Поширені помилки санаторного лікування

Помилки санаторного лікування часто починаються на етапі вибору самого оздоровчого закладу. Але навіть якщо санаторій обраний правильно, а пропоновані здравницею процедури ідеально підходять за показаннями, результат іноді буває далеким від очікувань.

Які найпоширеніші помилки зводять нанівець всю користь курортного лікування?

З корабля на бал

А з поїзда — відразу на море! Або того гірше — з літака. Не потрібно відразу ж поспішати приймати сонячні ванни, купатися в цілющих водах або робити інші активні рухи, що вимагають звички і адаптації.

Акліматизація — процес складний, а для ослабленого хворобою організму-це серйозне навантаження. Якщо відстань подолано пристойне, потрібно дати собі можливість спокійно й неквапом перебудуватися під нову обстановку.

У хороших санаторіях цьому допомагає лікар і навіть існують спеціальні климатопавильоны. Для кожного пацієнта складається свій медичний прогноз і рекомендації. А якщо здравниця до такого рівня не дотягує, значить, подбати про себе доводиться самим.

Лікуватися — так по повній!

Багато хто вважає, що якщо вже приїхав в санаторій, то потрібно зробити все по максимуму. Записатися на всі пропоновані сеанси та процедури, включаючи і ті, до яких немає абсолютно ніяких свідчень: лікувальні ванни, барокамери, бруду, фізіопроцедури, масаж з ніг до голови… Такий натиск «користі» і здоровий-то організм не завжди витримає — що вже говорити про нездоровий, ослабленому!

В результаті неконтрольованого накопичення лікувальних заходів замість очікуваного припливу сил може наступити їх занепад і погіршення загального стану. А винен, звичайно ж, буде санаторій, який не виправдав надій, незважаючи на всі докладені старання і купу витрачених коштів.

Поєднати лікування з туризмом

Якщо здравниця розташована в мальовничих і багатих пам’ятками місцях, велика спокуса поєднати лікувальну програму з екскурсійною.

Ніхто, звичайно, не проти того, щоб погуляти серед історичних табличок чи пам’ятних руїн. Але дуже часто саме такі вилазки приводять до пропуску процедур, порушення рекомендацій і т. д. Прогулянки повинні бути спокійними, неспішними і недалекими. А екскурсійна програма — оптимально вписуватися в лікувальну, а не навпаки.

Ми ж не в дитячому садку!

Це улюблена відмовка злісних порушників режиму. І ще півбіди, якщо вона стосується тільки несвоєчасного відвідування та пропуску процедур. Якщо ж справа доходить до нічних дискотек, алкогольних задоволень і активного поїдання на стороні продуктів з, м’яко кажучи, нерекомендованих списку, то можна з великою ймовірністю сказати, що гроші за лікування виявляться викинутими на вітер.

Мінеральна вода — чим більше, тим краще!

Найпоширеніша помилка тих, хто прибув у санаторій підлікуватися мінеральною водою, — прагнення випити її якомога більше.

 

Ефект від цього буде в кращому випадку сечогінний і послаблюючий. При цьому всі мінерально-корисне, що надійшла в організм, просто вымоется. А пацієнт санаторію буде шукати причину в раціоні, думаючи, що він отруївся.

Існує певна норма споживання лікувальної мінеральної води. Зазвичай вона складає не більше однієї склянки три рази в день. Але для кожного окремого випадку передбачені точні рекомендації санаторних лікарів.

Лікування в період загострення

У багатьох випадках санаторне лікування показане виключно у період ремісії, наприклад, при хронічному гастриті. У разі загострення від активних лікувальних заходів, заснованих на шаблонному побудові комплексу процедур, можна очікувати не тільки відсутності терапевтичного ефекту, але і різкого погіршення стану здоров’я із залученням інших систем організму.

Здоров’я не терпить недбалості, а лікування — недбалості. Перед тим як відправитися на курорт для санаторного лікування, необхідно повною мірою усвідомити, що це серйозна справа і ставитися до неї потрібно теж серйозно. Інакше природні здравниці можуть просто перетворитися в курортні філії будинків інвалідів.

Залишити коментар