Поколювання внизу живота при вагітності

Очікування маляти — це не тільки приємні клопоти і передчуття зустрічі, але ще і глобальна гормональна перебудова організму. Практично всіх майбутніх мам починають турбувати неприємні симптоми, наприклад, поколювання внизу живота.

Чи Не небезпечно це стан при вагітності і як зняти больові напади?

Симптоматика

Під час цих природних фізіологічних процесів жінки відчувають безліч нових для них відчуттів, і не всі з них можна назвати приємними. До таких належить і поколювання внизу живота при вагітності. Больовий поріг у людей відрізняється — спектр чутливості теж у кожного свій.

Поколювання може супроводжуватися легкою «щекоткой» внутрішніх органів, вагою, здуттям, окаменением або тягне болем, як при місячних. Всі ці симптоми в кожному триместрі мають різну природу, але зазвичай є варіантом норми.

Поколювання внизу живота при вагітності на ранніх термінах

 • впровадження заплідненої яйцеклітини в тіло матки викликає незначну біль;
 • підвищений приплив крові і зростаюча, змінює форму матка тисне на нижню порожнисту вену — це супроводжується пульсацією і поколюванням;
 • каменеющий живіт є ознакою тонусу. Це природно для ранніх термінів. Якщо ці явища не носять систематичного характеру, приводу для переживань немає;
 • здуття живота, яке може викликати поколювання, — дуже поширене явище в першому триместрі. Це обумовлено зростанням гормону прогестерону або незначними порушеннями травлення з-за мінливих смаків жінки.

Як зменшити больові відчуття?

 1. Не їсти жирну, гостру і провокує здуття їжу. Харчуватися дрібно 5-6 разів на день невеликими порціями.
 2. Менше нервувати, не піднімати тяжкості.
 3. При тонусі потрібно випити таблетку Но-шпи, прилягти відпочити або прийняти теплий (не гарячий!) душ.
 4. Намагатися більше відпочивати і перебувати на свіжому повітрі.
 5. На початку вагітності фізична активність необхідна майбутнім мамам. Ходьба, плавання, йога або гімнастика для вагітних піде їм тільки на користь. Це зміцнить, підготує м’язи до виношування і пологів та знизить больові відчуття.

Як правило, цих заходів виявляється достатньо, щоб полегшити стан в першому триместрі.

Тривожні симптоми

Якщо біль гострий, переймоподібний і супроводжується навіть незначним виділенням крові, слід негайно звернутися в медичний заклад. Такі симптоми можуть означати викидень або позаматкову вагітність.

Поколювання внизу живота при вагітності у другому триместрі

 • з четвертого місяця матка починає займати місце шлунка і кишечника, відсуваючи їх. Це може викликати коліки внизу живота, запори, печія та порушення травлення;
 • перші ворушіння маляти жінки часто приймають за розлад шлунка. Всі відчувають їх по-різному, але найчастіше відчувають як легкі поштовхи, що нагадують бродіння бульбашок повітря;
 • тиску на сечовий міхур можуть супроводжувати легкі неприємні відчуття і часті позиви в туалет.

Як зменшити больові відчуття?

 1. Харчування повинно бути таким же, як і на перших тижнях, то є дробовим. Переїдання може миттєво відгукнутися здуттям і неприємними відчуттями внизу живота.
 2. Їсти більше продуктів, що містять клітковину, щоб не провокувати запори і печію.
 3. Добре впливають на мікрофлору кишечника продукти, багаті білком, такі як м’ясо, риба і кисломолочна продукція. Також вони є джерелом кальцію, який так необхідний майбутнім мамам в середині строку.
 4. Своєчасно спорожняти сечовий міхур, терпіти не можна ні в якому разі.

Тривожні симптоми

Постійний тонус на цих термінах вже не є нормою. Тому якщо жінка відчуває, що низ живота кам’яніє, їй треба повідомити про це спостерігає її гінеколога. При сильних, переймоподібних болю, тягнуть відчуття, ниючий попереку, підтікання вод і кров’янистих виділеннях необхідно, не зволікаючи, викликати невідкладну допомогу.

Поколювання внизу живота при вагітності на пізніх термінах

 • на цьому тимчасовому відрізку матка максимально розтягнута, дитина активно набирає вагу, і природно, що для мами такі відчуття будуть не найприємнішими. Цей процес супроводжується поколюванням, легкими прострілами та постійним почуттям тяжкості;
 • поява розтяжок може супроводжуватися колючими болями, так як тканини живота сильно напружуються і, не витримуючи напруги, рвуться;
 • малюк активно рухається, намагаючись прийняти зручну позу для появи на світ, колотить ручками і ніжками;
 • приблизно з 30 тижня вагітна починає відчувати тренувальні перейми — вони теж можуть супроводжуватися поколюванням.

Як зменшити больові відчуття?

 1. На пізніх термінах жінці стає все важче виконувати рекомендацію лікарів більше гуляти пішки і правильно харчуватися. Втома, постійний недосип і гормональна перебудова стають причиною того, що майбутня матуся все більше часу проводить на дивані. Саме це і провокує збої в роботі шлунка і кишечника. Як би важко не було, їй потрібно намагатися вибратися на свіже повітря і налягати на фрукти і овочі.
 2. Якщо тренувальні перейми занадто болючі, добре прийняти теплий душ. Він миттєво зніме напругу.
 3. Носити бандаж для вагітних — він буде фіксувати живіт, запобігаючи розтяжки, і зменшить навантаження на поперек.

Ознаки початку пологів

 • перейми;
 • нудота, розлад шлунку, пронос;
 • тягне біль в попереку;
 • відходження слизової пробки;
 • подтекающие або відійшли води.

Тривожні симптоми

Різка біль і кров’янисті виділення, гіпертермія бувають ознаками відшарування плаценти або передчасних пологів.

Дуже часто скарги, які чують гінекологи від вагітних, пов’язані саме з покалываниями внизу живота. У більшості ситуацій це абсолютно нормальний, природний процес. Адже подібні відчуття повідомляють про те, що матка росте і розтягується, а значить, маленька життя розвивається. Проте майбутня мама не повинна втрачати пильності.

Залишити коментар