Популярні лікарські препарати – можливість застосування під час лактації

В даний час медикаментозні засоби з парацетамолом вважаються найбільш безпечними і «популярними». Лікарські форми для препаратів з цим складовим випускаються різні: таблетки, суспензія, сироп, супозиторії.

Торгові назви препаратів з парацетамолом: «Флютабс», «Панадол», «Стримол», свічки «Paracetamol», «Цефекон», сироп «Нурофен» і багато інших.

Анальгетики-антипіретики знеболюють, знижують температуру, а крім того, мають протизапальну дію, нехай і дуже слабке. Ліки з цим речовиною, що вважаються найбільш безпечними з усіх протизапальних і жарознижуючих засобів, що використовуються в наш час.

Властивості парацетамолу

Дія препарату базується на зв’язку з гіпоталамусом – він робить через нього вплив на центр терморегуляції, інгібуючи синтез простагландинів.

Діяти після прийому речовина починає через 10-50 хвилин, період напіврозпаду дорівнює 1-3 години. Акумулюється печінкою, виділяється з калом.

Показання до застосування:

 • болі слабкої та помірної вираженості: головний, зубний, міалгія, менструальний синдром, температура при запальних захворюваннях.

Протипоказання:

 • алкоголізм;
 • індивідуальна непереносимість;
 • при печінковій і ниркової недостатності використовувати з обережністю.

Побічні дії:

 • диспепсія;
 • нудота;
 • кропив’янка;
 • зміни якості крові – підвищення згортання, гранулоцитоз.

При відміні препарату стан нормалізується.

При разових застосуваннях в невеликих дозах парацетамол можна використовувати в період лактації. При попаданні в грудне молоко, він не чинить на дитину токсичної дії.

Особливості застосування парацетамолу при лактації

Контактувати в хворому стані з грудним немовлям набагато небезпечніше, ніж починати лікування захворювання з використанням парацетамолу. Головне – так скласти графік прийому препарату в грудне молоко потрапляло якомога менше діючої речовини.

Оскільки максимальної концентрації в складі крові досягає через 30 хвилин після вживання, а новонародженого прийнято годувати через 3 години – це якраз період напіврозпаду – то пити ліки слід безпосередньо перед годуванням.

Дитині дістається грудне молоко без лікарського засобу, а до наступного прийому їжі в організмі залишиться мінімальна кількість препарату. Вже через 3 години він акумулюється печінкою. Схема прийому парацетамолу при грудному вигодовуванні.

Якщо тримається висока температура, то рекомендовані доза та кратність – 3 рази на добу по 1 таблетці або необхідної дози сиропу або суспензії. Не варто зловживати застосуванням ліки, якщо температура тримається на рівні 38?С, її бажано збивати народними методами.

Дія препарату «Но-шпа»

«Но-шпа» – найбільш популярний і перевірений на багатьох поколіннях спазмолітик. Діюча речовина – дротаверин. Лікарські форми – таблетки, розчин, свічки.

Після прийому починає діяти через 15-40 хвилин, майже повністю зв’язуючись з білками плазми, період напіввиведення – 16 годин. З організму виводиться протягом 3 діб.

Показання до застосування – спазми, пов’язані із загостренням:

 • холециститу;
 • коліту і ентероколіту;
 • сечокам’яної хвороби;
 • циститу;
 • пієлонефриту;
 • виразки шлунка;
 • жовчнокам’яної хвороби.

Також рекомендовано приймати «Но-шпу» при гострих болях, пов’язаних із запальними процесами в гінекологічних органах або при ПМС – передменструальному синдромі.

Протипоказання і побічні дії при прийомі дротаверину

Препарат протипоказаний у наступних випадках:

 • при нирковій і печінковій недостатності тяжкого ступеня;
 • при серйозних захворюваннях серця, пов’язаних з порушенням функції;
 • при непереносимості лактози;
 • для застосування у дітей молодше 3 років.

З обережністю застосовують при артеріальній гіпертензії та під час лактації – ні теоретичних даних, що описують дію даної речовини на немовля в цей відповідальний період.

Побічні дії: безсоння, нудота, блювання, запаморочення, розлад свідомості (рідко), розлад кишечнику, алергічні реакції, кропив’янка, головний біль. Фіксувався анафілактичний шок зі смертельним наслідком.

Так що не варто думати, що дратоверин – нешкідливий спазмолітик і його можна приймати при будь-якій проблемі.

«Но-шпа» для годуючих мам

При застосуванні «Но-шпи» в період лактації не було відзначено жодного випадку, коли використання препарату справило на немовля небажаний вплив і викликав алергічну реакцію. Одноразовий прийом не має ніякого небажаного впливу.

Однак якщо потрібно тривалий курс лікування цим засобом, від годування доведеться відмовитися – молоко не тільки надає токсичну дію на немовля, але і починає гірчити. При періодичному використанні «Но-шпи» у новонароджених спостерігалося розлад кишечника, підвищене серцебиття, падіння артеріального тиску. Препарат довго виводиться, накопичується організмом, тому систематичне застосування для годуючих грудьми небажано.

Авітаміноз при лактації

Авітаміноз годуючої матері при лактації негативно позначається на стані малюка – саме з материнського молока дитячий організм поповнює запас корисних речовин.

Симптоми авітамінозу у немовляти:

 • недолік ваги;
 • примхливість;
 • зайва сонливість;
 • уповільнення рефлексів;
 • пізнє прорізування зубів;
 • часте запалення слизової ротової порожнини.

Нестача вітаміну D позначається на стані кісткової системи – з’являється рахіт, нестача вітамінів групи В відбивається на загальному розвитку та стан кровотворної системи, відсутність в організмі вітаміну С знижує імунний статус.

Якщо недостатньо раціональне харчування матері, бідне на наявність корисних речовин, то лікар виписує спеціальні вітаміни, які допомагають відновити запаси вітамінів і полиминералов в організмі матері і дитини. Розроблені наступні комплексні вітаміни, які застосовують у період лактації.

Вони повністю покривають дефіцит корисних речовин і відновлюють необхідний резерв:

 • «Прегнавіт» – комплексний засіб, що містить вітаміни групи В, С, D, токоферол — ацетат, залізо та фолієву кислоту, без якої всмоктування вищеперелічених корисних речовин неможливо. Є спеціальний склад для годуючих матусь;
 • «Вітрум Пренатал Форте» – в ньому крім обов’язкового корисного набору містяться ще дуже важливі мікроелементи селен і молібден. Препарат володіє важливою властивістю – посилює лактацію і покращує якість молока;
 • «Елевіт Пронаталь» – цей вітамінний комплекс рекомендований для жінок, які мають проблеми з гіперфункцією щитовидної залози – у ньому відсутня йод. Якщо оптимально підходить цей препарат, але не є вищевказаних проблем зі здоров’ям, запас йоду в організмі необхідно поповнювати додатково;
 • «Алфавіт – Мамине здоров’я» – на цей препарат варто звернути особливу увагу. Його складові: 11 видів мінералів і 13 необхідні для розвитку організму дитини вітамінів. Приймати його не тільки корисно, але й цікаво – різнокольорові таблетки потрібно пити в певній послідовності, тільки тоді буде досягнутий необхідний результат.

Харчування грудним молоком – дуже важливо. Не варто відмовлятися від годування грудьми, якщо у жінки або у дитини виникають проблеми зі здоров’ям. Біль і температуру можливо зняти безпечними для немовляти препаратами, авітаміноз та анемію усунути з допомогою раціонального харчування та введенням спеціальних медичних засобів.

Грудне вигодовування має величезне значення не тільки для здоров’я малюка, воно зміцнює зв’язок між матір’ю і дитиною.

Залишити коментар