Постійна відрижка – навчіться з цим боротися

Відрижка повітрям – несподіване і ненавмисне випускання газу з порожнини рота, якому притаманне відсутність запахів з шлунково-кишкового тракту. Це явище може підстерігати кожного і виявитися в самий незручний момент. Щоб навчитися з цим боротися, варто з’ясувати, які причини викликають постійну відрижку повітрям.

Фізіологічні особливості процесу

Чому відбувається відрижка? Для кожної людини є певна норма заглатываемого повітря. Вона становить 2-3 мл за один ковтальний хід.

Цього вистачає для повноцінної роботи шлунка і підтримки оптимального тиску всередині нього. Використане повітря пізніше поступово і невеликими порціями виводиться через ротову порожнину.

Якщо людина помічає процес відрижки, який відбувається досить часто, важливо звернути на це увагу. Це явище позначає присутність аерографії або пневматоза шлунка.

Це викликано надмірною проникненням повітря в шлунок. Якщо організм функціонує нормально, тоді можлива відрижка повітрям із запахом, присмаком гіркоти, нудотними відчуттями.

При аерографії спостерігається процес попадання повітря в шлунок, але не в період прийому їжі.

Причинами постійної відрижки і печії можуть стати такі проблеми:

 • Захворювання ясен, зубів і всієї ротової порожнини;
 • Фізична активність відразу після перекусу або щільного обіду;
 • Вагітність (другий триместр);
 • Рясне вживання газованих напоїв (пиво, газовані напої);
 • Аерофагія;
 • Психогения.

Відрижка повітрям після кожного прийому їжі

Як правило, функціонування шлункового тракту людини в нормальному режимі дозволяє не відчувати проблем з рясною відрижкою. Процес відрижки повітрям з’являється нерегулярно, причиною чого є надмірне вдихання повітря разом з їжею.

Найбільш поширеними причинами постійної відрижки після їжі стають такі проблеми:

 • Занадто швидке поглинання їжі;
 • Недостатнє пережовування їжі;
 • Вживання продуктів чи напоїв на ходу;
 • Вживання занадто холодної або гарячої їжі;
 • Надмірне вживання їжі;
 • Розмови за їжею.

В результаті всього перерахованого формується повітряний міхур, чинить тиск на шлункові стінки.

Організм людини має властивість механізму, який має працювати злагоджено, тому ним приймаються заходи щодо усунення тиску. Таким чином, постійна відрижка повітрям і неприємне відчуття кома, яка супроводжує це явище, – це реакція на дії, які здійснює людина.

Крім того, що постійна відрижка може бути наслідком неправильного прийому їжі, вона також може бути викликана патологічними відхиленнями.

У таких випадках основними причинами цієї недуги є: ускладнене дихання носом, постійне ковтання слини внаслідок надмірного слиновиділення. Якщо заковтування повітря спостерігається не під час прийому їжі, то такі симптоми можуть говорити про неврозі.

Особливості аерографії

Аерографія також розвивається при різних захворюваннях організму (гастрит, порушення моторики шлунка, кардиоспазме тощо).

Ненормальними проявами відрижки вважаються такі стани:

 • невпинна громозвучная відрижка повітрям. При цьому, якщо людина страждає істерією, її можуть супроводжувати вскрикивания;
 • неприємне відчуття тяжкості в області підшлункової залози. У такому разі постійної відрижку повітрям супроводжує і нудота;
 • коли відрижка відбувається постійно і супроводжується здуттям живота, іноді дуже болючим;
 • ускладнення дихання і періодичні напади короткочасного задухи.

Гастроентерологи відзначають, що часта відрижка повітрям властива пацієнтам під час огляду. Але вона швидко зникає, якщо людину відволікти чимось. Під час аерографії дуже помітно здуття живота. Визначити, чи є зайві гази в кишечнику, допомагає рентген. З його допомогою можна побачити, в якому стані знаходиться діафрагма. Через повітряного міхура діафрагма піднімається, що не нормально.

Відрижка може постійно спостерігатися при вагітності, Відомо, що нудота, відчуття печії та проблеми зі стільцем майже завжди – вірні супутники вагітності. Ці неприємності заподіюють майбутній мамі дискомфорт. Тому вкрай важливо розібратися, в чому ж причини

Цікаво, що страждати аерографією можуть навіть діти-немовлята. Травний апарат ще не сформований, тому діти можуть заковтувати більше повітря, ніж потрібно. І це теж може бути причиною кольок. Так само захворювання може розвиватися і від використання пустушки.

Які ще проблеми бувають і способи їх усунення

Куріння після прийому їжі. Багато курців люблять покурити після їжі, але останні дослідження кажуть, що негативний вплив від сигарет в такому випадку набагато губительней. Адже при курінні людина заковтує не тільки дим, а й повітря, що викликає відрижку в супроводі з болем у шлунку.

Вживання фруктів. Багато хто звик до того, що потрібно вживати фрукти на десерт. Але це думка не правильне. Вживати фрукти краще всього за годину до або годину після їжі. Фруктові кислоти взаємодіють з компонентами інших продуктів, що можуть вступати в «буремні» реакції, що надає негативну дію на травний процес.

Чай після їжі. Пити чай відразу після прийому їжі не рекомендується, оскільки в чайному листі містяться ферменти, які не дозволяють організму нормально перетравлювати їжу.

Водні процедури. Прийом ванни або душ відразу після їжі – не найкраще рішення. Під час таких процедур збільшується циркуляція крові в кінцівках, але приплив крові в області шлунка знижується. Це послаблює травну систему, що може викликати відчуття грудки в горлі і неприємні відчуття в області шлунка.

Ослаблення одягу в області талії. Деякі люди звикли після прийому їжі розстібати ремінь або послаблювати пояс. Але, незважаючи на удавану зручність, це може викликати біль у шлунку і відрижку.

Занадто холодні напої. Вживання крижаний рідини відразу після прийому їжі не дає шлунку виробити достатню кількість ферментів.

Якщо у вас є хоч найменші болі в області живота, а відрижка стала частою, не тягніть з цією проблемою, вирушайте на консультацію та огляд до гастроентеролога.

Чи можна уникнути проблеми?

Для виключення цього явища рекомендується застосовувати такі методи:

 • При рясному слюноотделении краще не ковтайте, а спльовують слину;
 • Пережовуйте їжу повільно і ретельно, не поспішайте, не розмовляйте під час прийому їжі;
 • Можливо, зверніться до дієти, вживаючи тільки ті продукти, які не затримуються довгий час у шлунку;
 • Їжте невеликими порціями;
 • Займіться гімнастикою, але тільки через пару годин після їжі;
 • Зміцніть свою нервову систему.

Проблема постійної відрижки повітрям – явище часте. Вона може свідчити про низку невеликих збоїв, а іноді і серйозних захворювань в організмі. Не треба страждати. Звертайтеся до лікаря, причому якомога швидше. Можливо, уникнути такої неприємності допоможуть прості рекомендації фахівця.

Залишити коментар