Поради, як зміцнити пам’ять школяру, студенту і пенсіонерові

Хороша пам’ять допомагає людині працювати і розвиватися. У вік інформаційних технологій цей момент дуже важливий. Це стосується не тільки молодих людей, але і літніх, а також студентів і школярів. На жаль, багато хто вже до 30-40 років мають проблеми з пам’яттю. Тобто питання «як зміцнити пам’ять традиційними і народними засобами» залишається актуальним в будь-якому віці.

Існує декілька законів, які допоможуть покращити свої навики:

  • Легше засвоюється інформація, представлена на початку і в кінці;
  • Краще запам’ятовуються незавершені завдання, дії, недомовлені фрази;
  • Чим глибше усвідомлена інформація, тим краще вона запам’ятовується.

Поради, як зміцнити пам’ять

Розвивати увагу

Вважається, що геніальні люди дуже уважні. Зазвичай мозку вистачає тієї інформації, яку він вважає необхідною, решта просто не засвоюється. Але геніям важливо знати абсолютно все, тому вони запам’ятовують багато нюансів і штрихи.

Для тренування можна використовувати таку вправу: викласти на стіл кілька невеликих предметів; дорахувати до 10, розглядаючи їх; відвернутися і спробувати описати речі з усіма подробицями.

Подібні вправи для зміцнення пам’яті можна використовувати де завгодно, наприклад, у транспорті. Потрібно просто розглянути знаходяться поруч людей, відвернутися і описати їх. Якщо використовувати цей метод регулярно, то незабаром побачене можна буде відновити навіть через кілька днів.

Читати книги

Великий вплив на розумові здібності надає те, чому приділяється багато часу – читання книг і перегляду телевізора. Якщо останнє майже ніяк не позначається на здібностях, то під час читання захоплюючої розповіді людина задіює зорову і моторну пам’ять, а також відділи мозку, що відповідають за логічне, асоціативне й абстрактне мислення.

Гарний нічний відпочинок

Під час сну мозок аналізує минулий день і вирішує, що потрібно залишити, а про що забути. Порушений сон впливає на здатність вибудовувати запам’ятовування в правильному порядку. Крім загальної тривалості важлива і мінімальна тривалість безперервного сну. Прийом заспокійливих, снодійних, антидепресантів негативно впливає на пам’ять, так як ці кошти порушують природні ритми сну.

Періодично розвантажувати голову

Забудькуватість не є негативним моментом, особливо в літньому віці. Іноді це властивість дуже корисно, тому що рятує від перенасичення інформацією. Рекомендується регулярно звільняти голову від непотрібних відомостей, довіряючи інформацію органайзеру.

Ходіння з закритими очима

Подібні вправи називаються фітнесом для мозку або нейробікою. Таким методом можуть скористатися батьки, які хочуть дізнатися, як зміцнити пам’ять дитини-школяра, або студенти, яким потрібно вивчити багато матеріалу.

Спочатку необхідно виконати звичні дії з закритими очима, наприклад, прийняти душ, переодягтися, привести себе в порядок. Чим активніше клітини мозку, тим більше виділяється нейтрофина, який забезпечує їх життєдіяльність.

Заняття фізкультурою

Під час виконання будь-якої вправи в м’язах збільшується кількість мітохондрій. Починати потрібно з простих рухів, поступово їх ускладнюючи, наприклад, рухати руку в одну сторону, ногу в іншу і виконувати всі в метроритме.

Такий метод підійде для тих, хто цікавиться, як зміцнити пам’ять маленькій дитині. Руху принесуть максимум користі як батькам, так і дітям. До того ж їх можна виконувати у вигляді гри.

Відмова від куріння

Пам’ять курців може скоротитися на третину. Відмовившись від цієї шкідливої звички, можна повернути колишні здібності. Про це свідчать і результати проведених експериментів: людям давали прослухати уривки із знайомих мелодій; курці могли відновити тільки 59%, кинули – 74%, а ті, хто ніколи не мав такої звички – 81%.

Скористатися народними методами

Рекомендується скористатися таким корисною рослиною, як шавлія. Цей рецепт вперше згадується ще в 14 столітті.

Сучасна наука довела, що в ефірному маслі цієї рослини містяться речовини, що сприяють засвоєнню інформації. Пити настій шавлії потрібно за 30 хвилин до прийому їжі 3 рази в день.

У літньому віці, а також для дітей підійде настій шипшини. Плоди подрібнюють і заливають гарячою водою. Коли він охолоне, проціджують. Приймати його треба по 75 мл натщесерце вранці. Курс – 21 день. Для дітей настій потрібно розводити водою (1 до 1).

Акупунктура

Масажуючи біологічно активні точки, ми активізуємо кровообіг. Впливати краще на наступні зони:

  • «Союз ста» (байхюи) – на маківці, посередині уявної лінії, що з’єднує вушні раковини;
  • «Середина людини» (рензонг) – над верхньою губою, під носом, прямо на серединній лінії обличчя;
  • «Ворота розуму» (шенмен) – внутрішня поверхню зап’ястя, на рівні мізинця.

Розгадування кросвордів

Крім того, що таке дозвілля досить захоплюючий, так ще і відмінно тренує і розвиває розумові здібності. Це можна сказати і про читання віршів вголос. Дитині можна порадити більше переказувати прочитане.

Як зміцнити пам’ять з допомогою препаратів в літньому віці

Варто зазначити, що такий метод буде актуальним і студентам, і школярам старших класів. Лікарські засоби, що стимулюють кровообіг, називають ноотропами. Вони сприяють підвищенню енергетичного потенціалу клітин головного мозку, тому великі обсяги інформації краще засвоюються, а також поліпшується настрій, активізуються сенсорні системи організму.

Такими засобами покращують зорове і слухове сприйняття. Іноді навіть можна пригадати раніше вивчені вірші.

Сучасні лікарі віддають перевагу таким препаратам, як пірацетам, оксирацетам, прамирацетам, изацетам та ін. Вони насичують мозок киснем і не мають токсичного ефекту на організм. Однак, як і інші медичні препарати, ноотропи мають протипоказання. Так що перед їх використанням обов’язково потрібно проконсультуватися з фахівцем.

Щоб поліпшити навички дитині, до ноотропам вдаються в крайньому випадку і тільки за показаннями лікаря. У дитячому віці рекомендується використовувати біологічні активні добавки, наприклад, гліцин. Ці таблетки солодкі, кладуть під язик і не викликають дискомфорту.

Регулярне вживання поліпшить пам’ять, знизить конфліктність, сприятиме соціальній адаптації, хорошому сну. Для підвищення концентрації уваги школяра, можна давати йому вранці воду з розчиненим у ній рідким екстрактом елеутерококу або женьшеню. Розчин п’ють тільки вранці, за 15 хвилин до сніданку.

Які продукти підвищують увагу і зміцнюють пам’ять

Перше місце в списку займають волоські горіхи. Їх регулярне вживання покращує навички та загальний функціональний стан мозку. У помірній кількості слід їсти такі продукти, як тверді сорти сиру, гіркий шоколад, а дорослі можуть пити якісне червоне вино.

Продукти, корисні для мозку і зміцнюють пам’ять – це практично всі овочі, фрукти і ягоди. Перевагу потрібно віддати тим, що містять багато вітаміну А, С, Е, а також групи Ст. Саме ці речовини відповідають за стан церебральних судин. Рекомендується вживати більше круп, особливо гречаної.

Залишити коментар