Поради жінкам: як пережити розлучення з чоловіком?

Під час, а також після розлучення жінки схильні до переживань в набагато більшою мірою, ніж чоловіки. Втративши сім’ї, можна впасти в апатичний стан або навпаки почати проявляти неконтрольовану агресію. Така поведінка може супроводжуватися істериками. Проте психологи стверджують, що розлучення цілком можна пережити спокійно, зберігши самовладання і впевненість у собі. Які поради дають фахівці для вирішення цієї проблеми?

Головне – не впадати в депресію

Особливо небезпечним станом для жінки є затяжна депресія. Адже розлучення зачіпає не тільки почуття двох людей. Він змушує страждати також і дітей, батьків. Але важливо пам’ятати, що найкращий лікар – це час, по закінченні якого рано чи пізно зміниться ставлення до ситуації, а стреси пройдуть самі собою. Можливо, знання наступних фактів про розлучення допоможе поглянути на нього по-іншому:

  • Чоловіки і жінки переносять розлучення по-різному. Спочатку може скластися враження, що страждають тільки представниці прекрасної статі. Це відбувається із-за того що у чоловіків, як правило, виникає відстрочена депресія. Повною мірою біль втрати він відчує пізніше – приблизно через рік після розставання. До цього часу жінка вже пройде адаптацію до нового життя і буде відчувати себе набагато краще.
  • Йдучи до іншої, чоловіки, як правило, порівнюють нову обраницю з колишньою дружиною. При цьому, перебуваючи в стані ейфорії від отриманих відчуттів, вони схильні прикрашати достоїнства нової подруги. Через деякий час пелена спадає і виникає почуття жалю про зруйнованої сім’ї.
  • За статистикою кожен четвертий чоловік, який пішов з сім’ї, повертається до колишньої дружини. І у кожного третього виникає таке бажання.

Стадії нормалізації

Психологи стверджують, що переживаючи розлучення, більшість жінок проходять одні і ті ж стадії.

Першу стадію можна охарактеризувати, як гострий біль. Вона може тривати від 2 тижнів до 2 місяців. В цей час виникають почуття безнадійності, самотності, жалості до себе.

Другу стадію психологи називають «пристосування», вона триває 2-6 місяців. В цей час жінка вже починає посміхатися, будувати плани на майбутнє. Почуття жалості до себе змінюється відчуттям власної привабливості, з’являється інтерес до інших чоловіків.

Третя стадія – це одужання. Триває від 6 місяців до 1 року. В цей час повертається душевний спокій, радість життя, з’являються мрії про нове кохання, бажання заново побудувати відносини. Жінка вже може спокійно розмовляти з колишнім чоловіком, рідше надається спогадами. Хоча взагалі буде корисним ще раз розібратися в причині розлучення, адже емоції вже не заважають тверезо оцінити ситуацію.

Четверта стадія – остаточна нормалізація. Вона настає тільки через 2 роки після розлучення, звільняючи від болю втрати. До цього часу навколо змінюється соціальний клімат, з’являються нові інтереси, друзі, любов.

Поради психологів

Щоб прискорити вихід з кризової ситуації, психологи дають наступні поради.

Зверніться до психолога. Самостійно впоратися з виниклою ситуацією буває складно. Професіонал вкаже шляхи виходу з кризи, допоможе налаштуватися на позитив і відпустити гнітючі образи.

Поставте мету. Вона допоможе сконцентрувати всі сили на досягненні результату. Найважливіше при розлученні – стати щасливою. Поставивши перед собою таку мету, потрібно постаратися зробити все можливе, щоб досягти її.

Скиньте негатив. Можна збирати в собі негативні емоції, набагато корисніше вихлюпувати їх. Побивши посуд або поплакав в жилетку подруги, ви відчуєте себе набагато легше.

Не замикайтеся в собі. Не ховаєтеся від рідних і близьких. Замкнувши себе в чотирьох стінах, ви не вирішите проблему. Проводьте більше часу з сім’єю і друзями. Це допоможе усвідомити, що розлучення – не кінець життя, а початок нової віхи.

Займайтеся улюбленою справою. Зайнявши себе цікавими і корисними справами, ви відвернетеся від сумних думок. Подумайте, може бути саме зараз настав час згадати свої захоплення, на які в сімейному житті у вас не вистачало часу. Це прекрасна можливість зустрітися зі старими друзями або здійснити подорож, про яку ви давно мріяли.

Не намагайтеся помститися колишньому чоловіку. Такі дії не принесуть полегшення, а лише погіршать і без того непросту ситуацію. Найбільш ефективний засіб для позбавлення від негативу – прощення. Щиро відпустивши всі образи, ви відкриєте двері в щасливе майбутнє.

Процес нормалізації психологічного стану після розлучення може зайняти не один рік і відняти багато сил. Але щоб прискорити період одужання починайте боротьбу з депресією відразу ж. Ні в якому разі не можна відгороджуватися від людей, накопичувати в собі образи і замикатися в чотирьох стінах. Така поведінка тільки погіршить ситуацію.

Залишити коментар