Померанський шпіц ведмежого типу: опис породи

Кажуть, що рано чи пізно собака стає схожою на свого господаря. Якщо у вас в будинку з’явився померанський шпіц ведмежого типу, то ви напевно в цьому переконаєтеся.

Звичайно, мова не йде про зовнішності, зате такий вихованець в змозі пристосуватися до свого господаря та іншим домочадцям, і більше того — копіювати їхню поведінку. На що він здатен?

Звідки родом диво?

Ця порода з’явилася в Померанії (Німеччина). Її «основою» стали великі породи шпіців, що слугували людині у непростих умовах Півночі. Ці тварини «працювали» пастухами і сторожами. Адже їх вага спочатку становив близько 14 кіло, але з часом зменшився до 5-6. В кінці 19 століття англійський клуб вперше визнав мініатюрного шпіца самостійною породою, пізніше в її рамках з’явилася своя внутрішня класифікація. Однієї з різновидів є померанський шпіц ведмежого типу. Ці маленькі, з миловидною іграшковою зовнішністю собаки-дзвіночки, що попереджають людей про небезпеку, поступово завоювали серця мільйонів людей по всій планеті.

Як виглядає собака?

Померанський шпіц — це тварина «декоративних» розмірів з дуже пропорційною будовою тіла. Морда у нього коротка; у ведмежого типу, відповідно, нагадує морду ведмедя; завершується носом, колір якого залежить від забарвлення шерсті. Очі темні, мигдалеподібні. Увінчують голову маленькі вушка. Шерсть представлена довгим і грубим волоссям, а м’який підшерсток, короткий і щільний. Навколо шиї утворюється пухнаста «волан», рясно відростає шерсть на грудях. Рекомендується все це «багатство» підрізати кожні 1-2 місяці. Представники породи можуть мати різні колірні варіації: червоний, кремовий, коричневу, білу, блакитну і багато інших, хоча спочатку гамма була куди більш скромною.

Померанський шпіц ведмежого типу: опис поведінки представників породи

Ніжний, «іграшковий», невинний вигляд песика здатний багатьох завести в оману. Насправді це далеко не тендітна і примхлива «салонна» собачка, яку в ній багато схильні бачити. Це гордий, енергійний, кмітливий вихованець, готовий вчитися, дуже лояльний по відношенню до своїх покровителів (при правильному вихованні). Він дуже швидко пристосовується до сімейного укладу, відчуває себе членом сім’ї. Його маленька душа сповнена різноманітних почуттів, які собака охоче демонструвати. Для цієї породи характерні цікавість щодо навколишнього світу, активність, впевненість у собі.

В той же час це одна з найбільш волелюбних і незалежних мініатюрних порід, тому вимагає твердої руки вихователя. Не можна дозволяти їй робити все що завгодно, інакше вона перетвориться у маленького «домашнього терориста». Це особистість, яка прагне до домінування, тому їй самого початку потрібно дати зрозуміти, хто в домі господар.

Коли люди ні в чому його не обмежують, померанський шпіц іграшкового типу нерідко стає жертвою синдрому маленької собаки – як це буває у випадку багатьох інших мініатюрних порід. Вихованець починає вважати себе лідером «зграї» людей, і тоді його поведінка стає нервовим, агресивним, тривожним. Бувають випадки, коли ці мініатюрні тварини намагаються атакувати куди більш великих родичів. Агресія по відношенню до чужинців — собак і людей — може проявлятися занадто активним гавкотом, спробами гризнути, вкусити.

Іноді померанський шпиці бувають не дуже доброзичливі по відношенню до іншим домашнім тваринам. Але якщо їх виховувати ще з щенячого віку, подібних проблем виникнути не повинно.

При всій «мимишности» зовнішності померанського шпіца потрібно з обережністю брати в будинок з маленькими дітьми – із-за його величезною незалежності і прагнення до домінування. Але якщо забезпечувати вихованцеві належну йому порцію активності у вигляді розваг і прогулянок, він буде більш спокійним, психологічно стійким і заслуговує довіри господарів. Нетямущі діти, в свою чергу, можуть нашкодити собаці, оскільки не в змозі дотримувати необхідні в її випадку заходи.

Збираючись завести таку собаку, потрібно мати на увазі, що вона гавкає у відповідь на будь-які незнайомі звуки (наприклад, може гавкати навіть на дверний дзвінок). З одного боку, це перетворює її в маленького сторожа , з іншого — про тишу в будинку можна забути. Однак навіть ця риса піддається корекції.

Така собака добре підійде спокійним, врівноваженим господарям, які її всьому терпляче навчать. Нагородою буде величезна любов і прихильність, яка стала свого роду візитною карткою породи. Для людей нервових, хаотичних, у яких все валиться з рук, це дуже невдалий вибір, тому що цієї нервозністю «заразиться» і вихованець, чим ще більше ускладнить спільне життя.

Життя з померанцем: що потрібно знати власникам?

Померанський шпіц може привнести в будинок багато радості. Але щоб це було саме так, доведеться присвятити йому багато часу і уваги. Вихованець вимагає ретельної турботи, і один з мінусів породи полягає саме в цьому. Зупинимося на кількох важливих моментах догляду за померанським шпіцом ведмежого типу та його змісту.

 • Безпека і комфорт
 1. Це ідеальна сімейна собака, яка чудово себе почуває в суспільстві людей, здатних приділяти їй багато уваги. Самотності і розставання зі своїми опікунами представники породи не переносять. Тому, наприклад, відпустка у спеціальному готелі для тварин може негативно відбитися на їхній психіці.
 2. Вихованець любить залучати господарів у свої розваги, але в стані пограти і сам. З перших днів у будинку повинні бути маленькі м’які іграшки.
 3. Падіння навіть з самої маломальской висоти для такої собаки може закінчитися бідою. Тому вона не повинна спати на дивані або в ліжку, тому що може захотіти зістрибнути під час сну господарів і отримати травму. Краще з самого початку привчати спати помаранчі на підлозі, на м’якій ковдрі в межах досяжності власника.
 4. Всім домочадцям доведеться пересуватися по будинку з великою обережністю, оскільки дуже легко наступити на всюдисущого вихованця, приїжджати його дверима і т. п.
 • Краса і гігієна

Важливо не обробляти щіткою суху шерсть, інакше волосся електризуються і руйнуються. У разі померанцев її потрібно обприскувати водою, а краще — кондиціонером в спреї з антистатичним ефектом.

 1. Шерсть шпіців потребує регулярного догляду, тому що тільки в такому випадку виглядає гідно. Підшерстя проявляє тенденцію до ущільнення і збивання, тому найважливішою процедурою, що підтримує ідеальну кондицію, є регулярна чистка. Крім іншого, вона прибере відмерлі волоски, які утруднюють дихання шкіри і створюють сприятливі умови для запальних процесів. Приблизно 2 рази в тиждень собаку чистять жорсткою волосяною щіткою з настільки довгою щетиною, щоб вона доходила до шкіри.
 2. Помаранча двічі за рік линяє, залишаючи на диванах і килимах величезна кількість вовни. Однак його волоски залишаються на поверхні, не проникаючи в оббивку, тому видаляти їх порівняно легко.
 3. Купати шпіца можна досить рідко — раз на три місяці. Оскільки шерсть промокає погано, потрібно під час цієї процедури звертати увагу на те, щоб вода дісталася» до шкіри. Можна полегшити цю задачу, якщо масажувати шерсть у місці, на яке спрямовується водний потік. Для купання шпіців добре використовувати протеїнові шампуні.
 4. Дуже важливо ретельно висушити шерсть. Якщо не довести до кінця цей процес, підшерстя буде збиватися, а шкіра — «отпариваться» під густим волосяним шаром. По можливості слід зібрати якомога більше води рушником, щоб скоротити час сушіння феном.
 5. Справжнім порятунком може стати очищення вовни сухим способом за допомогою спеціальних порошків. Саме зручне, дуже легко і рівномірно розподіляє засіб – пудра в аерозолі. Але потрібно мати на увазі, що, якщо собака темна, на волосках може залишитися білуватий осад.
 6. Регулярного догляду вимагає не тільки шерсть, але і очі, зуби, вуха, кігті.
 • Харчування і здоров’я

Шпиці не надто вибагливі в їжі – зазвичай їх роблять такими господарі. Піддавшись чарівності цих пухнастих жебраків, вони перегодовують їх всякими вкусняшка, в той час як їхні вихованці схильні до ожиріння. «Позапланові» частування повинні бути епізодичними і служити нагородою.

Якийсь специфіки в харчуванні померанцев немає – потрібно лише дбати про помірність і збалансованість їх раціону. Простіше домогтися цього, даючи готові корми. А якщо шпіц живиться натуральною їжею, то його не варто пригощати копченостями та солодощами, а також потрібно дбати про додаткову поставку мінералів і вітамінів. Тільки тоді це мініатюрне створення буде радувати господаря добрим здоров’ям та енергійністю. Кондицію вихованця підтримають систематичні профілактичні візити до ветеринара, позбавлення від паразитів та планова вакцинація.

Ця «солодка» собака насправді має зовсім не «плюшевий» вдача. Діяльну, допитливе створення здатне не тільки розчулювати, але і внести в життя господарів свіжий струмінь, ділитися з ними своєю енергією, а коли треба – навпаки, розслабляти і позбавляти від вантажу негативних емоцій. Головне – взявши цуценя, не зіпсувати його характер неправильним вихованням або повною його відсутністю. Важливо не давати проявлятися недоліків, закладених самою природою, і культивувати гідності. А їх у померанских шпіців ведмежого та інших типів, крім неймовірно симпатичною зовнішності, предостатньо!

Залишити коментар