наявності або відсутності соматичних захворювань.

Кваліфікований лікар-невропатолог призначить вам відповідні лікарські препарати, призначені для купірування нападів та їх подальшої профілактики. В результаті комплексного лікування, як правило, вивільняються нейромедіатори з нервових закінчень, і як наслідок, поліпшується кровообіг судин головного мозку, нормалізується артеріальний тиск і значно зменшується частота нападів запаморочення.

Крім того, не варто забувати і про важливість здорового способу життя. Відмовтеся від куріння, алкоголю та вживання наркотичних речовин, виключіть з раціону або хоча б мінімізуйте вживання кухонної солі і кофеїновмісних напоїв, практикуйте щоденну ранкову зарядку і намагайтеся не робити різких рухів шиєю і головою.

При дотриманні цих нехитрих правил, напади запаморочення будуть турбувати вас все рідше і рідше!

Залишити коментар