Поради, як позбутися від любовної залежності

Коли люди закохуються, вони чекають у відповідь взаємного почуття, розвитку відносин. Але іноді буває, що все йде не так, як хочеться. Закоханість перетворюється на нав’язливу емоційний зв’язок, яка руйнівно діє на психіку. У такому разі від любовної залежності необхідно позбутися.

Як визначити любовну залежність

Як зрозуміти, чи відчуваєте ви до партнера світле і чисте почуття любові, або у вас розвинулася маніакальна залежність від людини? Багато психотерапевти порівнюють любовну залежність з наркотиком або одержимістю. Якщо ви не уявляєте життя без об’єкта своєї пристрасті, не можете довго без нього перебувати, постійно думаєте про нього, боїтеся втратити без видимих на те підстав, то, безумовно, ви залежні.

Ми зараз говоримо не про першу закоханість, яка є сильним почуттям і в разі сумирності багато в чому схожа на залежність. Ми говоримо про стосунки, що склалися між двома дорослими, успішними людьми. У випадку, коли один з партнерів починає підозрювати іншого в зраді, постійно телефонує, перевіряючи, де він, влаштовує скандали на рівному місці, а потім перший починає миритися, робить все, про що попросять, то це вже руйнує психіку залежність. Людина втрачає себе як особистість. Об’єкт обожнювання все більше від нього віддаляється. Як не парадоксально, але це тільки посилює любовну залежність.

Частіше подібного стану схильні жінки. Причому одного разу позбувшись таких відносин, вони можуть знову й знову робити ті ж помилки.

Як позбутися

Існують особливі методики для позбавлення від любовної залежності. Психотерапевти рекомендують страждають від такого стану, і охочим позбавитися від нього займатися аутотренінгом. Вправи необхідно робити щодня. Тільки при дотриманні цієї умови можна досягти стійкого позитивного результату. Можна самостійно підібрати фрази для свого аутотренінгу. Вони повинні бути позитивними за змістом, наприклад: «я гідна любові і щастя», «моє життя прекрасне, у мене є… (міцне здоров’я, хороші друзі, улюблена робота)». Фрази для аутотренінгу необхідно повторювати не менше 20 разів поспіль вранці відразу після пробудження і ввечері перед сном.

Також ефективними вважаються й інші методи самонавіювання:

  • Напишіть ім’я людини, без якого не тямите свого життя, на папері, і спаліть її, уявляючи, що разом з листом зникає залежність до людини.
  • Відкриваючи кран з водою, кожний раз уявляйте, що як вода витікає, так і вас покидає почуття до об’єкта «закоханості».

Крім роботи над своїм психологічним станом займіться корисними для здоров’я, розвитку і підвищення самооцінки справами. Такі дії не тільки відволікають від страждань, але й дозволяють побачити світ навколо себе, знайти своє справжнє місце.

Позбавтеся від всіх предметів, що нагадують про нього. Маються на увазі загальні фотографії, подаровані їм речі (іграшки, прикраси, сувеніри, одяг, взуття), а також листування в інтернеті, телефоні і щоденник із записами про ваших відносинах.

Уникайте зустрічей і будь-яких інших контактів з колишнім. Якщо він подзвонить сам, не беріть трубку, або говорите, що зайняті і не можете розмовляти. Ніколи не передзвонюйте у відповідь. Психологи довели, що почуття любові, не підкріплене особистими зустрічами і спілкуванням, досить швидко проходить.

Складіть список негативних справ партнера. Вкажіть в ньому всі погані вчинки, які він зробив по відношенню до вас, всі образливі слова, які сказав. Покладіть цей документ на видному місці. Якщо раптом захочеться подзвонити об’єкту своєї залежності, прочитайте написане. Це допоможе відмовитися від імпульсивного бажання.

Напишіть прощальний лист. У ньому висловіть своєму колишньому партнерові все, що наболіло на душі, що про нього думаєте. Писати треба не тільки про погане, але і хороше. Адже були ж у вас щасливі моменти.

Є речі, які психологи не радять робити під час порятунку від любовної залежності, перелічимо їх:

  • не можна піддаватися зневірі і кидати улюблені захоплення, хобі, заняття спортом, навпаки, спробуйте щось нове, щоб відволіктися від переживань;
  • ні за що не починайте всім навколо скаржитися чи жаліти себе, залишатися на самоті, так недалеко і до депресії;
  • ні в якому разі не намагайтеся знайти забуття в наркотики або алкоголь;
  • не варто вступати в інтимний зв’язок з першим зустрівся чоловіком, щоб помститися колишньому, швидше його забути, заглушити біль розставання.

Щоб позбутися від любовної залежності, необхідна стійкість духу і величезна сила волі. Якщо не вдається самостійно порвати згубні відносини, зверніться за кваліфікованою допомогою до психотерапевта.

Залишити коментар