Поколює серце: причини, хвороби, способи усунення болючості

Якщо в молодості серцеві проблеми пов’язуються більше з серцевими переживаннями, то ближче до 40 після запитання, чому поколює серце, вже не жартує. Та й питання задається вже не в компанії близьких друзів, а кардіолога. Хоча правильніше, якщо періодично поколює серце, спочатку звернутися до терапевта. Неприємні відчуття в області грудей не завжди пов’язані з захворюваннями серцево-судинної системи.

Чому коле в області серця: серцеві проблеми

Спочатку слід розглянути основні причини, по яким поколювання виникає. Подібне відчуття викликається функціональними та органічними розладами серцевого м’яза.

Вони можуть бути як вродженими, так і з’явитися внаслідок впливу зовнішніх і внутрішніх факторів:

 • ускладнень інфекційних хвороб;
 • змін гормонального фону;
 • ендокринних порушень;
 • перевищенням навантажень;
 • нераціонально складеним режимом дня;
 • травм.

Зазвичай люди, які мають захворювання серця, розуміють, чому у них з’явилися неприємні симптоми і намагаються уникати провокуючих факторів – бережуть себе від ускладнень після інфекції, намагаються не перевантажувати організм.

Однак навіть серйозні серцеві захворювання можуть проявитися відразу ж в гострій формі і на «порожньому місці», тому потрібно знати, чого побоюватися, якщо досить часто коле в області серця.

 • Різка колючий біль частішає, з’являється відчуття, що груди вставили кол. Так проявляє себе інфаркт міокарда – одна із самих серйозних захворювань серця;
 • Коронарний спазм – якщо не відновити кровопостачання, викликаний спазмом коронарних судин, підсумок може бути сумний. Спазм викликається атеросклерозом, але також є ймовірність появи його у здорової людини при стресі, переохолодженні, високої навантаженні і т. д;
 • Стенокардія – її причинами можуть бути проблеми з судинами і стреси;
 • Перикардит. Це захворювання серця з’являється при впровадженні патогенної флори в серцеві тканини;
 • Розшарування аорти. Викликає стан травматичне ураження, викликане тупим ударів в область грудей або підвищеним навантаженням. Схильність до захворювання передається по спадку. Спочатку біль, що коле, потім пекуча, нетерпима;
 • Кардіоміопатія. Факторами, що її провокують, є інфекції, генетична схильність, міокардит в анамнезі, порушення в імунній та ендокринній системі.

Загальні захворювання

До несердечным причин, якщо коле серце, можна віднести наступні захворювання та стани:

 1. Хвороби травної системи. Область епігастрію знаходиться поруч із серцевою сумкою, тому відображені болі можуть віддавати в серце;
 2. Підвищені фізичні навантаження у здорових людей можуть викликати болі в серці з-за підвищеної напруги серцевого м’яза. Вона просто перепрацьовують, довгий час перегону кров, щоб наситити киснем всі системи організму, що працюють з підвищеним навантаженням;
 3. Біль під час лікування інфекційних захворювань. Такий вплив можуть надати токсичні сполуки, які виділяються при підвищенні активності патогенної флори, або побічні ефекти від використання лікарських препаратів. Зазвичай в інструкції до ліків зазначено, до чого призводять небажані впливи з боку серцево-судинної системи;
 4. Остеохондроз грудного відділу. При защемленні нервових корінців иррадиирущая біль у серці може бути досить сильна – майже така ж, як і при гострому розвитку інфаркту міокарда;
 5. Болить серце під час неврозів, при нападах вегетативно-судинної дистонії, що провокують різке зміна тиску незалежно від того, підвищилась чи знизилась.

Неприємні відчуття в серці, викликані неврозами, не проходять навіть у стані спокою.

Що робити, якщо коле серце

З одного симптому – періодичної появи в серці відчуттів, що нагадують кольки – діагноз поставити неможливо.

Спершу знімають кардіограму. Ця процедура відразу ж обмежує коло проблем, з якими пов’язаний неприємний симптом. Терапевт визначає, серцеві болі чи ні, і дає напрямок до того фахівця, хто «відповідає» за дану біль.

Що можна зробити для себе самостійно?

Ті, хто вже знають про своїх серцевих захворюваннях, повинні постійно носити з собою препарати, здатні купірувати колючі болі.

Це можуть бути:

 • «Валідол»;
 • «Кордіамін»;
 • «Нітрогліцерин»…

Деякі для усунення задишки, викликає колючий біль, використовують балончики для вирівнюючи дихання, наприклад, «Сальбутанол». Як тільки спазм в бронхах зніметься, серце стане битися рівно.

Тим, хто раніше не стикався з подібними проявами, панікувати не варто. В першу чергу слід заспокоїтися, забезпечити собі абсолютний спокій – перервати рух, поставити поклажу на землю і т. д.

Варто розстебнути стягують груди предмети, забезпечити вільне дихання. Якщо перебуваєш у приміщенні – відкрити кватирку. Є можливість випити валеріанку, «Валокордин», заспокійливий чай, спробувати розслабитися. На мізинці лівої руки біля основи нігтя з внутрішньої сторони пальця є точка – якщо її натиснути, біль зазвичай вщухає.

Народне лікування, якщо болить і поколює серце, радить заварити трав’яні чаї на основі валеріани, глоду, м’яти, меліси, материнки, буркуну. Трав’яну сировину можна змішувати. Якщо вдома є спиртові настоянки – це навіть краще, вони швидше діють. 15 крапель розчиняють у столовій ложці прохолодної кип’яченої води і перед тим, як проковтнути, тримають у роті кілька секунд.

Під мовою знаходиться область, в яку лікарські засоби всмоктуються практично миттєво, і надходять у кров. Коли хворобливі відчуття не відступають, а, навпаки, наростають, необхідно викликати «Швидку допомогу».

Більшість захворювань супроводжується додатковою симптоматикою, і спроба згадати, що ще болить крім серця, може допомогти розслабитися і перевести думки на іншу хвилю.

Якщо болі викликані стресом, неврозом або нападом вегетативно-судинної дистонії, то вони пропадуть самостійно, після стабілізації нервової системи. У здорових молодих людей болі в серці, навіть якщо вони виникають при фізичному навантаженні – це ненормально, необхідна медична консультація щоб точно зрозуміти причину, що їх викликає.

Якщо біль у грудях, що виникають періодично, пов’язані з проблемами серцево-судинної системи, навіть коли знаходишся на диспансерному обліку, слід негайно звертатися до лікаря. Це може бути ознакою погіршення стану і першим симптомом серйозних захворювань серця.

Залишити коментар