Поколювання у правому боці внизу живота

Колючі, ріжучі, тягнучі болі в животі праворуч можуть бути симптомом різних захворювань. Іноді больові відчуття віддаються в інші області. Нерідко тільки за наявності цієї ознаки важко в точності визначити причину. Лікарі стверджують, що симптом може вказувати на серйозні проблеми зі здоров’ям. Що ж робити, якщо коліт у правому боці внизу живота у жінок? До якого фахівця звертатися? Чи варто турбуватися? Чи можна вирішити проблему без спеціальної допомоги?

Що провокує больові відчуття?

Якщо у Вас коліт у правому боці внизу живота, без комплексної діагностики складно визначити причину відразу. У деяких випадках больовий імпульс може утворитися в ЦНС і зовсім не бути пов’язаним з конкретним органом. Частіше, звичайно, неприємні відчуття виникають в поєднанні з болями внизу торсу:

 • пах і надлобкова зона;
 • зовнішні і внутрішні статеві органи;
 • сечівник;
 • кишечник, сідниці;
 • спина, поперек.

Зауважимо, що больові відчуття нерідко супроводжуються іншими симптомами, також є основними для ряду інших захворювань. До таких ознак слід віднести: підвищення температури, навіть незначне (один з перших ознак реакції організму на відхилення від нормального стану), нудота і блювотні позиви, печіння (наприклад, у момент сечовипускання).

Різкі, колючі, нестерпні болі з правого боку живота найчастіше викликані апендицитом. Цей невеликий відросток – «сліпа кишка – розташований на дузі кишечника, що пролягає якраз в нижній частині черевної порожнини. Запалення сечового міхура, сечоводу і фаллопієвих труб, що знаходяться в нижній частині живота і навіть онкологічні новоутворення можуть провокувати больовий синдром.

Лікарі радять не зволікати зі зверненням до медзакладу. Якщо причиною стане все-таки запалений апендицит і є загроза його розриву, то без термінової операції пацієнт просто помре.

Болить правий бік внизу живота (симптоми коліту) і при позаматкової вагітності. Плідна яйцеклітина замість того, щоб опуститися в маткову порожнину, затримується у фаллопієвих трубах. Розвивається ембріону поступово стає недостатньо місця. Він може пошкодити трубу, що також викликає раптову смерть жінки. Тут потрібне негайне хірургічне реагування.

В окремих випадках при вагітності, якщо коліт внизу живота, розглядаються серйозні порушення, що загрожують стану матері та дитини. Якщо такий симптом з’являється в період гестації, то це може свідчити:

 • про надмірно швидкого гормональної перебудови організму;
 • про посилення кровопостачання матки;
 • про зростання плоду і навантаженні на утримують матку зв’язки.

На ранніх термінах однією з причин може стати мимовільний аборт, імовірність якого посилюється при наявності супутніх симптомів (вагінальної кровотечі, інтоксикації). На пізніх термінах вагітності поява болю, що супроводжуються токсикозом, свідчить про можливих передчасних пологах.

Цей симптом характерний для ряду розладів внутрішніх і зовнішніх органів:

 • інфікування кишечника: коліт, ілеїт, хвороба Крона, наявність паразитів тощо;
 • оперізувальний лишай;
 • камінь, що рухається від нирок до сечового міхуру;
 • патологічні процеси сечової системи і парних органів;
 • патологічні процеси, що зачіпають органи травлення;
 • ІПСШ;
 • ендометріоз (болі виникають в період регул);
 • кіста яєчника та інші гінекологічні патології;
 • вплив на чутливі рецептори стегнового суглоба, кісткових елементів, судин, лімфовузлів правої нижньої кінцівки;
 • черевна грижа.

Справа нерідко коліт присутній навіть при розладах, не пов’язаних безпосередньо з органами малого тазу. Симптом виявляється при захворюваннях периферичної нервової системи, органів дихання і кровообігу, хворобах крові, ендокринних розладах та ін. Ось чому так важливо в обов’язковому порядку пройти ретельну діагностику стану і виявити дійсну природу нездужання.

Як реагувати?

Навіть неінтенсивна біль є ознакою, на який слід звернути увагу. Звичайно, можна спробувати прийняти знеболююче. Але пам’ятайте, Ви лише на час усунений больовий імпульс, тобто тимчасово вирішуєте питання. Але проблема все одно залишається.

Отже, насамперед потрібно або самому відправитися в лікарню, або викликати додому «швидку». Знеболювальне можна прийняти, якщо вже зовсім несила, але краще дочекатися медиків. Лікарі не радять медикаментозно купірувати біль до їх прибуття, тому що це може вплинути на точність постановки діагнозу.

Пацієнта бажано тимчасово не годувати і не поїти, раптом знадобиться термінова операція. Поки чекаєте парамедиків, можна спробувати злегка полегшити стан, приклавши до хворому боці холодний компрес. А ось від грілок краще відмовитися.

Зверніть увагу, деякі розлади крім колючо-ріжучих болів внизу живота можуть викликати блювоту, кров’яні виділення з піхви або при сечовипусканні, непритомний стан. Це не є добре! Ні в якому разі не варто терпіти біль. Якщо ознаки дискомфорту внизу живота праворуч проявилися навіть один раз, все одно потрібно записатися на прийом до лікаря. А краще навіть до кількох: гінеколога, хірурга, гастроентеролога, травматолога, інфекціоніста.

Залишити коментар